Прекрасните храмови на Ајутаја

Тајланд е прекрасен и затоа ако сакате култура, не заборавајте да ги посетите урнатините Ајутахаја, многу близу до Бангкок. Палати, храмови, статуи на Буда.

Катакомбите во Рим

Да се ​​размислува за Рим да се размислува за лулката на западната цивилизација, нејзините седум ридови, нејзината спектакуларна архитектура, ...

Запознајте го замокот Бран

Ако ви се допаѓа приказната за грофот Дракула, можете да го посетите замокот Бран во Романија ... па дури и да имате незаборавна ноќ на Ноќта на вештерките!

Совети за патување сами

Иако на почетокот може да им даде некаква вознемиреност, особено на неискусните патници, вистината е дека патувањето сам може да стане ...

Астуриски плажи

Најдобрите плажи во Астуриас

Откријте ги најдобрите плажи во Астуриас, плажи лоцирани на прекрасното крајбрежје на Астуриа, опкружени со природни простори, некои уникатни во светот.

Мис Ана

Најдобрите плажи во Португалија

Ние ви кажуваме кои се најдобрите плажи во Португалија, земја со стотици километри крајбрежје за да уживате во прекрасните песочни плажи.

Пештери во Толантонго

Заборавете на Плаја дел Кармен и Тулам, посетете го фантастичниот Грутас де Толантого. Тие се незаборавни! Гротоси, езерца, топли извори, тунели, сталагмити и сталактити.

Алказаба

Што да видите во Алмерија

Откријте сè што можете да видите во Алмерија, од туристичките места во градот до главните моменти во провинцијата, како што е познатата пустина Табернас.

5 атракции во Киев

Киев совршено ги комбинира средновековната и модерната историја: катедралата и wallsидовите, пештерите, советските згради, руските тенкови и сеќавањето на Чернобил.

Туризам во Тел Авив

Планирате патување во Израел? Не пропуштајте го Тел Авив, со својата историја, соседствата, плажата, екскурзиите до Мртвото Море или Масада.

Што да посетите во Ханој

Виетнам е главен град на Ханој и има повеќе од илјада години историја, затоа не пропуштајте ниту една од неговите туристички атракции.

Дубровник

Посета на плажите во Дубровник

Откријте ги најдобрите посети на плажите во Дубровник и неговата околина, мирни агли во близина на градот за да уживате во релаксирачки одмор.

Wild Atlantic Way, крајбрежен пат во Ирска

Изнајмете автомобил во Ирска и тргнете на нејзиниот брег на Атлантикот: 2500 км на прекрасниот брег на Дивиот Атлантик! Плажи, карпи, замоци, села.

3 еколошки и луксузни летувалишта

Ако имате пари, можете да пристапите до луксузни одморалишта, места со неспоредлива убавина што ќе ве натераат да живеете незаборавни искуства. Запишете ги овие три имиња и започнете да сонувате.

Хуајна Пикчу, богатство во Перу

Дали одите во Перу? Youе го посетите Мачу Пикчу? Потоа исцедете го срцето, исплашете го вртоглавицата и искачете се на Хуајна Пикчу. Beе бидете наградени со најдобрите погледи!

5 хостели во Берлин

Дали одите во Берлин и сакате да го запознаете градот, да запознаете луѓе, да се забавувате и да не трошите многу пари? Значи, спијте во хотел.

5 хостели во Париз

Дали барате сместување во Париз? Што е ефтино? Тогаш хостелите за ранци и едноставни патници се најдобри: наведете ги овие 5 хостели во Париз.

Хостели во Newујорк

Дали го ранците во ackујорк и сакате да заштедите? Затоа, останете во хостел, има малку од сè, но некои се навистина многу добри и стилски.

5 хостели во Даблин

Ако одите на патување во Даблин, можеби за Свети Патрик? Не барајте повеќе: еве 5 добри хостели во Даблин. Добро лоциран, ефтин.

