Плеалинда, нудистичка плажа на Флорида

Ако она што го сакаме е да присуствуваме на гола плажа пар екселанс во Флорида, тогаш мора да се упатиме кон Плеалинда.


кредит:

Да, тука статуешките тела не се оставени на фантазијата, луѓето всушност се сончаат тотално голи. Смешно е што мнозинството од присутните се машки, иако плажата не е нужно геј.


кредит: чадмилер

Важно е да се спомене дека можете да пристапите на плажата од 6 наутро и да можете да го поминете поголемиот дел од денот на неа, до 8 часот навечер. Curубопитно, Плејалинда понекогаш останува затворена Зошто? Па, затоа што е на иста територија со вселенскиот центар Кенеди. Ова е начинот на кој за време на лансирањето на ракетата не е дозволен влез на луѓе.


кредит: dms_1st.фото

Што друго знаеме за оваа плажа? Па, покрај сончањето потполно голи, исто така можете да сурфате. Да, ова е една од омилените плажи за сурферите во околината.


кредит: GrahamIX

Ние мора да ве известиме дека за да влезете на плажа мора да платите мал влез кој има цена од 3 долари. Неколку совети што можеме да ви ги дадеме е да донесете вода и сендвич во случај да бидете гладни затоа што на оваа плажа не се продаваат храна ниту пијалоци.


кредит: чадмилер

Во секој случај, без разлика дали се осмелувате да се сончате голи или не, Playalinda е подеднакво незаборавно искуство. Веќе знаете, за време на вашето следно патување во Соединетите држави, не заборавајте да го посетите ова прекрасно место.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*