Канбера

Атракции во Канбера

Градот Канбера е главен град на Австралија и град каде има што да се види, од историјата на земјата до уметничките простори.

Снег со деца

Патување до снег со деца

Патувањето до снег со деца е одлична идеја, но мора да испланираме сè, од опремата за купување до дестинацијата.

Повеќе разгледувања во Иран

Иран продолжува да нè воодушевува со своите чуда. Исфахан е голем, културен и град на светското наследство. Не размислувајте за тоа да не го посетите!

Дестинации за вашиот меден месец

Во денешната статија ви препорачуваме 5 дестинации за вашиот меден месец: Тајланд, Бали, Куба, Маурициус, Керала. Сите тие се скапоцени!

Три дена во Ерусалим

Предлагам интересна обиколка на Ерусалим, бесмртниот град. Три дена чиста прошетка, религија и историја.

Бостон на зајдисонце

Бостон, Атина на Америка

Бостон е несомнено еден од најшармантните градови во САД, истакнувајќи ги своите универзитети и музеи, меѓу најдобрите во светот.

Jубjана

7 неверојатни места во Словенија

Откријте 7 неверојатни места што не можете да ги пропуштите во Словенија, земја полна со посебни места за посета на вашите патувања.

Гараџона

8 магични места во Шпанија (II)

Откријте ги осумте магични места во Шпанија каде е скоро задолжително да се изгубите и да уживате во волшебната околина.

Womanена која патува низ целиот свет

Предности на патување низ светот

Патувањето по светот има многу предности што ќе ве натераат да станете подобра личност и да ги подобрите вашите професионални вештини. Дали знаете кои се предностите на патувањето?

Островот Сис

6 волшебни агли во Галиција

Откријте неколку волшебни агли во Галиција, место кое продолжува да расте во туризмот благодарение на сè што нуди.

Каланк де Касис

Најдобрите плажи во Марсеј

Доколку сакате да уживате во освежително пливање на најдобрите плажи во Марсеј, не пропуштајте ја нашата компилација и уживајте во плажите од соништата во Франција

Најпосетувани шпански градови

10-те најпосетувани шпански градови

Откријте кои се 10-те најпосетувани шпански градови според порталот Кајак, кој се базира на неговите пребарувања за познавање на најпопуларните градови.

Кан

Најдобри екскурзии од Ница

Ако ја посетите Ница ова лето, не пропуштајте ги шармантните села на Француската ривиера што се наоколу. Тие се стари и убави!

продавница за плочи newујорк

Купете плочи и винил во Newујорк

Доколку сакате да ги купите најдобрите плочи и винил во Newујорк, следејќи ја нашата компилација, ќе ги најдете најдобрите продавници за плочи во NYујорк.

Шопинг во Newујорк

Купете оригинални подароци во Newујорк (I)

Доколку сакате да ги купите најоригиналните подароци во Newујорк, следете го нашиот совет за да не ги пропуштите нај curубопитните и најинтересните продавници во NYујорк.

карибско море

Внатрешни мориња на светот

Дали сакате да знаете каде се главните внатрешни мориња на светот? Па, не пропуштајте ја нашата компилација за да дознаете повеќе за внатрешните мориња

Острови лоцирани во езера

Острови во езера за одмор

Денес ви прикажуваме неколку острови во езера, необични места со одлични пејзажи за да се изгубите на одмор.

Делхи

Атракции и активности во Индија

Откријте ги најдобрите дестинации и активности што можете да ги посетите во Индија, волшебни места и уникатни атракции што ќе ги паметите засекогаш. Знаеш кој е?

катедралата во Сантијаго Компостела

Португалски пат до Сантијаго

Португалскиот пат на Камино де Сантијаго е втор по повеќето извршени по Французите, и дел од Туи, на југот на Галиција.

Пазар на Гринич

Најдобрите болви пазари во Лондон

Гроздобер облека и додатоци? Стари плочи и антиквитети? Храна и забава? Пронајдете го сето тоа и многу повеќе на најдобрите пазари за болви во Лондон.

Плажа Парла

Плажа Парла во Мадрид

Кој рече дека нема плажа во Мадрид? Откријте ја плажата Парла и дознајте ги распоредите, цените на билетите и како да стигнете таму.

Ела, најдобрата од Шри Ланка (дел I)

Таа се наоѓа во округот Бадула (провинција Ува) и на надморска височина од 1050 метри надморска височина. Поврзано со Коломбо и Канди (главните градови на земјата)

Филипински фестивали и култура

Филипинска култура

Откријте ги најважните од филипинската култура: обичаи, јазик и други информации поврзани со гастрономијата, религијата и многу повеќе.

