Понуда за патување во Берлин со пријателите: Лет + хостел за 80 евра

Што да видам во Берлин

Кога ќе се претстави таква понуда, не можеме да одбиеме. Поминуваме дел од животот сакајќи да патуваме, но без да мора да ги повредиме џебовите. Значи, најдовме одлична идеја за вас. Станува збор за а дводневно патување до Берлин, што можете да го споделите со пријателите и за нешто повеќе од 80 евра. Дали си заинтересиран? Па, кликнете овде и договорете ја оваа специјална понуда сега што ќе трае само неколку часа.

Се чини дека сè одговара совршено. Многу посебна дестинација, да можеме да ги земеме нашите пријатели или колеги и, се разбира, одличната крајна цена. Бидејќи тоа ќе вклучува и самиот лет и престојот. Кога сите се предности, ние само треба да одиме во пакување.

Лет + хостел во Берлин по непобедлива цена

Како што истакнавме, се соочуваме со добра понуда, тоа без сомнение. Бидејќи покрај веќе вклучувањето на повратен билет, тука е и трите ноќевања. Сето ова за вкупно 87 евра, да биде специфично. Значи, добро е време да искористиме и да си го дадеме тој каприц на кој долго време размислувавме. Покрај тоа, ќе можеме да го знаеме Берлин за два дена и малку што ќе бидеме во него.

Патување до летот во Берлин
Одете на понудата

Да започнеме со, нашите Летот ќе замине во вторник на 12 март, а неговото враќање ќе биде во петок на 15. Madridе полетаме од Мадрид со директен лет до нашата дестинација. Откако таму, хотелот е оддалечен околу 12 километри. Но, нема за што да се грижите бидејќи кликнете овде можете да најмите трансфер од аеродромот до хотелот по најдобра можна цена и со сите гаранции.

Покрај тоа, бидејќи престојот е краток, ќе носиме многу малку багаж и тоа нема да нè спречи да запреме.

Буџетски хотел во Берлин

Хотелот е 'Days Inn Berlin City South'. Има три starsвезди и внатре е комплетно реновиран. Многу близу до него, ќе ги најдете областите за одмор или ноќниот живот. Бидејќи се наоѓа во Маало Нојкелн. Оттаму, секогаш кога одите нагоре за појадок, можете да ги видите најдобрите погледи на градот. Луксуз што, во овој случај, го имаме во нашиот џеб.

Дали веќе се уверивте и дали сакате да резервирате? Па, можете да го направите тоа сега во Последна минута со кликнување овде 

Откријте го Берлин за 2 дена со нашите водичи

Можеби никогаш нема да биде премногу долго за да откриете ваков град, но благодарение на нашите совети можете максимално да го искористите вашето време, така што двата дена од вашиот престој ќе бидат добри како четири. Без сомнение, најдобриот начин да го откриете градот за два дена е ангажирајте тура на шпански јазик. Постојат многу опции, па затоа за да ви помогнеме малку во изборот, подолу ви нудиме список на препорачани водичи што најмногу им се допаднаа на нашите читатели:

Кога станува збор за гледање на градот, може да се види едно од местата што не можете да го пропуштите штом пристигнете во Берлин: Бранденбуршка порта. Тоа беше старата порта кон Берлин, беше инаугурирана во 1791 година и во моментов претставува голема почит кон мирот.

Бранденбуршка порта

Откако ќе ја оставите вратата зад себе, секогаш можете да одите до германскиот парламент, бидејќи е доста блиску. За да можете да го внесете, потребно е да направите претходна резервација, па затоа е најдобро пред патувањето да го сторите тоа преку Интернет. Во овој случај се соочуваме со историска градба која има голема купола. Ако ја видите улицата Ебертсбрасе, таа ќе ве води кон Меморијал на холокаустот во Берлин. Во овој случај, ќе видиме повеќе од 2.000 блокови направени од бетон. Повторно, ова е почит кон сите Евреи кои беа убиени во Европа. Остатоците од Берлинскиот Wallид се уште еден дел од историјата што исто така можете да го посетите.

Берлин за два дена

Без сомнение, следниот ден не можете да пропуштите посета на најпознатиот плоштад. Повикот Александарплац Тоа е едно од најтуристичките места во овој град. Таму ќе ја видите Телевизиската кула и светскиот часовник. Не боли што ако сакате малку да истражувате во историјата, посетете некој од музеите и завршете со малку шопинг. Секако споменуваме туристички плоштади, улиците не заостануваат. Од сите нив, ние го истакнуваме оној познат како Ку'Дам. Таму ќе го видите Спомен црква Кајзер Вилхелм.

Дали сакате да откриете сите водичи и активности достапни во Берлин? Тука го имате на располагање нашиот целосен каталог да уживате во Берлин во потполност и без да губите време

Како што гледаме, Берлин ни нуди мешавина од историја и култура со друг дел од слободното време и исто толку туристички. Нешто што исто така може да се комбинира совршено за два дена. Не мислиш?

Одете на понудата >> Лет + хостел 2 дена во Берлин за 87 €

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*