Летајте и останете во Тенерифе од 118 евра со Дестинија

Ако отсекогаш била ваша желба да ги познавате рајот Плажи во Тенерифе и никогаш не сте имале шанса или секогаш сте наоѓале неконкурентни цени, имате среќа! Во оваа понуда за патување, ние претставуваме избор од страна на Destinia за да можете да поминете 5 дена и 4 ноќи од 118 евра, со вградени летови и сместување.

Ние прецизираме „од“ затоа што најевтините датуми ќе се најдат во месеците септември и почетокот на јули, а најскапите ќе бидат во месец август (висока сезона). Од ова линкBeе можете да изберете датуми и со тоа да ги изберете деновите за одмор и престојот во Санта Круз де Тенерифе, место со посебен шарм, без сомнение ...

Што вклучува понудата?

Оваа понуда, ако ги пресметате вашите годишни одмори во Тенерифе поминете 5 дена и 4 ноќида, тие би имале во следново маршрута:

 • Ден 1: Поаѓање со редовен лет до Санта Круз де Тенерифе. Пристигнување и сместување.
 • Денови 2-4: Бесплатни денови да ја знаете дестинацијата и да останете во избраното сместување.
 • Ден 5: Слободно време на дестинацијата. Презентација на аеродромот за повратното патување (се препорачува да биде најмалку 2 часа пред поаѓањето на летот). Пристигнување во вашиот град на потекло и крај на патувањето.

Ако се сомневате во што вклучува патувањетод, ние го специфицираме подолу:

 • Летови: кружно патување.
 • Останете во избраното сместување.
 • Избран режим.
 • Аеродромски даноци.

Оваа понуда не вклучува: 

 • Факултативно осигурување за откажување и помош за време на патувањето.
 • Било која друга услуга што не е наведена во претходниот став.

Во некои сместувања можете да најдете сè, од само престој до услуга за појадок, полупансион или полн пансион.

Ако сакате да ја добиете оваа понуда и сакате да проверите кои денови се најевтини и за летање и за престој, направете го тоа во ова линк.

Што да видите и да направите во Санта Круз де Тенерифе?

Тенерифе е Канарски остров со приближно 203.000 XNUMX жители, но секоја година, во текот на летните месеци, оваа бројка значително се зголемува, бидејќи има многу туристички атракции на островот не само да му се приближат, туку и да поминат неколку дена или недели на одмор.

Во овие сумирани делови ќе ви кажеме кои се најпосетуваните атракции на островот, покрај неговите плажи, очигледно:

 • Посетете го Воден парк Сијам парк.
 • Одете да го видите вулканот Ел Теид.
 • Бидете во Национален парк Теиде (најпосетувана во Европа).
 • Размислете за Карпи Лос Гигантес, од возвишена убавина.
 • Вежбајте нуркање и нуркање на која било од нејзините плажи.
 • Појдете по патека за пешачење кон градот Маска, мал, но многу убав град, прилично изгубен, што се наоѓа на врвот на ридот свртен кон морето.
 • Оди види го милениумско дрво змеј, што е квинтесенцијален симбол на островот. Друго дрво и од друга убавина.
 • Посетете го Лоро Парке. Во него можете да видите делфини, морски лавови или китови убијци.
 • Потопете се во природен базен на Гарачико и Бајамар, уникатно искуство.

Како што можете да видите, има многу причини да го посетите Канарскиот остров, но ние ветуваме дека не се сите тука. Дознајте однапред за целиот сок што можете да го добиете од вашата посета на Тенерифе и уживајте во 100% од искуството. Не се сомневаме дека ќе!

И ако, напротив, оваа понуда не ве возбуди премногу, секогаш можете да се претплатите на делот за нашите понуди со кликнување овде. Многу внимателен! Утре носиме нова понуда ...

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*