Ноќен живот во Доха, за мажи и жени

Доха, главниот град на Катар, има многу ноќен живот, затоа ако одите на пат, не двоумете се да носите елегантна облека за да излезете во барови и да танцувате.

Хаконе, екскурзија од Токио

Дали одите во Токио и сакате да ја видите планината Фуџи? Потоа тргнете кон Хаконе, на помалку од 100 км: шуми, долини, кратери, топли извори, планини и секако, Фуџи.

Најдобри музеи во Токио

Дали одите во Токио, но не сакате да паднете во класичните музеи? Потоа запишете ја оваа листа на најчудни музеи: самурај, канализација, оригами, криминалци.

Што да посетите во Алжир

Дали ви се допаѓа Африка? Тогаш мора да го посетите Алжир и неговите чуда: археологија, историја, национални паркови, пустини, планини и прекрасни плажи.

Најдобрите облакодери во Токио

Дали одите во Токио? Добра и незаборавна разгледница на Токио се нејзините облакодери и кули. Обавезно посетете ги кулите Мори, Токио Скајтри и Токиовата кула.

Најкул барови во Буенос Аирес

Кога одите во Буенос Аирес, не престанувајте да излегувате во барови, запишете ја листата на најкул барови во Буенос Аирес, не пропуштајте ги!

Турнеја на духови во Newујорк

Ако одите во Newујорк и ви се допаѓаат филмовите, има многу да се направи, но ако сте aубител на „Духовичари“, можете да ги видите нивните локации. Посетете ја турнејата со Ghostbusters!

Евтин туризам на островот Велигден

Дали мислите дека одењето на Велигденски остров е скапо? Ослободете се од таа идеја. Велигденскиот остров или Рапа Нуи е достапен рај затоа спакувајте го ранецот и бидете подготвени.

Нова Каледонија, мало катче на светот

Дали сакате да го поминете летото во далечни раеви? Потоа испробајте ја Нова Каледонија, фантастичен остров со илјада предели: плажи, мангрови, карпи, шуми

Атракции во Сеул

Зошто не ја откриете Јужна Кореја почнувајќи од Сеул? Градот е модерен, космополитски и има сè: култура, историја, уметност, музика.

Што да посетите во Египет

Не се откажувајте од Египет и неговите убавини: пирамидите, храмовите, Нил, музеите, пазарот, стариот град. Египет продолжува да блесне.

Шетање низ Сан Марино

Ако одите на одмор во Италија, разгледајте го Сан Марино, една од најмалите земји во светот: замоци, средновековни села и предели.

Што да правам три дена во Шангај

Шангај е населен град, но немојте да бидете вознемирени, само треба да ја нарачате турнејата. Затоа, запишете што да правите 3 дена во Шангај за да не го пропуштите најдоброто.

Вануату, далечен рај

Помалку познат од Тахити или Бора Бора, но исто толку убав е Вануату, во Јужниот Пацифик. Островите нудат плажи, вулкани, џунгли, па дури и канибали.

5 добри кафулиња во Бриж

Кога одите во Бриж, одморете се за појадок или чај во едно од овие 5 одлични и симпатични кафулиња: кафе, чај, колачи, чоколади, чоколади.

Екскурзии од Букурешт

Ако одите во Романија, не останувајте во Букурешт, одете на екскурзија! Постојат фантастични места многу близу помеѓу замокот на Дракула, палатите, шумите и градовите.

Кулите на Фиренца, симболи и гледишта

Кога ја посетувате Фиренца, не заборавајте да се искачите на нејзините средновековни кули: тие се прекрасни панорамски гледишта! Запишете ги овие имиња и уживајте.

Екскурзии од Кјото

Околината на Кјото е прекрасна, затоа не заборавајте да ги посетите: Арашијама, Кокедера, Кацура и илјадниците црвени тори на Фушими Инари.

Гарачико

9 шармантни градови за одмор

Откријте ги овие 9 шармантни градови лоцирани во шпанската географија, мали агли каде има што да се види на одмор.