Знаме на Велс

Знаме на Велс

Зошто има змеј на знамето на Велс? Ние ви ја раскажуваме приказната зад симболот на велшкиот народ. Што значи тоа? Пронајди!

Филипинска салата

Филипинска гастрономија

Кои се типичните јадења на Филипините? Ја откриваме храната што најмногу ви се допаѓа на Филипините за да знаете што да пробате на вашето патување.

Типични подароци од Кина

Типичните сувенири на Кина

Планирате патување во Кина? Откријте 7 најтипични кинески сувенири, фантастичен подарок за изненадување на пријателите и семејството.

Апликации за патување

Најдобри апликации за патување

Откријте ги најдобрите апликации за патување, од апликации за наоѓање летови до други за да ни помогнете во дестинацијата, во потрага по места за посета.

Лагуната Чирики

Езера на Панама

Дали знаете кои се најважните езера во Панама? Willе откриеме кои се најдобрите и што треба да понесете со вас при вашата посета на овие импресивни места.

Оризово јадење во Камбоџа

Кулинарска уметност во Камбоџа

Откријте ја типичната камбоџанска храна и подгответе рецепти со гастрономските предлози што ќе ги најдете за типичната камбоџанска гастрономија.

Бесплатни работи во Лондон

Што да видам во Лондон бесплатно

Откријте што да видите во Лондон бесплатно со нашиот избор на 7 одлични работи што можете да ги направите ефтино, овозможувајќи ви пристап до музеи и други атракции

Самоубиствени шуми

Самоубиствената шума во Јапонија

Самоубиствената шума е место кое се наоѓа на падините на планината Фуџи, во Јапонија. Место полно со мистерија каде луѓето се самоубиваат.

Волонтерски патувања за млади

Ако секогаш сте сакале да направите некоја волонтерска активност во странство, но никогаш не се осмелувавте да ја направите, можеби ова е ...

Типичен индонезиски храм

Индонезиска култура и традиции

Ги откриваме типичните обичаи на Индонезија. Забави, религија, облека, гастрономија и многу повеќе. Не ја пропуштајте индонезиската култура.

Причини да патувате сами

Правејќи вежба на искреност од моја страна кон вас, нашите читатели, ќе кажам дека не знам многу добро дали пишувам ...

Лондон зандана

Лондон Зандана: Терор во Лондон

Ние ви кажуваме каков е лондонскиот зандан, хорор музеј кој нуди претстави и претстави што ќе ве остават трепери. Дали сакате да видите како е?

Каков патник си?

Јас, кој обично кога патувам го правам тоа за да го „хранам“ моето животно искуство, многу сум наб veryудуван со остатокот од ...

Gulулхи, Малдивите без важничене

Гулхи е мал остров кој се наоѓа на неколку километри од главниот град на земјата Мале и јужниот дел на Атолот Каафу. Помалку од 1000 жители.

Шише Карлсберг

Пивара Карлсберг во Копенхаген

Патуваме за Копенхаген да ја посетиме фабриката за пиво Карлсберг, водена турнеја знаејќи го нејзиниот процес на производство, нејзината историја и, конечно, дегустирајќи го неговиот вкус

Палмира, чудо на сириската пустина

Палмира е прогласена за светско наследство во 1980 година. Сместена во средината на пустината и покрај оаза, таа е една од најважните археолошки остатоци што сè уште се зачувани.

Кои се најважните долини во светот?

Дали ги познавате 10-те најважни долини во светот? Не пропуштајте ги овие спектакуларни места и тајните што ги кријат за оние што ги посетуваат.

Патничка азбука (II)

Во оваа патувачка азбука (II), последната од оваа рата, ќе ги посетиме митските градови како Рим, Париз или Севилја ... stayе останете да ги гледате?

Florencia

Фиренца, град полн со уметност

Фиренца е еден од најпознатите италијански градови, место со уметност и историја на нејзините улици. Откријте ги суштинските посети што мора да ги видите.

Жени од Камбоџа

Традиционален фустан на Камбоџа

Ако планирате да патувате во Камбоџа, интересно е што ја познавате типичната облека и облека во областа. Како се облекуваат во Камбоџа? Пронајди.

Самрак во африка

Туризам во Африка

Ви ги покажуваме 11-те земји со најголем туризам во Африка, што ја карактеризира секоја и кои важни градови во Африка ги кријат?

Катедрали на Шпанија

Најубавите катедрали во Шпанија

Откријте ги најубавите катедрали во Шпанија, кои претставуваат различни стилови и периоди, но кои имаат свој посебен шарм, историја и тајни.