Од Севилја до Рим, повратен пат, за само 169 евра. Каков договор!

Летови од Севилја до Рим

Ромите, или рече обратно, „Loveубов“… Кој не сонувал барем еднаш во животот да патува во најсимболичниот и историски град во Италија? Па, ако сè уште не сте одмориле и сте ги оставиле за кога работат скоро сите, имате среќа!

Ви претставуваме а неодолива понуда што нема да можете толку лесно да го пропуштите: Од Севилја до Рим, повратен пат, само за 169 евра, Со Skyscanner. Ако сакате да дознаете малку повеќе за деталите за понудата, продолжете да читате малку подолу. Таму ви кажуваме сè.

Најдобрата понуда

Ако планирате да патувате следниот ден Септември 30 Но, сè уште немате безбедна дестинација, можеби оваа понуда ќе го привлече вашето внимание. Тоа е најдобрата понуда за патување до Рим што ја најдовме, не само за цена, 169 евра, кружно патување од Севилја, сметаме дека е прекрасна понуда, но исто така за времетраењето на секое патување: 2 часа и 35 минути за излезен лет и 2 часа и 55 минути за повратен лет.

на времиња на поаѓање Тие се исто така доста добри, бидејќи никој од нив не е во зори, како што е случај со многу летови каде бараме добри и ефтини зделки. Излезниот лет би заминал во 20: 35 часа а враќањето би оставило на 17: 15 часа попладне

Компанијата што би била задолжена да ве земе и да ве донесе би била во двата случаи Рајанер.

Можеби понудата нема да трае долго, како што веќе знаете, тоа се цени што се ажурираат секој ден. Значи, ако сакате да патувате во Рим, а градот на заминување е Севилја, не двоумете се повеќе. Кликнете овде и пристап директно до оваа прекрасна понуда што ја најдовме за вас.

Работи што треба да се видат и направат во Рим

Во Рим има безброј работи што можете да ги направите, и скоро секое време да го имате во овој антички град може да изгледа како малку за да го запознаете целосно. Сепак, сакавме да ви го олесниме и избравме 10-те страници што мора да ги видите да или да за време на вашата посета на италијанскиот град.

Покрај тоа, со времетраењето на патувањето од претходната понуда, само една недела, ќе имате време да ги направите сите:

  1. Посетете ја најмалата независна држава во светот: Градот Ватикан.
  2. Посетете го Музеи во Ватикан да може да се видат дела прекрасни како Сикстинската капела.
  3. Не можете да бидете во Рим и да го пропуштите Сикстинска капела. Ова дело на Микеланџело е со возвишен квалитет и убавина.
  4. Посетете го Римски форум. Willе ги видите античките римски урнатини.
  5. Посетете го Колосеумот. Да, таа кружна зграда што се појавува на скоро секоја фотографија од туристи кои го посетуваат Рим. Стара е 2.000 години и поради тој факт заслужува да биде посетена.
  6. Палатин рид. Тие велат дека токму на оваа планина започнал да се гради Рим.
  7. La Базиликата на Свети Петар. Оваа базилика го носи тоа име затоа што е изградена таму каде што велат дека бил погребан првиот католички папа: апостол Свети Петар. Базилика која ќе ве импресионира со својата убавина и нејзината големина.
  8. Останувањата на Рафаел.
  9. Галерија Боргезе- Замок од XNUMX век сместен во истоимениот парк, Парк Боргезе. Во него ќе видите антиквитети, ренесансна уметност и парчиња од првата етапа на барокот.
  10. Фонтаната Треви. Не заборавајте да ја фрлите паричката во вода кога ќе посакате!

Доколку сте заинтересирани за оваа понуда и не сакате да пропуштите ниту една од овие посети, посетете го Skyscanner под ова линк и таму можете директно да пристапите до него. Ако, напротив, ве интересираат други понуди, претплатете се овде и кога ќе објавиме нова понуда, ќе ги имате сите информации во вашето сандаче за е-поштата што сте ја ставиле. Добро патување!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*