Германски ресторани во Мадрид

Ресторан

кога зборуваме со вас за Германски ресторани во Мадрид, прво мора да направиме појаснување. Нема простории посветени исклучиво на тевтонската висока кујна. Но, има многу во кои можете да ги вкусите главните типични јадења од германската кујна.

Овие се многу разновидни и се прават со риба и месо, зеленчук или дури и тестенини. Меѓу нив, речиси е задолжително да се споменат кисела зелка, еден вид зелка во саламура; тестенини како голи o los спацел; лебови како познатите претпоставка; на свинско зглоб или котлети од саксонија. Сепак, не можеме да го заборавиме популарното колбаси кои се направени на многу начини. На пример, братвурст се прават со сурово месо, додека на попарена колбас се прават со уште едно попарување. Можете да ги вкусите сите овие деликатеси и многу други во германските ресторани во Мадрид. Ајде да видиме некои од нив.

Кругер

Retеврек

Ѓеврек или брецел, типичен леб од Германија

Во срцето на Мадрид, многу блиску до Плоштад Шпанија, ќе ја најдете оваа типична германска пивница уредена во стилот на Баварија. Неговата прекрасна локација ќе ви го олесни пристигнувањето во секое време од денот. Неговото мени ги комбинира германските јадења со други традиционални јадења од нашата земја.

Но, на пример, можете да уживате во вкусен зглоб, добар монах или парче од неа штрудла со вистинско пиво. Но, ако сакате нешто подетално, можете да нарачате и а гулаш со неговото месо динстано во кромид и пиперки.

Покрај тоа, Кругер ви нуди можност да резервирате маса и да платите со кредитна картичка. Има и бесплатен паркинг и Wi-Fi. Исто така, можете да уживате во нивните јадења од дома, бидејќи тие имаат услуга за достава до дома.

Хорчер, класика меѓу германските ресторани во Мадрид

свинско зглоб

свинско зглоб

Можеби ова е германскиот ресторан во Мадрид со извонредност. Основана од Ото Хорчер Во 1943 година, според ликот и сличноста на истоименикот што го имал неговиот татко во Берлин, тој живеел низ златното доба во кое бил меѓу најлуксузните во шпанската престолнина.

Со текот на годините живееше различни моменти, но не го изгуби оригиналниот квалитет на своите јадења. Ве советуваме да пробате деликатеси како на пр гулаш со црвен пипер y спалце, На Тартар од туна и колачи како баумкучен со сладолед, крем или топло чоколадо.

Horcher се наоѓа на Calle Alfonso XII, пред Парк дел Ретиро а се издвојува и по својата спектакуларна декорација, со порцелан Нимфенбург, гравури и литографии. Вашата посета ќе биде нешто поскапа отколку во претходниот ресторан, но нема да зажалите што го направивте тоа.

Олденбург

Гулаш

Гулаш, едно од јадењата што можете да ги вкусите во германските ресторани во Мадрид

Се враќаме на уште една популарна мадридска пиварница која во тоа време стана позната по тоа што беше онаа што нудеше најмногу референци од овој пијалок по квадратен метар. Всушност, ако сакате да пробате добро германско пиво, ви го препорачуваме ова место основано од Хозе Луис Рамирез пред дваесет и пет години.

Патем, можете да побарате а Табла со каси и паштета, а кисела зелка со нирнбершки или виенски колбаси, нордиски сендвич или а Забен камен лосос. Но, бидејќи едното не го одзема другото, можете да вкусите и некое прекрасно шкембе во мадридски стил. Ќе го најдете Олденбург на улица Харценбуш, многу блиску до метро станиците Билбао и Кеведо.

Л'Европа

спалце

Чинија шпалце со печурки

Сега одиме во област традиционална и со традиција на гостопримство Чемири да ви кажам за пиварницата L'Europe. Декориран во најчист германски стил, со ѕидови од тули и многу дрво, ви нуди бројни јадења за споделување кои се издвојуваат по нивното изобилство и вкус.

Меѓу нив, некои добри салати со тестенини, Еден зглоб или асортиман на избрани колбаси со гарнир. Но и виршли или котлети од саксонија. И, за крај, добро мени за колачи или а штрудла.

Оваа пиварница ќе ја најдете во Улицата Карденал Циснерос, многу блиску до улицата Олденбург и Фуенкарал. Како што ви кажавме претходно, имате неколку метро станици во близина, но ако сакате да се движите со вашиот автомобил, областа има и паркиралишта.

Баден Баден

Schnitzel

Шницел со својот гарнир

Отворена во 1985 година, оваа пиварница се издвојува по широкиот асортиман на етикети (повеќе од сто) и по седум ротирачки чешми секоја недела. Потипична е неговата храна, која вклучува хамбургери, виршли и сендвичи во германски стил. Но, можете да нарачате и а зглоб Ајсбејн, различни колбаси, Германска салата или сирење и чадени маси.

Баден Баден се наоѓа на улицата Герман Перез Караско, помеѓу населбите Симанкас и Кинтана и паралелно со улицата Алкала, во областа на Сан Блас-Канилејас. Покрај тоа, тој нуди чести промоции што може да ја направи вашата храна уште поевтина.

