Зделка: Летови од Париз за Париз од 32 евра

Зделка: Летови од Париз за Париз од 32 евра

Кој не сакал да патува во градот на loveубовта? Затоа што со eDreams Го имате лесно, затоа што најдовме повратен лет до Париз од 32 евра од разни шпански аеродроми и градови.

Ако сакате да дознаете повеќе за оваа величествена понуда, откријте од кои шпански аеродроми се најевтините летови и на кои датуми би биле, останете и прочитајте го остатокот од написот.

О ла ла Париз

Најевтините цени за враќање што ги наоѓаме, барем за месец септември, се оние што заминуваат во работните денови или во недела. На пример:

  • Од Мадрид, заминување во вторник на 19 септември и враќање за четврток 21: 46 евра. 
  • Од Палма де Мајорка, поаѓање во четврток на 14 септември и враќање за четврток 21: Од 32 евра.
  • Од Валенсија, поаѓање во четврток на 14 септември и враќање за среда 20: 58 евра.

И ова се само неколку примери, бидејќи има многу повеќе понуди и сите се прилично ефтини. Друга точка во прилог на оваа понуда е тоа што има летови дизајнирани и за краток престој (2 или 3 дена) и за долг престој (1 недела или повеќе).

Кој би престанал да го посетува Париз, имајќи ги овие цени толку прифатливи за нашите џебови?

Ако сакате да ги проверите летовите кон Париз во деновите кога имате празници, ако сакате да ги знаете достапните авиокомпании (Рајанер, Иберија, Ер Европа, итн.), Кликнете на ова линк и таму можете да консултирате сè.

Зделка: Летови од Париз за Париз од 32 евра

Што да видам и да направам во Париз

Иако француската престолнина има што многу да се види и скоро е невозможно да се посети целосно за два или три дена, ние ќе ги сумираме најважните и убави работи што можете да ги видите во овој прекрасен град:

  • Погледнете го Ајфеловата кула и одете нагоре за да ги видите погледите на градот.
  • Поминете цел ден во Музеј Лувр.
  • Изненадете се од импозантната архитектура на Нотр Дам.
  • Внесете типична слаткарница до пијте класично кафе ау лаит со кроасан.
  • Заштедете малку гладни за вкусете ги богатите и слатките macarons.
  • Уживајте во поглед на Сена.
  • Ако патувате како семејство, одете во Дизни Ленд Париз.

Зделка: Летови од Париз за Париз од 32 евра

Иако секој месец е добар месец за посета на Париз, септември може да биде совршен избор за тоа. Другите луѓе, сепак, се одлучуваат за повеќе зимски месец, како што е декември, кога градот е украсен со Божиќни светла и има многу повеќе светла од вообичаеното.

Исто така, треба да знаете дека аеродромите за пристигнување избрани за оваа понуда се следниве: Шарл де Гол и Парис Орли. Во Париз има трет аеродром, Аеродром Бове-Тил, но ова се користи само за летови со кратки релации.

Ако конечно одлучите да патувате во овој прекрасен град, ве советуваме добро да го испланирате и организирате патувањето пред да заминете, за да имате време да видите сè што сакате.

И од која било причина, оваа понуда не ве задоволува, но сакате да бидете во тек понуди и поволни цени патувајте, претплатете се на нашите билтен во ова линк. Понудите ќе ги имате во сопственото сандаче кога ќе бидат објавени. Не губете детали!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*