Кулинарска уметност во Камбоџа

Камбоџанска храна

Кога луѓето патуваат, нормално е да сакаат да ја пробаат гастрономијата на местото, тоа е начин на познавање на обичаите и луѓето кои живеат на одредено место. Камбоџа е туристичко место каде патуваат многу луѓе годишно да се добие одличен одмор.

Ако планирате да одите во Камбоџа, овој напис ќе ве интересира.

Храна во Камбоџа

Камбоџа типична храна

Иако не е зачинета или разновидна како и останатата храна на Тајланд или Виетнам, храната на кмерски е вкусна и ефтина и, се разбира, е придружена со ориз.. Тајландските и виетнамските карактеристики може да се најдат во камбоџанската кујна. или Кмер, иако Камбоџанците сакаат интензивни вкусови во јадењата, особено додавајќи прахок, познатата риба паста. Покрај хмерската храна, има бројни кинески ресторани, особено во Пном Пен и централните провинции.

Во врска со изгледот на камбоџанската храна, тие научиле работи од француската храна, Јас се осврнувам пред се на презентацијата на храната. Тие се способни да направат едноставна салата од месо да изгледа неверојатно вкусно (и не се сомневаме ниту за секунда дека навистина ќе биде).

Чинија со салата од Камбоџа

Друг аспект дека Камбоџанците биле под влијание на Французите е поради познатата багета. Багетите се тенки лебови што се наменети за појадок и се едни од најпродаваните предмети за уличните продавачи кои продаваат багети на својот велосипед. Токму луѓето кои немаат време да појадат добар појадок дома поради недостаток на време, најчесто го купуваат овој производ од улични продавачи.

Кинеската храна влијае и на храната во Камбоџа, може јасно да се забележи во храната што користи јуфки и кнедли.

Како општо правилоКамбоџанците имаат тенденција да јадат диета богата со риба и ориз. Постои рецепт за кари сом, што е парен завиткан во лисја од банана, тоа е јадење што сите туристи често го препорачуваат кога го јадат во Камбоџа за неговиот извонреден вкус. Ако сте вегетаријанец, свеж зеленчук може да се сервира во сос од соја од грав. И за десерт можете да нарачате рамен ориз или тиква. Но, ако сакате да знаете други типични јадења, не двоумете се да продолжите со читање.

Типични јадења на Камбоџа

Чинија со храна од Камбоџа

Следно, ќе разговарам за некои типични камбоџански јадења, така што кога ќе поминете неколку дена таму на одмор или кога треба да одите да ја посетите, да знаете што да порачате во рестораните и да знаете и што има секое јадење. На овој начин можете многу повеќе да уживате во менито.

Амок

Највкусните типични јадења на кмерски го вклучуваат Амок, најпознатото јадење во Камбоџа меѓу патниците. Тоа е јадење подготвено со кокосово млеко, кари и малку зачини што се подготвува само во Тајланд. Амок се прави од пилешко, риба или лигњи, како и вклучува зеленчук. Понекогаш се служи со кокосово млеко и ориз на страна.

К'тиеу

Од друга страна, ние исто така имаме K'tieu, супа од јуфка што обично се служи за појадок. Може да се подготви со свинско, месо или морски производи. Аромите се додаваат во форма на сок од лимон, лута пиперка, шеќер или рибен сос. Somlah Machou Khmae е слатко-кисела супа направена со ананас, домати и риба.

Баи Саик Чроук

Друго типично јадење на ова место е Баи Саик Чарук, исто така послужено за појадок. Тоа е мешавина од ориз со свинско месо на скара. Од друга страна, Saik Ch'rouk Cha Kn'yei е еден вид пржено свинско месо што можете да го најдете на повеќето места.

Лок Лак

Оризово јадење во Камбоџа

Лок лак е полу-варено бујно месо. Вториот е веројатно еден од остатоците на француската колонизација. Се служи со зелена салата, кромид, а понекогаш и компир.

Чок Ном Бан

Чок Ном Бан е многу сакано камбоџанско јадење, толку многу што на англиски јазик едноставно се нарекува „кмерски јуфки“.

Чок ном Бан е типична храна за појадок, садот се состои од макотрпно треснав ориз, додаден со сос од кари Риба на зелена основа направена од лимонска трева, корен од куркума и вар од кафир. Свежи листови од нане, зеле од грав, боранија, цвет од банана, краставици и други зеленило се натрупуваат одозгора и му даваат вкусен вкус. Постои и верзија на црвени кари, која генерално е резервирана за свадбени церемонии и свечености.

Чаа Кдам: пржен рак

Пржениот рак е уште еден специјалитет на крајбрежниот град Кеп во Камбоџа. Неговиот пазар на живи ракови е добро познат по тоа што го прави пржен со зелен препарат, пиперка Кампот, сите локално одгледувани. Ароматичната пиперка Кампот е позната во целиот свет, иако зелените пиперки во Камбоџа можете да ги вкусите. Многумина велат дека вреди да се патува во овој град само за ова јадење.

Мравки од црвени дрвја со месо и босилек

Антена од камбоџанска мравка

Дури и ако не сте навикнати, постои реалност, а тоа е дека можете да најдете секаков вид инсекти на менито во Камбоџа ... тарантулите се вклучени и во најегзотичните јадења. Но, најатрактивното јадење за странските непца е црвените мравки сотени со месо и босилек.

Мравките се со различна големинаНекои мравки се толку мали што едвај се гледаат, а други можат да бидат долги неколку сантиметри. Тие се солени со ѓумбир, лимонска трева, лук, кромид и тенко исечено месо.

Јадењето може да биде придружено со чили пиперки за да се даде ароматичен шмек, но без да се отстрани горчливиот вкус на месото од мравки. Мравките исто така често се служат со ориз и ако имате среќа тие можат да ве придружат со неколку ларви на мравки во садот.

Десерти во Камбоџа

Немојте да мислите дека заборавивме на десертите, бидејќи веќе имавме на ум Понг Аиме (слатки). Овие се достапни на повеќето места и без сомнение, нивниот вкус е извонреден. Можете да изберете помеѓу различни сорти на слатко месо, служено со ориз, кондензирано млеко и шеќерна вода.. Нешто што не можете да престанете да го пробувате е Тук-а-лок, пијалок на овошје, сурово јајце, засладено со кондензирано млеко и мраз.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*