Понуда на Пуенте дел Пилар: Лет и хотел во Лондон за само 320 евра

Лет и хотел во Лондон за само 320 евра

Во октомври имаме многу важен датум во календарот дека кога ќе не однесе за време на викендот скоро секогаш го искористуваме мостот за да направиме мало патување што служи како исклучување за неколку дена. Затоа, сакавме да ви најдеме понуда за Пиларен мост многу сочно и апетитивно оваа есенска сезона: Лет и хотел во Лондон за само 320 евра по лице.

Ако сакате да ги знаете најважните и најзначајните податоци од оваа понуда, тогаш ќе ви дадеме низа детали за тоа. Каков договор!

Лет и хотел во Лондон

Лондон е прекрасен град за посета во кое било време од годината, но мислам дека најубавите и најпогодни датуми за тоа се сега во есен или кога ќе започнат да ги украсуваат улиците за Божиќ. Не мислиш?

Доколку имате неколку слободни денови на мостот Пилар и сакате да ја искористите можноста да ја запознаете англиската престолнина, еве ви го оставаме линк на оваа прекрасна понуда: 320 евра по лице. Но, од што се состои планот? Што би се пријавило во понудата?

 • Летови во круг, од аеродромот во Мадрид, Адолфо Суарез Барахас, до Лондон Гатвик и обратно. И двата лета би ги извршиле со компанијата „Ер Европа“ и би биле директни (надворешниот би траел 2 часа 20 минути, а повратниот еден од 2 часа и 25 минути).
 • Хотел Парк Плаза Лондон Парк Ројал (4 starsвезди) само по соба и вкупно три ноќевања.

Лет и хотел во Лондон за само 320 евра

Распоред на летови

 • Одење: Поаѓање во четврток, на 12 октомври во 15:00 часот пристигнување во Лондон во 17:20 часот.
 • Враќање: Поаѓање во недела, 15 октомври во 17:20 часот со пристигнување во Мадрид во 19:45 часот.

Хотелски услуги

Просторијата избрана за оваа понуда е А. „Крал супериорен“ и ја има оваа количина на услуги на располагање:

 • Климатизација
 •  Звучно изолирана просторија
 •  Телевизор со рамен екран
 • Гардероба во соба
 • Бесплатни тоалети
 • Лифт
 • Кафе / чајник
 • Безбедна за големината на лаптопот
 • кралски кревет
 • Темни завеси
 • Нордиски јорган
 • Биро
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Разговори за будење
 • Минибар
 • Ironелезо / табла за пеглање
 • Фен
 • Служба за секојдневно чистење
 • Само под туш
 • Само за непушачи

Овој хотел се наоѓа на околу 43 милји од аеродромот во Лондон, па затоа би било убаво да се разгледа можноста за изнајмување автомобил.

Што да видите во Лондон 3 дена?

Лет и хотел во Лондон за само 320 евра

Лондон има многу што да види и се подразбира дека можеби 3 дена се малку за да се види сè што е прекрасно што градот може да понуди, но можеме да заминеме таму со добар вкус во устата и со „добро завршени задачи“ гледајќи прекрасни работи и оние кои имаат тенденција да бидат најтуристички на местото. Управувај се!

 • Биг Бен: Иконскиот часовник во Лондон.
 • Бакингемската палата: Резиденција на кралицата на Англија.
 • Хајд Парк: Голем парк во центарот на Лондон.
 • London Eye: Прекрасното панорамско тркало покрај реката.
 • Британски музеј: Големо богатство за оние кои ја сакаат историјата.
 • Мост на кулата: Огромна палата која ќе ве изненади со својата големина и историја.
 • Река Темза.
 • Трафалгар сквер.
 • Опатија на Вестминстер.
 • Музеј на природна историја.
 • El Централен Лондон, зафатен во секое време кога ќе поминете ...

И уште многу работи што претпочитаме да ги оставиме на ваше изненадување и да ги најдеме.

Ако сакате да уживате во оваа прекрасна понуда за патување, ова е линк тоа оди директно до него. Ако, пак, не сте премногу убедени, но сакате да бидете на работ на повеќе и подобри понуди, можете да претплатете се овде. Кога имаме нова понуда за патување, ќе ви испратиме е-пошта и можете да ја прегледате од таму.

¡Буен вијаје!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*