Најдобрите водни паркови во САД

Најдобри водни паркови во САД

Ако има нешто што ги карактеризира Соединетите држави во време на топлина, тоа се нејзините тематски паркови, има многу и со многу добар квалитет, но како тоа да не е доволно, има некои тематски паркови кои се најпосетувани во светот . Овие водни паркови во САД можат да бидат посетени во секое време од годината бидејќи имаат специјализирани услуги за да избегнат студ.

Но, кога ќе удри топлината, нема ништо подобро и посвежително од пливањето во базен. Иако бањата е базен, таа навистина освежува, во многу прилики луѓето исто така бараат емоции. Ако одите на патување во Соединетите држави и сакате да ја победите жештината и исто така да си поминете убаво, тогаш не можете да ја пропуштите оваа листа на најдобри водни паркови во САД. Haveе си поминете одлично и исто така уживајте како да сте повторно деца. Како да не е доволно, водните паркови нудат атракции што застануваат од срце и исто така нудат семејна забава. Од подвозје за валјаци до водени тобогани, не можете да пропуштите ниту еден нејзин агол.

Ноевата арка или Ное Ковчегот

Воден парк на Ноевата арка во Висконсин

Овој воден парк се наоѓа во Висконсин Делс и е најголемиот воден парк во нацијата, токму поради оваа причина е наречен Ноева арка и одговара на своето име со голем број атракции на вода што ви го одземаат здивот веднаш штом ќе влезете низ вратата. Сметка со ништо помалку од 51 слајд, два базени со бран и симулатор за сурфање.

Исто така, нуди активности за целото семејство, но ако сте трагач по возбуда, можете да продолжите со нејзините екстремни игри, вклучувајќи ја и опашката на скорпијата што ги испраќа туристите по слајд што е скоро вертикален во наклонет круг. Можете исто така да поминете низ црната анаконда, која е како тобоганот за вода и е највозбудлива во Америка.

Како и тоа да не беше доволно имате одлични ресторани за полнење на батериите и да може да јадете локална храна како сирење од сирење или да ги откриете нејзините прекрасни и неповторливи сосови. Без сомнение, овој воден парк е еден од најпрепорачаните за посета.

Шлитербан Воден

Воден парк Шлитербан во Канзас

Овој воден парк се наоѓа во Канзас Сити и ќе бидете воодушевени од неговите високи слајдови. Тој има еден особено наречен Verruckt, кој е највисокиот слајд на светот и ќе ви го одземе здивот пред да скокнете по него. Исто така, има неколку слајдови каде што неговите туристи можат да скокаат истовремено тие достигнуваат големи брзини.

Но, ако не сте во екстремни височини и претпочитате да останете на ниво на морето, овој воден парк ви нуди и забавни реки од плимата и осеката за уживање во водата. Можете исто така да уживате во брановите како да сте во разбранувано море па дури и скокнете по кањон или уживајте во одличен парк.

Покрај тоа, ако тоа не беше доволно, можете да побарате бар во базенот за да имате можност да се опуштите во неговите загреани води додека уживате во пијалок за да ви помогнеме да ги наполните батериите пред да ја продолжите авантурата во овој воден парк.

Воден свет о Вода Светот

Воден свет во Денвер

Овој воден парк се наоѓа во Денвер, има близу 40 атракции на вода и Светскиот ден на водата прават голема забава за да се потсети на важноста на водата. Mile High Flyer е одличен ролеркостер и е една од starвездените атракции на паркот по својата брзина и интензитет.

Невремето е уникатно прифаќање на сплав каде пилотите се спуштаат по цевка во мракот каде што е пресоздадено големо невреме. На посетителите им се допаѓа многу затоа што се создаваат големи грмотевици, светлосни удари, дожд и сето тоа ги прави туристите да се чувствуваат дезориентирани и збунети.

Ако ве интересира брзина, тогаш нема да можете да избегнете да поминувате низ Турбо тркачот што ќе треба да го откриете кога ќе пристапите до водниот парк и да започнете да откривате сè што има за вас.

Бела Вода парк

бел воден парк во Мисури

Бела Вода Парк можете да го најдете во Бренсон. Овој воден парк е помал од другите паркови со овие карактеристики, како што се споменатите погоре, но нема да ве остави рамнодушен за сè што може да понуди. Неговата бела вода ја компензира нејзината големина и исто така има многу добро организирани атракции, а најдоброто нешто ... е што има активности за целото семејство, исто така и за најмалите.

Има слајд наречен Капау што има спуштање со пад од 70 степени и со пресврт што ќе ти ги одземе икањата. Но, тие исто така имаат атракции за сите возрасти, така што ќе можете да уживате и на пример во Splashaway Cay со гејзери и вода стрелци што ќе ви помогнат да уживате во секое негово катче. Но, има нешто што обично многу ги повикува туристите да одат во овој воден парк наместо да одат во друг, а тоа е распоредот. Во текот на месеците јули и август, забавниот воден парк е отворен до десет часот навечер од четврток до сабота.

Вода Земја САД

Овој забавен парк се наоѓа во Вилијамсбург, Вирџинија и е еден од најдобрите тематски паркови што можете да ги најдете денес. Тоа ќе ви овозможи да уживате во искуството на бестежинска состојба во некои од нејзините атракции, како рафтинг трки по рид, за веднаш да се вратите на огромниот закосен wallид што ќе ви го одземе здивот. Можете исто така да одите со тројца пријатели на Аквазоид која е наменета за најхрабрите.

Забавниот парк е за најсмелите и можете да уживате во неговите вода-валјаци. Дефинитивно, тој е прекрасен парк за луѓе кои сакаат да уживаат во водата, а исто така и во сонцето. Така, можете да уживате и да се одморате околу неговите атракции, авантури и активности што ви ги нуди. Можете исто така да уживате и да бидете дел од емисиите во живо што се одржуваат во различно време, идеални за деца.

Сега немате изговор, имате одлична листа за да изберете воден парк што најмногу одговара на вашата личност или интересите на вашето семејство, за да уживате во него на голема начин!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*