Гастрономијата на Мексико

Слика | Школа за културни менаџери и аниматори

Кога станува збор за храна, Мексиканците имаат поговорка која вели „полн стомак, среќно срце“. Не е важно дали јадеме во луксузен ресторан, на штандот за тако на аголот или кај некој пријател, каде и да е и како и да е, Мексиканците знаат да уживаат во добра традиционална храна. Всушност, тој е толку вкусен и толку ценет низ целиот свет што во ноември 2010 година беше признат од УНЕСКО како нематеријално наследство на човештвото. И, што е тоа што ја прави мексиканската гастрономија толку посебна? Па, тој карактеристичен допир на садовите. „Зачинета“ или „зачинета“ што би рекле Мексиканците.

Следно, го разгледуваме најдоброто од мексиканската кујна и истражуваме во нејзините кујни.

Потекло на мексиканската кујна

Таа е една од најстарите, бидејќи потекнува од 10.000 XNUMX години, во времето кога пченката започна да се одгледува за да стане храна за основата на мезоамериканските народи. Домородните заедници кои ја населувале територијата имале зеленчук, чили и пченка како главна диета, иако на овие намирници им се придружиле и други не помалку важни домати, авокадо, кактус, тиква, какао или ванила.

По повод откривањето на Америка, во мексиканската кујна беа додадени нови состојки како моркови, спанаќ, ориз, пченица, овес, грашок или различни видови месо од животни од Европа како свинско месо.

Од таа фузија се појави една од најбогатите гастрономии во светот што го шири своето влијание на многу делови на светот. Денес дури и мексиканската кујна е причина за туристичко патување преку гастрономски туризам. Многу патници се упатуваат кон Мексико за да се запознаат со автентичниот позол, кохинита пибил, крт поблано, енхилада, полнети чиле, дете или срдечен леб од кучиња.

Карактеристики на мексиканската кујна

  • Разновидноста на јадења е една од основните карактеристики на мексиканската кујна. Практично секоја држава има свои гастрономски традиции и рецепти, но заеднички именител се гравот, пченката, чилито и доматот.
  • Друга карактеристика на мексиканската гастрономија е тоа што тие не прават разлика помеѓу секојдневната и високата кујна.
  • Постојат типично празнични јадења како што се тамали, крт или тако кои можат да се консумираат секој ден од годината.
  • Мексиканската кујна е резултат на вкрстување на културите и во неа можете да ја цените визијата што Мексиканците ја имаат кон светот.

Чили, грав и пченка

Чили-пиперките се дел од секојдневната мексиканска кујна, што ја прави гастрономска авантура за странците, бидејќи тие се изненадени со огромната разновидност на сосови и различните варијации што оваа состојка им ги дава на садовите.

Што се однесува до гравот, со генерации тие се користат како украс на секој оброк. Но, најголемиот експонент на мексиканската гастрономија е, без сомнение, пченката во нејзините различни верзии: енчилада, чилакиле, тако ... без оваа храна ништо не би било исто во мексиканската кујна.

Типични јадења на Мексико

автентична мексиканска скара, карнити и пилешки тако

Tacos

Тоа е најрепрезентативното јадење во гастрономијата на Мексико. Таа се заснова на тортилја од пченка на која се истураат разни пломби како месо, сосови, преливи. Тие обично се служат преклопени на рамни плочи и нивната подготовка ќе зависи од регионот на земјата.

Чилакиле

Ова е зачинето јадење направено од тортилја чипс обложено со чили сос и комбинирано со кромид, сирење, хоризо или пилешко, меѓу другите. Чилакиле често е појадок на многу Мексиканци.

pozole

Тоа е еден вид супа направена од жито од пченка на која се додава свинско или пилешко. Состојките што ги содржи позолот многу ќе зависат од регионот во кој се готви и може да вклучува зелена салата, кромид, зелка, сирење, авокадо, чили, оригано итн. Ова јадење се служи во сад.

Удавена торта

Ова е типично јадење од Халиско и се смета за рака на светец за борба против мамурлакот. Основата на удавената торта е бироте (кори, златен и печен леб) кој е исполнет со месо и се шири во лут сос од чили. Исто така се додаваат сос од домати, лук, ким, кромид или оцет.

Чонгос

Потекнувајќи од манастирите на заменик-достоинството во Замора (Хидалго, Мичоакан), чонгото е едноставен, но вкусен десерт направен со цимет, мелено млеко и шеќер.

Радости

Порано, овој типичен мексикански десерт беше дел од автохтоната диета и се користеше како свечен десерт и за размена. Направен е со семе од амарант, суво грозје и мед.

Турби на кикирики

Тие се исто така многу типични за мексиканската кујна и се подготвуваат со шеќер, сецкани кикирики, вода, маргарин и растително масло.

Типични пијалоци на Мексико

Текила

Текила, квинтесенцијален пијалок во Мексико

Еден од најважните аспекти на мексиканската култура е нејзината гастрономија и во рамките на тој широк свет на текстури, бои и вкусови, нејзините вкусни пијалоци. Постојат алкохолни, слатки, освежувачки, зачинети и без навестување на алкохол. На крајот на краиштата, сортата е одлична како и самата земја.

Текила

Тој е меѓународно најпознат пијалок во Мексико и стана еден од најголемите амбасадори на мексиканската култура.

Почна да се произведува во средината на XVII век и неговиот процес на производство е curубопитен како и неговиот вкус. Текилата се добива од ферментација со квасец и дестилација на сини сокови од агава, кои подоцна се депонираат во дрвени буриња.

Во моментов има околу 160 брендови и 12 фарми што го произведуваат, давајќи му живот на еден од најбараните мексикански производи во странство. Која има престижна ознака на деноминација за потекло. Покрај тоа, агавскиот пејзаж на Халиско беше прогласен за светско наследство и благодарение на ова, рутата Текила беше промовирана преку различни локалитети што го произведуваат., кои имаат музеи за историјата на овој пијалок, неговата еволуција и производство.

Микелада

Микелада е многу мексикански начин да уживате во ладно пиво со малку сол, табаско, лимон и други состојки кои заедно имаат вкусно вкус. Во Латинска Америка, микеладата е многу популарен пијалок и обично се подготвува со локално пиво.

Слатки води

Преку | Кулинарски улици

Топлата клима во некои области на земјата ги направи слатките води најпопуларните безалкохолни пијалоци. Направени се од овошни семиња и шеќер за да се засладат. Најпознати се оние подготвени од чиа, хибискус, тамаринд и хорчата.

Додека чиа е родно семе, другите плодови доаѓаат од други делови на светот, како што се Африка, Индија и Шпанија. Сепак, начинот на подготвување и послужување на овие слатки води (во огромни стаклени чаши) е нешто типично и традиционално во Мексико.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*