5 хостели во Берлин

Дали одите во Берлин и сакате да го запознаете градот, да запознаете луѓе, да се забавувате и да не трошите многу пари? Значи, спијте во хотел.

5 хостели во Париз

Дали барате сместување во Париз? Што е ефтино? Тогаш хостелите за ранци и едноставни патници се најдобри: наведете ги овие 5 хостели во Париз.

Хостели во Newујорк

Дали го ранците во ackујорк и сакате да заштедите? Затоа, останете во хостел, има малку од сè, но некои се навистина многу добри и стилски.

5 хостели во Даблин

Ако одите на патување во Даблин, можеби за Свети Патрик? Не барајте повеќе: еве 5 добри хостели во Даблин. Добро лоциран, ефтин.

Ноќен живот во Доха, за мажи и жени

Доха, главниот град на Катар, има многу ноќен живот, затоа ако одите на пат, не двоумете се да носите елегантна облека за да излезете во барови и да танцувате.

Хаконе, екскурзија од Токио

Дали одите во Токио и сакате да ја видите планината Фуџи? Потоа тргнете кон Хаконе, на помалку од 100 км: шуми, долини, кратери, топли извори, планини и секако, Фуџи.

Најдобри музеи во Токио

Дали одите во Токио, но не сакате да паднете во класичните музеи? Потоа запишете ја оваа листа на најчудни музеи: самурај, канализација, оригами, криминалци.

Што да посетите во Алжир

Дали ви се допаѓа Африка? Тогаш мора да го посетите Алжир и неговите чуда: археологија, историја, национални паркови, пустини, планини и прекрасни плажи.

Најдобрите облакодери во Токио

Дали одите во Токио? Добра и незаборавна разгледница на Токио се нејзините облакодери и кули. Обавезно посетете ги кулите Мори, Токио Скајтри и Токиовата кула.

Најкул барови во Буенос Аирес

Кога одите во Буенос Аирес, не престанувајте да излегувате во барови, запишете ја листата на најкул барови во Буенос Аирес, не пропуштајте ги!

Турнеја на духови во Newујорк

Ако одите во Newујорк и ви се допаѓаат филмовите, има многу да се направи, но ако сте aубител на „Духовичари“, можете да ги видите нивните локации. Посетете ја турнејата со Ghostbusters!

Евтин туризам на островот Велигден

Дали мислите дека одењето на Велигденски остров е скапо? Ослободете се од таа идеја. Велигденскиот остров или Рапа Нуи е достапен рај затоа спакувајте го ранецот и бидете подготвени.

Нова Каледонија, мало катче на светот

Дали сакате да го поминете летото во далечни раеви? Потоа испробајте ја Нова Каледонија, фантастичен остров со илјада предели: плажи, мангрови, карпи, шуми

Атракции во Сеул

Зошто не ја откриете Јужна Кореја почнувајќи од Сеул? Градот е модерен, космополитски и има сè: култура, историја, уметност, музика.

Што да посетите во Египет

Не се откажувајте од Египет и неговите убавини: пирамидите, храмовите, Нил, музеите, пазарот, стариот град. Египет продолжува да блесне.

Шетање низ Сан Марино

Ако одите на одмор во Италија, разгледајте го Сан Марино, една од најмалите земји во светот: замоци, средновековни села и предели.

Што да правам три дена во Шангај

Шангај е населен град, но немојте да бидете вознемирени, само треба да ја нарачате турнејата. Затоа, запишете што да правите 3 дена во Шангај за да не го пропуштите најдоброто.

Вануату, далечен рај

Помалку познат од Тахити или Бора Бора, но исто толку убав е Вануату, во Јужниот Пацифик. Островите нудат плажи, вулкани, џунгли, па дури и канибали.

5 добри кафулиња во Бриж

Кога одите во Бриж, одморете се за појадок или чај во едно од овие 5 одлични и симпатични кафулиња: кафе, чај, колачи, чоколади, чоколади.

Екскурзии од Букурешт

Ако одите во Романија, не останувајте во Букурешт, одете на екскурзија! Постојат фантастични места многу близу помеѓу замокот на Дракула, палатите, шумите и градовите.

