Најдобри дискотеки и клубови во Newујорк

Ноќен клуб во Newујорк

Ако планирате да го посетите градот Newујорк покрај тоа што мора да гледате во текот на денот, повеќе од веројатно ќе посакате запознајте се со ноќниот живот на градот и уживајте во нивните забави во Newујорк.

Newујорк се карактеризира со тоа што ги има најдобрите ноќни клубови во САД, да се спореди со оние лоцирани во Мајами, Лос Анџелес или Лас Вегас. За нешто што Френк Синатра во својата песна Newујорк го нарекува „Градот кој никогаш не спие“. На Менхетен ќе најдете широк спектар на места како што се ноќни клубови, барови (модерни и традиционални, како што се грчки, латински, меѓу другото), караоке барови, ресторани, меѓу другите.

Ти сакаш да знаеш најдобрите дискотеки и клубови во Newујорк? Запишете ги оние што ви се допаѓаат најмногу или оние кои се поблиску до местото каде што ќе го имате вашиот хотел или вашето место на живеење, бидејќи сигурно ќе сакате да поминете повеќе денови во овој неверојатен град само за да дознаете повеќе за неговиот ноќен живот.

Pacha

Пача Newујорк

Овој ноќен клуб се наоѓа на југот од Менхетен и важи за еден од најдобрите ноќни клубови во градот, покрај тоа името е добро познато од сите луѓе во светот кои сакаат да се забавуваат навечер. Ова диско е дел од меѓународен ланец, со седиште во повеќе од 25 различни градови. Нејзин основач е Рикардо Ургел, Шпанец. Пача де Newујорк има не помалку од 5 ката, со капацитет за 5 луѓе да уживаат во ноќта на ова одлично место.

Во Пача можете да уживате во најдобрата електронска музика и најдобрите пијалоци и коктели во целиот град. Таа има компании како Ситигруп, Калвин Клајн, меѓу другите, како нејзини чести клиенти, па затоа станува уna ноќен клуб со најмногу ВИП клиенти. Името на клубот значи нешто како „Liveивеј како крал“, така забавата е загарантирана. Меѓу славните кои одат таму се и Адријана Лима, Нели Фуртадо, Парис Хилтон, меѓу другите. Ако сакате да се забавувате и да запознавате познати луѓе и да се чувствувате како такви, ќе треба само да заштедите и да одите во Пача.

Маркиза

Клуб Марке Newујорк

Оваа дискотека позната и како Ла Маркесина, се наоѓа во Менхетен, близу до државата на империјата, е еден од најскапите и ексклузивни клубови во градот. Има трезен и многу елегантен дизајн, меѓу кој се издвојува неговото скалило. Ако сакате да пиете пијалок на ова место, ќе мора да си ја подготвите џепната книга бидејќи е прилично скапа, односно ако не сакате да трошите пари на пијалоци, тогаш подобро да не одите во барот. Освен подиумот за танцување, има делови од дискотеката кои се поприватни и оддалечени за луѓето да можат да се одморат од танцот, за да имаат поинтимен момент каде што можат тивко да зборуваат. Понекогаш е тешко да се влезе ако не сте на списокот на гости, некако како што се случи со Студио пред 54 години.

Клубско небо

Писка де ла цискотека Сиело во Newујорк

Небото е клуб кој се наоѓа во округот Месен пакување (каде порано имало кланици каде се пакувало месо), тоа е еден од најфреквентните клубови во градот. Добитник е на повеќе награди како Најдобар клуб на клупските светски награди 2008. Тој е специјализиран за електронска музика, хаус и има диџеи кои секогаш свират таму. Клубот нуди различни видови забави секој месец, секоја со одредено име. Нивните имиња се; Длабок простор, Демонски денови, Танцувајте овде, Сега сесии за тајни души, iantиновски чекори, PlayTime, Deep, Mad Event, Paradizo, Vibal, свежо овошје или секција за возрасни.

Интимната големина и импресивниот звучен систем го направија Сиело омилен меѓу денешните диџеи (Франсоа Кервокијан, Френки Науклс, Луи Вега, deepdish, Тед Патерсон и Виктор Калдероне, да споменеме неколку), А, клубот е сè уште одличен поради музиката што ја има секоја вечер на забавата. Можеби ќе ви треба покана за да влезете во вратата, што може да биде доста тешко.

Простор Ибица Newујорк

Диско простор Newујорк

Вселенска Ибица во Newујорк Сместено е во Мидтаун Запад. Тоа е место што не можете да го пропуштите на вашата листа за да го посетите ноќниот живот на ујорк. Тоа е многу големо место со различни катови, салон и кровна тераса со одличен панорамски поглед на Западната страна. Тоа е неверојатно место да поминете фантастична ноќ, со добра музика и на едно од најважните места во градот.

Клуб Бембе

Клуб Бембе во Newујорк

El Клуб од Newујорк Бембе тоа е место со одлична атмосфера и забава. Луѓето кои одат во овој клуб се во добар стил и скромен, тие само сакаат да се забавуваат, да пијат, да разговараат и да се забавуваат. Има пријателски персонал во барот и ќе ве погоди разликата што можете да ја најдете во третманот на ова место, бидејќи во големиот град обично се одржува настинка и далечен третман. Во клубот Бембе забавата не започнува дури по полноќ, па затоа е подобро да барате добар ресторан за вечера, а потоа да застанете покрај ова место да танцувате и да испиете неколку пијалоци.

Постојат бесконечност од ноќни животни места во Newујорк , особено на Менхетен. Затоа во оваа област на градот ќе можете да најдете луѓе во кое било време од денот, но и во секое време од ноќта. Такси во Newујорк се деноноќно и секаде, па затоа не е потребно да земете автомобил или да изнајмите возило ако сакате да се движите низ градот и да пиете пијалоци. Можете да бидете сигурни дека такси ќе ве чекаат пред вратите на просториите.

Дали некогаш сте биле во Newујорк? Дали сте излегле да го запознаете ноќниот живот? Кои беа местата што ги посетивте? Кој од нив најмногу ви се допадна? Кажете ни за вашето искуство и не двоумете се да додадете клуб или диско на списокот!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1.   Џон dijo

    Посетете го местото наречено La Chflada во Квинс, Newујорк, вистината е дека услугата е многу добра, има ресторан и ноќен клуб што помага многу за време на разгледување, ги препорачувам.