Екскурзии од Банкок

Дали одите во Банкок? Потоа резервирајте неколку дена за екскурзии од Бангкок: урнатини, пазари, храмови и одлични плажи.

Уживајте една недела во Јамајка

Јамајка е синоним за плажи и реге, но нуди многу повеќе. Една недела во Јамајка е најдобра: плажи, водопади, џунгла, планини и многу рум.

Сончев одмор на Барбадос

Дали мислите на Карибите? Па, Барбадос е одлична дестинација: прекрасни плажи, сонувано море, колонијална историја и многу, многу рум.

Абердин, бисер во Шкотска

Абердин е одлична дестинација во Шкотска: цркви, плажи, замоци, дестилерии за виски, Вилијам Валас. Што друго сакате ?!

Посетете ја карпата Гибралтар

Дали сакате да се одбегнете до Гибралтар? Со неколку дена доволно е да се качувате и спуштате карпа, да јадете, да шетате и да уживате.

Патувајте по Емирати, Флај Емирати

Летавте или ќе летате или би сакале да летате со Емирати? Таа е една од најдобрите авиокомпании во светот, па откријте како е, доброто и лошото.

Пасош или број на ВИЗА

Кој е мојот број на виза?

Водич за наоѓање на бројот на визата во пасошот или визата, суштински документ за патување во други земји. Дали знаете како да го набавите?

5 места за посета во Лима

Лима е еден од најубавите и најкомплетни градови за посета: колонијална историја, уметност и претколумбиска историја, паркови, палати и многу повеќе.

Летни денови во Братислава

Дали сте заинтересирани за Братислава? Дали звучи како мистерија и средниот век? Затоа, посетете го бидејќи нема да бидете разочарани: замоци, цркви, езера и средновековни саеми.

Лето во Тунис

Што мислите за туниските плажи за ова лето 2017 година? Тие се вистински рај и имате сè: историја, урнатини, храна, плажи и забава.

Што да јадете лето во Токио

Ако одите во Токио во текот на летото, не заборавајте да ги пробате најдобрите летни јадења во главниот град на Јапонија. Willе бидете изненадени од тоа колку се вкусни!

5 летни одмори од Лондон

Дали одите летово во Лондон? Доколку сакате да уживате, можете да избегате од градот во Брајтон, Портмут, Солсбери, Витстебл ...

5 мистериозни места во Париз

Париз е антички град и има многу мистериозни агли. Некои се познати, а други не толку многу. Музејот на вампиризмот, дворот на надгробните споменици?

Што да правам 3 дена во Хавана

Дали одите во Куба? Не скокајте директно на нејзините плажи. Поминете 3 дена во Хавана и откријте ја нејзината историја, култура и наследство. Вие нема да престанете да бидете изненадени!

Најдобри екскурзии од Севилја

Ако одите на прошетка до Севилја, не заборавајте да ја откриете нејзината околина. Постојат многу градови за посета на одење! Кордоба, Кадиз, Херез де ла Фронтера ...

Лангедок, лето во Франција

Летото доаѓа. Дали помисливте на југот на Франција? Лангедок нуди култура, историја и исклучителни плажи. Beе биде совршено лето.

Видови миграции

Миграција е преместување на население, кое се одвива од едно место на потекло до друга дестинација. Кои видови на миграции меѓу луѓето се таму?

5-те најдобри панорамски погледи на Париз

Кога одите во Париз, не престанувајте да шетате низ нејзините улици и да се искачувате по нејзините највисоки згради. Запознајте ги 5-те најдобри панорамски точки на Париз!

Девон, англиско лето

Дали сакате да имате англиски летен одмор? Потоа посетете го Девон: замоци, карпи, плажи, средновековни градови, пиво.

Хрватски плажи

Најдобрите плажи во Хрватска

Откријте некои од сметаните најдобри плажи во Хрватска. Урбани плажи или идилични плажи на островите, некои многу чудни.