Најдобри плејлисти додека патувате

Музика во движење

Кој не пушта музика или радио директно додека вози или спортува? Кој не подготвил десетина плејлисти на патување на далечина додека летате со авион до вашиот избран град на дестинација?

Денес во Патни вести, ние ви донесуваме поинаква статија, особено за оние луѓе кои не можат да живеат без музика, дека без оглед на времето што го имаат слободно, ја користат можноста да ги слушаат своите омилени песни и дека секој момент изгледа совршен за да се остават да бидат понесени од добри текстови. Ако сте од ваков тип на личност и наскоро имате специјално патување, многу ќе го цените овој напис.

Плејлисти на Spotify

Список «Бегство»

Оваа листа што започнува со познатата песна „Нема ли доволно висока планина“ Совршен е за оние краткорочни патувања во кои, како што сугерира неговото име, ќе направиме брз одмор за викенд или празничен мост.

Вкупно 38 песни и времетраење од 2 часа и 32 минути, со добра музика, песни скоро сите познати на сите, среќни и кои не тераат да влеземе во атмосферата да поминеме добар викенд и добро одмор, или сами или со други.

Список «На патот»

Овој список е дизајниран специјално за оние кои сакаат Музика за танцување. Ако ви се допаѓа ваков вид музика, имате долг пат со воз или авион и сакате поголем дел од тоа да го поминете слушајќи музика, ова плејлиста тоа е твое.

Од раката на уметници како што се DJ T DJesto, David Guetta или Alan Walker, меѓу многу други, ќе мора да слушате вкупно 120 песни, во траење од приближно 7 часа музика.

Дали ќе го задржите ова плејлиста? Ако музиката за танцување не е ваша, прочитајте… Имаме уште многу!

Список «Глобтротри»

Со насловот на ова „плејлиста“ веќе имаме јасна идеја за тоа што можеме да најдеме внатре. Ова е уште едно добро плејлиста од Spotify, создаден за loversубителите на патувања, особено за оние кои сакаат да шетаат сè и да бараат што им дава значење на само задоволството од патувањето.

на плејлиста со вкупно 79 песни во моментов и некои 6 часа добра музика. Willе најдете сè: од инди музика, до фолк преку алтернативни ролни кои имаат theубопитна можност да не телепортираат во други светови ...

Други плејлисти

И, ако ништо од претходните три не ви се допадна, имате пристап до повеќе од нив само со ставање на магичниот збор „патување“ во пребарувачот. Willе добиете сè: од класиците на 70-тите години да се наведат карпи многу повеќе трска и познат од скоро сите.

Spotify Може да биде одлична кутија музички изненадувања ако пребарувате со вистинските зборови. Ве охрабруваме да го сторите тоа!

Плејлисти на YouTube

Друга добра и неоспорна музичка платформа е сепак YouTube. Во него можеме да најдеме добри музички списоци за сите вкусови и моменти. Ако ги ставите клучните зборови „музика за патување“ во пребарувачот, ќе добиете сè, од оние што се попогодни до патувања, до оние други списоци што се посоодветни за летање ... Задоволството е во ваша одлука.

Друга точка многу во корист на YouTube е дека можеме исто така уживајте во видеата, или оригиналите на песните или монтажите направени од корисниците на платформата. Ве оставаме со оние што најмногу го привлекоа нашето внимание.

Список: «Музика за патувања»

Овој список започнува со митската песна 'Ние сме млади' од elleанел Монае ... Песна што звучи познато на сите нас и која сите ние во одреден момент ја испеавме или „скршивме“ (оние што не знаат совршено англиски).

Тоа е список со смешни песни, оние што ве тераат да посакате моментот на пристигнување да стигне што е можно побрзо, во исто време што ве тера да уживате во тоа патување на патот. Тоа е список составен од вкупно 192 песни.

Список: «Најдобрите песни за патување 2018»

Овој список е малку помлади, и не се препорачува за оние кои го мразат регетон, затоа што иако има песни од секаков вид, ќе најдеш и една од овие од време на време. Всушност, тоа започнува со познатата песна „Мојот народ“ од Balеј Балвин и Вили Вилијам. Иако е добро, ние секогаш ќе имаме можност да поминеме и да бараме таков за кој најмногу се чувствуваме.

Подготвени да патувате сега? Хит игра!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*