Фас/Фасгрил

Колбаси

Популарните франкфурти

Има простории во Шамартин и Артуро Сорија и е референца за германските ресторани во Мадрид повеќе од четириесет години. Колбасите што ви ги нудат се направени од нивни сопствени мајстори месарници и се фалат дека зглобот им е направен со а таен рецепт. Но, можете да ги вкусите и нивните избрани компири, нивните штрудла и нивните пива.

Можете дури и да нарачате да ви ги однесат садовите, иако не служат дома, ќе мора да одите да ги земете. Сепак има паркинг и можеш и да резервираш. Покрај тоа, во работните денови тие ви нудат а ручек o ручек се состои од две јадења со цена од помалку од десет евра.

Пивската градина Октоберфест

Касекучен

Касекучен или чизкејк

Ова место со типично баварска декорација се наоѓа на calle del maestro Ángel Llorca, во соседството на Прекрасна долина, во близина на Политехничкиот универзитет во Мадрид. Ви нуди опширно мени на пива, меѓу кои и Ердингер.

А како придружба ви нудат јадења како печено или варено зглобче, асортиман на колбаси, Бизмарк харинга бедра, На берлинска торта или популарните лебови bretzel. Од друга страна, можете и однапред да резервирате маса, дури и на тераса.

Поларно

Кисела зелка

Кисела зелка со саксонски котлет

Ќе ја најдете оваа популарна пиварница на Calle Olite во областа Тетјуан, во близина на метро станиците Алварадо и Естрехо. Ве советуваме да ги пробате нивните занаетчиски пива, иако имаат и англиски и секако германски.

Во однос на храната, може да се најдат и тевтонски и шпански јадења. Меѓу првите, неизбежните колбаси, говедско месо, зглобови, германски салати и вкусна претпоставка дека сами си прават.

Што да нарачате на овие места?

Торта од Шварцвалд

Торта од Шварцвалд

Откако ќе ви покажеме некои од најдобрите германски ресторани во Мадрид, сакаме да ви кажеме малку за типични јадења што можете да ги пробате во нив. Така, навистина ќе уживате во тевтонската гастрономија, која е многу богата и разновидна.

Веќе споменавме некои како што се гулаш, која е говедска чорба со кромид и бибер и обично се служи со кисела зелка, компири или спалце. Вториот, пак, исто така го споменавме и е многу популарна тестенина во јужните покраини на Германија. Исто така, тие се познати претпоставка, форма на плетен леб и колбаси во нивните различни варијанти.

Што се однесува до месото, можете да нарачате а шницел, што не е ништо повеќе од филе препечено во ситно брашно и пржено со путер. Се служи во придружба на пржена риба и јајца, како и бел леб. Сепак, тавче грав и компир се користат и како гарнир.

Од друга страна Каслер Се прави со свинско месо. Тоа е добро парче месо кое се посолува и чади. Обично тоа е придружено со кисела зелка и пире од компири. Овој рецепт и припаѓа на берлинската кујна и неговото потекло датира од XNUMX век.

Од своја страна, јазол Тоа се топчиња од компир кои се придружени со други состојки и се варат во солена вода. Меѓу првите, брашно, кварк сирење, гриз и леб. Ако се додаде месо, се добиваат еден вид ќофтиња кои добиваат различни имиња во зависност од областа. На пример, фрикаделен o leberknodel.

Цервеза

популарното пиво

Рибите исто така играат важна улога во германската кујна. Во северните области многу се троши харинга. Поточно, едно од неговите најтипични мезе е ролмопи, чијашто елаборација е многу едноставна. Станува збор за маринирано филе од харинга свиткано на корнишони кое обично се јаде придружено со подеднакво маринирани прстени од кромид.

Бакаларот, лососот и калкулата исто така широко се консумираат во регионите на Северното Море. Од друга страна, во областите блиску до реките, на чадена јагула и пастрмката. Во однос на второто, во Црна шума Широко се консумира во папилот.

Но, земја како Германија, каде што обично е студено, мора да има добра палета на калорични и хранливи чорби. На steckrübeneintopf се прави со репа и месо и е многу популарен во Долна Саксонија, а во Швабија леќата се јаде со тестенини и гајзбургер марш, која е супа од тестенини исполнета со месо, магдонос, целер и друг зеленчук кои претходно биле пржени на путер.

Што се однесува до десертите, веќе ви кажавме за познатите штрудла, која е еден вид пита исполнета со јаболко или кварк сирење, иако за неа може да се користат и други производи. Исто така многу популарен е црна шумска торта, кој има чоколаден пандишпан капен во кирш, крем и цреши. И за истото можеме да ви кажеме käsenkuchen или чизкејк.

За крај, во однос на пијалоците, пивото не треба да го споменуваме. Но, Германците пијат и многу кафе и чај. Пољубопитно е saftschorle, кој носи, кој носи минерална вода и овошен сок, обично јаболко.

Како заклучок, ви покажавме неколку Германски ресторани во Мадрид. Но, сакавме да разговараме со вас и за некои типични јадења Тевтонска гастрономија така што кога одите на тие места, имате широк асортиман на производи за избор. Осмелете се да ги пробате, зарем не мислите дека се вкусни?

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*