Што да видите во Навара

Сместена на северот на Шпанија, Навара е заедница полна со шармантни градови и големо природно богатство што ...

Кудилеро во Астуриас

Единственоста на неговиот пејзаж, близината на неговиот народ и неговото интересно културно наследство го прават советот на Кудилеро ...

Фригилијана

Неколку километри од Средоземното Море и во подножјето на природен парк се издига Фригилијана, единствениот град ...

Бенавенте

Бенавенте е веднаш до Торо и Замора, еден од трите најважни градови во провинцијата Замора. Нејзината важност

Поглед на Бурго де Осма

Бурго де Осма

Бурго де Осма е прекрасен град во провинцијата Сорија, кој има прекрасно монументално наследство и вкусна кујна.

Медина дел Кампо

Сместен на југо-запад од провинцијата Ваladадолид, Медина дел Кампо е град со прет-римско потекло чиј главен град ...

Поглед на Сан Висенте де ла Баркера

Сан Висенте де ла Баркера

Сан Висенте де ла Баркера ви нуди прекрасно природно опкружување, неколку споменици и вкусна гастрономија заснована на риболов.

Поглед на Барбастро

Барбастро

Барбастро е мал град полн со историја и споменици кој исто така нуди спектакуларни пејзажи и вкусна кујна.

Поглед на Робледило де Гата

Робледило де Гата

Робледило де Гата е скапоцен камен во провинцијата Касерес. Ја зачувува својата традиционална архитектура и ви нуди прекрасни пешачки патеки.

Остров Ла Грациоза

Осмиот остров на Канарските острови, Ла Грациоза, ги има сите потребни атрибути за да поминете неколку дена кои го подобруваат вашиот ...

Кангас де Онис Парадор

На брегот на реката Села и опкружен со Пикос де Европа, во место со неспоредлива убавина ќе најдете ...

Сан Хуан мочуриште

Резервоарот Сан Хуан на многумина им е познат како плажа Мадрид. На ова место лоцирано 52 ...

Патување во Рим со деца

Денес младите семејства патуваат со деца, а многумина сметаат дека нема место во светот што ...

Мерида

Што да видите во Мерида

Ние ви кажуваме сè што може да се види во градот Мерида, кој има многу археолошки остатоци од времето на Римската империја.

Сегура де ла Сиера

Сегура де ла Сиера

Ние ви кажуваме сè што може да се види во градот Сегура де ла Сиера, кој има многу историја и наследство на своите улици.

Мадридски населби

Главниот град на Шпанија има онолку аспекти колку што има соседства. Секој од нив покажува различно лице на Мадрид пред ...

Што да видам во Сорија

Сместено во Кастилја и Леон, би можеле да ја дефинираме Сорија како мала престолнина која го задржува голем дел од својот шарм ...

Египет со деца

Дали е можно да се патува со деца во кој било дел од светот? Можеби е, има навистина авантуристички семејства, но има и семејства ...

Што да правам во Севилја

Според познатиот издавач на туристички водичи, Lonely Planet, Севилја е признаена како најдобриот град во светот што ...

Калахора

Калахора, главниот град на Риоха Баја, е високо ценета гастрономска и монументална дестинација. Таа е една од ...

Конгост де Монтребеи

Конгост де Монт-ребеи

Конгост де Монт-ребеи е импресивна клисура лоцирана помеѓу провинциите Леида и Уеска. Пред неколку години, тоа беше природно место што ви го кажавме што може да се види во клисурата Конгост де Монт-ребеи, сместена помеѓу Леида и Уеска, со прекрасна природна рута.

Алказар де Сан Хуан

Алказар де Сан Хуан е мала, но убава општина сместена во Сиудад Реал. Има огромна историја и разновидна ...

Теиде

Национален парк Ел Теиде

Националниот парк Теиде е најголемиот од Канарските острови. Целиот парк е извонредно геолошко богатство, ...

Ајамонте, во подножјето на реката

Денес се вративме да се фокусираме на Шпанија, земја која има голем број неверојатни туристички дестинации. Дали барате замоци или катедрали ...

Caixaforum Барселона

Сместено во подножјето на планината Монтјујк се наоѓа CaixaForum, проектиран културен, социјален и образовен центар ...

Романтично бегство

Романтични одмори за викенд

Ние ви покажуваме кои можат да бидат најдобрите романтични одмори за викенд, со интересни дестинации и идеи за парови.

Кадакеи

Уметникот Салвадор Дали велеше дека Кадакес е најубавиот град во светот. Можеби има луѓе кои ...

осигурување за патување во Велигден

Патувајќи сам во Шпанија

Кога се соочувате со соло патување, може да се појави мешавина од нерви и емоции пред непознатото, ...

Плажи на островите Сис

Брегови на Шпанија

Шпанија има повеќе од 7.900 километри крајбрежје. Добрата клима во земјата и широк спектар на дестинации ...

Молина де Арагон

Молина де Арагон е еден од најубавите средновековни градови во Гвадалахара (Шпанија). Сместено северо-источно од покраината, ...

Што да видите во Кантабриа

Кантабриа е една од најпознатите специјални дестинации во Шпанија бидејќи комбинира планини, море, гастрономија и култура. Тоа е место

Херез де лос Кабалерос

Херез де лос Кабалерос е еден од последните шпански градови во провинцијата Бадахоз пред да го премине ...