Кулите на Фиренца, симболи и гледишта

Кога ја посетувате Фиренца, не заборавајте да се искачите на нејзините средновековни кули: тие се прекрасни панорамски гледишта! Запишете ги овие имиња и уживајте.

Екскурзии од Кјото

Околината на Кјото е прекрасна, затоа не заборавајте да ги посетите: Арашијама, Кокедера, Кацура и илјадниците црвени тори на Фушими Инари.

Гарачико

9 шармантни градови за одмор

Откријте ги овие 9 шармантни градови лоцирани во шпанската географија, мали агли каде има што да се види на одмор.

Екскурзии од Банкок

Дали одите во Банкок? Потоа резервирајте неколку дена за екскурзии од Бангкок: урнатини, пазари, храмови и одлични плажи.

Уживајте една недела во Јамајка

Јамајка е синоним за плажи и реге, но нуди многу повеќе. Една недела во Јамајка е најдобра: плажи, водопади, џунгла, планини и многу рум.

Сончев одмор на Барбадос

Дали мислите на Карибите? Па, Барбадос е одлична дестинација: прекрасни плажи, сонувано море, колонијална историја и многу, многу рум.

Абердин, бисер во Шкотска

Абердин е одлична дестинација во Шкотска: цркви, плажи, замоци, дестилерии за виски, Вилијам Валас. Што друго сакате ?!

Посетете ја карпата Гибралтар

Дали сакате да се одбегнете до Гибралтар? Со неколку дена доволно е да се качувате и спуштате карпа, да јадете, да шетате и да уживате.

Патувајте по Емирати, Флај Емирати

Летавте или ќе летате или би сакале да летате со Емирати? Таа е една од најдобрите авиокомпании во светот, па откријте како е, доброто и лошото.

Пасош или број на ВИЗА

Кој е мојот број на виза?

Водич за наоѓање на бројот на визата во пасошот или визата, суштински документ за патување во други земји. Дали знаете како да го набавите?

5 места за посета во Лима

Лима е еден од најубавите и најкомплетни градови за посета: колонијална историја, уметност и претколумбиска историја, паркови, палати и многу повеќе.

Летни денови во Братислава

Дали сте заинтересирани за Братислава? Дали звучи како мистерија и средниот век? Затоа, посетете го бидејќи нема да бидете разочарани: замоци, цркви, езера и средновековни саеми.

Лето во Тунис

Што мислите за туниските плажи за ова лето 2017 година? Тие се вистински рај и имате сè: историја, урнатини, храна, плажи и забава.

Што да јадете лето во Токио

Ако одите во Токио во текот на летото, не заборавајте да ги пробате најдобрите летни јадења во главниот град на Јапонија. Willе бидете изненадени од тоа колку се вкусни!

5 летни одмори од Лондон

Дали одите летово во Лондон? Доколку сакате да уживате, можете да избегате од градот во Брајтон, Портмут, Солсбери, Витстебл ...

5 мистериозни места во Париз

Париз е антички град и има многу мистериозни агли. Некои се познати, а други не толку многу. Музејот на вампиризмот, дворот на надгробните споменици?

Што да правам 3 дена во Хавана

Дали одите во Куба? Не скокајте директно на нејзините плажи. Поминете 3 дена во Хавана и откријте ја нејзината историја, култура и наследство. Вие нема да престанете да бидете изненадени!

Најдобри екскурзии од Севилја

Ако одите на прошетка до Севилја, не заборавајте да ја откриете нејзината околина. Постојат многу градови за посета на одење! Кордоба, Кадиз, Херез де ла Фронтера ...

Лангедок, лето во Франција

Летото доаѓа. Дали помисливте на југот на Франција? Лангедок нуди култура, историја и исклучителни плажи. Beе биде совршено лето.

Видови миграции

Миграција е преместување на население, кое се одвива од едно место на потекло до друга дестинација. Кои видови на миграции меѓу луѓето се таму?

