Најдобри хомосексуални клубови и барови во Бангкок

Откако ќе имате општа идеја за Геј сцена во Бангкок, подготвени сте да одлучите каде треба да одите. Повеќето луѓе ги започнуваат своите ноќи во областа на Сои 4. На Телефон за балкон, Roxy y Сфингите Тие служат храна, а некои имаат промоции на „среќна турнеја“, а некои други што обично излегуваат секој месец. Помеѓу 10 и 11 ноќе, луѓето почнуваат да го напуштаат ова место за да одат Фримен (се наоѓа помеѓу Сои 4 y Сои 2) или исто така да Dj станица (Сои 2), каде што се одвива вистинското дејство.


кредит: Повеќе? ~ подобро

Едно од најпознатите места во Силом es БогОтворено е од 9 навечер до рано наутро. Стои на малата прошетка помеѓу Сои 2 y Сои 4, веднаш до Ресторан Нуди. Ова е многу добра алтернатива за луѓето што заминуваат Dj станица en Сои 2. Бог (Момци на екранот), е нов клуб кој има пространа околина, многу сензуални ритами и голема, многу привлечна гужва. Значи, момците почнуваат да се пријавуваат, затоа што Бог Youе ве остави без зборови и најдобро од сè, влезот е бесплатен.


кредит: Филмски колорист

Од друга страна, имаме Dj станица, отворен од 10 навечер до 2 наутро, секој ден. Се наоѓа во Силом, Сои 2 И ако сакате да се јавите за да дознаете повеќе за местото, можете да го сторите тоа на +66 (0) 2 266 4029. Dj станица Познат е и долго време важеше за омилено место за туристи од целиот свет. Со избор на најнови ритми, Dj станицаТоа е совршено место за поминување на забавни ноќи. Првиот и вториот кат се наменети за полуголи машки танци, додека на третиот кат има удобни фотелји, совршени за разговор и запознавање нови луѓе.


кредит: ФредАрмитаж

Expresso Отворен е од 9 до 2 часот по полноќ, секој ден и исто така се наоѓа во Силом, Сои 2. Експресо е местото каде што можете да се освежите и да ги надополнувате. Сепак, мора да ве предупредиме дека во петок и сабота обично е полн со луѓе. Expresso Тоа е идеално место да се напиете пијалок, да видите многу привлечни луѓе и да запознаете многу интересни луѓе.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*