Ебро Делта

Една од најубавите области на каталонската географија е природниот парк Делта дел Ебро кој се наоѓа во ...

Окхате

Окате се наоѓа во срцето на округот Тревињо (Бургос) и на четиринаесет километри од провинцијата Шлава.

Медина Азахара

Во подножјето на Сиера Морена и на 8 километри од Кордоба се наоѓа Медина Азахара, мистериозниот град што ...

Манастир Јуст

Северозападно од провинцијата Касерес, во близина на Куакос де Јуст, се наоѓа манастирот Јусте, местото ...

Катедралата во Барселона

Саграда Фамилија во Барселона е најпопуларниот католички храм меѓу туристите кои слетаат во Барселона ...

Најубавите реки во Шпанија

Изворите на неколку шпански реки се вистински спектакли на природата. Тука го слушате само релаксирачкиот звук на ...

Езера Ковадонга

Езера Ковадонга во Астуриас

Ние ви прикажуваме сè што можете да видите во областа Ковадонга езера лоцирана во Пикос де Европа, во Кнежеството Астуриас.

Puerta de Alcalá

Што да видам во Мадрид

Мадрид е главен град на Шпанија, најголемиот град во земјата и втор во Европската унија со ...

Најдобри пазари во Шпанија

И покрај растот на трговијата преку Интернет, традиционалните пазари го задржуваат оној шарм што ги прави такво место ...

La Molina

Fansубителите на скијањето сигурно некогаш стапнале во Ла Молина, спортско одморалиште лоцирано во Цердања, регион ...

Далт Вила

Ибица со деца

Кога ќе помислиме на Ибица, првото нешто што ни паѓа на ум е остров полн со дискотеки, пабови и заливи ...

Бегства со деца

Дали планирате семеен одмор? Сè уште не сте ја решиле дестинацијата што сакате да ја посетите? Со идеите што ...

Планови со деца во Мадрид

Оние кои ќе поминат неколку дена со семејството во Мадрид, сигурно ќе сакаат да прават планови со децата, бидејќи ...

Прага

Дестинации за одмор за викенд

Викенд-годишните одмори ни овозможуваат мали и интересни патувања. Откријте неколку интересни дестинации за овие летови.

Cantabria

Најубавите градови во Кантабриа

Кантабриа е заедница каде што можете да уживате во неверојатни одмори низ нејзините градови, добредојдени места каде што можете да ги откриете нејзините традиции.

Планови за викенд

Планови за викенд со деца

Плановите за викенд со деца се целото семејство да ужива, па затоа предлагаме многу разновидни и забавни идеи.

Викенд како двојка

Планови за викенд како двојка

Уживањето во викенд како двојка е одлична идеја, бидејќи помага да се подобри комуникацијата и да се избегне рутина и досада.

Ла Педриза

Сместено е во јужната област на Сиера де Гвадарама, северозападно од Заедницата на Мадрид и во рамките на ...

Сегобрига, археолошки парк во Шпанија

Зошто не патувате викендов да го видите археолошкиот парк Сегобрига? Тоа е одлична локација, со добро сочувани урнатини, па дури и можност да пешачите околу неа.

Тормо во маѓепсаниот град

Посета на маѓепсаниот град Куенка

Ако сè уште не го познавате маѓепсаниот град Куенка, ви недостасува интересна екскурзија низ природен простор што нуди неверојатни карпести формации.

Прошетка низ Wallидот на Луго

Велигден доаѓа и можете да го искористите тоа за да избегате до Луго. Дали го знаете неговиот Wallид? Тоа е светско наследство и огромно е!

Пешачки правци во Мадрид

Мадрид е една од главните пристапни врати за откривање на Шпанија. Станува збор за главниот град, со сè ...

Лондон

10 идеи за бегство на Велигден

Ние ви даваме десет идеи за одмор за да го направите овој Велигден, до места во Европа што може да се ужива за неколку дена.

Романтични празници во Париз

Дали ќе одите во Париз со вашиот партнер? Затоа, обидете се да живеете многу романтичен одмор: прошетки, погледи, ресторани, оброци.

Гарачико

9 шармантни градови за одмор

Откријте ги овие 9 шармантни градови лоцирани во шпанската географија, мали агли каде има што да се види на одмор.

Што да правам во Париз со деца

Париз не е само за loversубовниците, туку е и за семејства со деца: градини, интерактивни музеи, вртелешки, плажи и Дизни Париз.

Лондон како двојка

Дали одите со вашето момче или девојка во Лондон? Потоа запишете ги овие места и искуства за уживање како пар и, да живее liveубовта!

Снег со деца

Патување до снег со деца

Патувањето до снег со деца е одлична идеја, но мора да испланираме сè, од опремата за купување до дестинацијата.

Пештери на зелените

8 магични места во Шпанија (I)

Откријте осум волшебни места во Шпанија, посебни и природни простори во кои ќе се изгубите за да уживате во поинакво опкружување.

Острови лоцирани во езера

Острови во езера за одмор

Денес ви прикажуваме неколку острови во езера, необични места со одлични пејзажи за да се изгубите на одмор.

Бегства во близина на Мадрид

Размислувате за бегства близу Мадрид? Ви предлагаме неколку дестинации за откривање на шармантни градови во близина на главниот град на Шпанија. Откријте ги