5-те најдобри панорамски погледи на Париз

Кога одите во Париз, не престанувајте да шетате низ нејзините улици и да се искачувате по нејзините највисоки згради. Запознајте ги 5-те најдобри панорамски точки на Париз!

Девон, англиско лето

Дали сакате да имате англиски летен одмор? Потоа посетете го Девон: замоци, карпи, плажи, средновековни градови, пиво.

Хрватски плажи

Најдобрите плажи во Хрватска

Откријте некои од сметаните најдобри плажи во Хрватска. Урбани плажи или идилични плажи на островите, некои многу чудни.

Отворен туризам во Луксембург

Дали го познавате Луксембург? Тоа е мала земја, но има сè за да ужива во туризмот на отворено: правци за велосипедисти и планинари, долини и замоци.

Северна Алјаска, граница на светот

Ако ви се допаѓа природата со голема буква, тогаш не можете да ја пропуштите Алјаска. Северот е најоддалечениот и најраскинат дел од државата и е прекрасен.

Монголија, егзотичен туризам

Монголија е егзотична и убава туристичка дестинација во исто време. Ако сакате да живеете авантура, ве чекаат овие земји на пустини, планини и степи.

Патувајте сами

Совети и идеи за патување сами

Ние ви даваме неколку корисни совети за патување сами низ целиот свет, нешто што го прават сè повеќе луѓе и што може да биде неверојатно искуство.

5 препорачани хостели во Токио

Ако одите во Токио и не сакате да спиете во хотел, направете го тоа во хостел. Е запознаете луѓе од целиот свет и многу theубезност и учтивост на Јапонците!

Посетете ги Белфаст и Даблин

Дали сте во Белфаст? Можете да направите патување до Даблин, тоа е близу и има многу да се види. Запишете како да ги обедините двата града и што да видите во секој од нив.

Посетете го Лондон и Единбург

Како да го посетите Лондон, а потоа да патувате во Единбург? Тука имате информации за тоа како да го направите тоа и што да посетите во двата града.

5 дестинации за поинаков Божиќ

Во оваа статија откриваме 5 дестинации за да поминете поинаков Божиќ. Ако не ви се допаѓаат многу Божиќните свечености, овие места ќе ве привлечат.

Бањос, скриен бисер во Еквадор

Ако одлучите да го посетите Еквадор, не пропуштајте го планинскиот град Бањос. Тоа е вистински рај за loversубителите на активности на отворено.

Одмор во Хуанчако, на брегот на Перу

Ако сакате сурфање, Перу и античка култура, тогаш Хуанчако е дестинацијата што не можете да ја пропуштите. Тоа е спа центар со луѓе од целиот свет.

Повеќе разгледувања во Иран

Иран продолжува да нè воодушевува со своите чуда. Исфахан е голем, културен и град на светското наследство. Не размислувајте за тоа да не го посетите!

Заштеди при патување

Клучеви за заштеда на патување

Во оваа статија ви презентираме неколку клучеви за заштеда на патување, поточно 5-те начини што најмногу ги користат патниците за тоа.

Мадагаскар, рај со мирис на ванила

Ако сакате да истражувате, да откривате и да бидете авантуристи, не престанувајте да патувате, да патувате и да уживате во Мадагаскар, последниот рај на Земјата.

Водич за посета на Москва

Во 2017 година се слави стогодишнината од Руската револуција и можете да закажете патување. Затоа, запишете го овој водич за она што не можете да го пропуштите во Москва

Островот Англси, островот Друиди

Ако ви се допаѓа келтската култура, тогаш не заборавајте да го посетите островот Англеси во Северен Велс. убаво каде и да го погледнете, тоа е одлична дестинација за откривање.

Ефтини опции за патувања

Во оваа статија ви кажуваме како да патувате поекономично со овие ефтини опции за патување: воз или авион, хотел или живеење со други, итн.

Четири музеи во Буенос Аирес

Дали сте во посета на Буенос Аирес? Обавезно посетете ги овие четири посебни места: театарот Колон, музејот Евита, музејот за имиграција и палатата Бароло.