Прстен во новата година на Кипар

Курион Кипар

Многу луѓе избираат да изберат дестинација до дочекајте ја новата година. Затоа што тоа е начин да можете да направите нешто пооригинално на вакви датуми. Ако размислувате за тоа патување за кое отсекогаш сте сонувале, ние ќе ви помогнеме со повеќе од совршена идеја. Ringвони во новата година на Кипар!

Таму ќе најдете сè што ви треба за да започнете нова година на десната нога. Обложување на забава, но и на најкултурни прошетки. Совршен коктел за кој сигурно сонувавте подолго време. Откријте одличната понуда што ги избравме за вас.

Понуда да ringвони во новата година на Кипар

Понекогаш треба да избегаме од вакво време. Но, тоа не значи дека треба да го оставиме Божиќниот дух, напротив. Можеме да продолжиме да го славиме моментот, но во друг дел од светот. Во овој случај, ние го избравме Кипар затоа што таму ќе најдеме сè што е потребно за да започнеме на најдобра основа. Па што мислите поминете три дена на ваква дестинација и за помалку отколку што очекувате.

Ефтин лет Кипар

Тоа е понуда каде вклучени се и летот и престојот. Првиот од нив, заминува на 30-ти од Мадрид. Додека враќањето е на 2 јануари. Покрај тоа, мора да се запомни дека цената вклучува чекиран багаж. Избран хотел е „Капетаниос Одисија“ кој има два ресторани, соби со балкон, базен и сауна. Покрај тоа, тој е многу добро лоциран бидејќи е на само 4 километри од центарот. Се разбира, сите овие добри доблести, ќе помислите дека ја зголемуваат цената, но не. Во овој случај, и летот и престојот во текот на тие три дена, со појадок, имаат цена од 647 евра. Зарем тоа не е добра идеја? Па, ако е така, можете да ја резервирате Последната минута.

Кипар ефтини хотели пријателски за миленичиња

Што да видам и да направам на Кипар за време на Божиќ

Без сомнение, тоа е една од оние дестинации во кои се за inубувате на прв поглед. Е медитерански остров има единствена убавина, меѓу која се наоѓаат археолошки остатоци, како и најпарадиските плажи. Традицијата вели дека тоа е местото каде што е родена Афродита, така што, врз основа на тоа, веќе знаеме дека тоа е нешто многу посебно.

Еден ден скијање на Кипар

Како што ќе пристигнеме на 30-ти, сепак ќе го имаме утрото на 31-ви за да можеме да направиме некаква активност. Едно од најпознатите на овие простори е скијањето. За ова, ние имаме Планината Олимп, каде што ќе бидете изненадени од нејзината висина од 1952 метри, што е една од главните атракции на ова место. Има 6 траки, секоја од нив има различна должина и сложеност. Од тука ќе имате совршен поглед кон полуостровот Акротири или Солското езеро.

Замок на Кипар

Замокот Колоси

Замокот е изграден во XNUMX век и се наоѓа на периферијата на Лимасол. Има голема кула висока повеќе од 20 метри. Од каде ќе имаме импресивни погледи на сè што го опкружува. Прошетка назад во времето што вреди да се помине.

Курион

Една од најпознатите археолошки места е оваа. Без сомнение, тој се наоѓа во подножјето на карпа, па се подразбира дека погледите се повеќе од импресивни. Таму можеме да видиме некои добро сочувани мозаици, како и театарската област, како и Куќа Евстолиос.

Курион Кипар

Замок на Сан Иларион

Во овој замок легендите се преполни полека Една од нив е дека е изградена од кралицата на самовилите, која го сака местото и го направила своето живеалиште таму. Има импресивен поглед, опкружен со wallsидови и области кои изгледаат извадени од планината.

Карпас

La Полуостров Карпас е друга точка што треба да се земе предвид. Без разлика дали времето е добро или не, не можеме да ги промашиме златните плажи што го опкружуваат. Иако не е една од најпосетуваните области, вистина е дека има и магични агли, историски градови како што се Дипарпаз или црквата Агиос Филон.

Троодос Кипар

Тродос

Каде и да погледнете, сите места се неверојатни. Па тоа Тродос не заостанува многу. Црквите, како и манастирите го крунисуваат. Покрај тоа, со бројни мурали, типични за средновековниот период, кои секогаш е потребно да се откријат. Како што можете да видите, тоа може да биде многу поинтензивен Божиќ отколку што очекувате и за само три дена. Но, ако се организирате, сигурно ќе можете да уживате во сето ова и многу повеќе. Ringвони во новата година на Кипар!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*