Сајгон за почетници 1: Одење надвор за пијалоци.

Сајгон отсекогаш имала репутација за жив ноќен живот. Па дури ни комунистите кога ја претворија Хо Ши Мин Сити тие направија многу за да го променат ова.

Q Bar Saigon


El Област 1, особено околу Хаи ба тринг y Донг Хои оживуваат секој ден кога сонцето ќе зајде. Постојат и други области во градот каде што можете да излезете на вечера и неколку пијалоци, но тука е акцијата.

На повеќето места не е потребно да бидете премногу елегантни, можете да влезете со фармерки и патики речиси насекаде. Ноќниот живот во Сајгон тоа е прилично лежерно.

Еве неколку предлози:

  1. Апокалипса сега- во 2C Thi Sach, станува живо од полноќ. Веројатно е најпопуларниот ноќен клуб во Сајгон ... што со такво име веќе има смисла за хумор.
  2. Тропски бар- на улицата Де Дем 185. Тие се отвораат околу 10 часот наутро и не се затвораат сè додека последниот клиент не замине од таму. Западна и виетнамска храна.
  3. Сина лента Геко- на 31 Ly tu Trong. Многу Австралијци играат базен и пикадо.
  4. Бар Барна 7 Конг Труонг на плоштадот Лам Сон. Во подрумот на Опера Сајгон, најпознатото шик место во градот.
  5. На модната писта, на улицата Ле Лаи 76, во источното крило на хотелот „Нов свет“. Многу популарен кај Корејците и Јапонците, караоке и „навивачи“.
  6. Вселенски брод, во Хам Нги, најголемото техно диско во Сајгон.
  7. Салон за диви коњи, на 8А1 / 1Д Тајландски Ван Лунг. Музика во живо скоро секој ден, блуз еден ден, кантри следниот ...

Нема да биде заради недостиг на опции.
Преку Азија за посетители.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*