Најдобрите ресторани на Тајмс Сквер

Центар на градот Newујорк

Дали патувате во Newујорк или тоа е вашиот сон и дали сте на пат да го реализирате? Одлично! Newујорк е најдобриот космополитски град во целиот свет и иако има конкуренција во Азија, мислам дека на запад е на најдобро.

Ноќниот живот во Newујорк е одличен и има многу барови, театри, кина, трговски центри и ресторани од секаков вид, така што не мора да легнувате премногу рано овде. Јадењето надвор е големо задоволство каде и да одите, така наведете неколку од најдобрите ресторани во „Тајмс“ Плоштад.

Тајмс Сквер

сообраќај на Тајмс Сквер

Тоа е агол од Newујорк раздвижена раскрсница на улиците во центарот на Менхетен: точката каде Седмата авенија се среќава со авенијата Бродвеј. Оваа мала област во Newујорк е составена од неколку блока и е прошетка која никој не може да ја пропушти.

Тајмс Сквер вака се нарекува од 1904 годинаПорано се викаше Плоштад Лонгакре, но познат весник на Њујорк тајмс таа година се пресели во нова зграда, зградата „Тајмс“. Едно води кон друго, а денес се вика Тајмс Сквер.

Запишете каде да јадете тука:

Клубот на јагниња

клубот-јагниња

Тој е еден од рестораните во градот со најдобар дизајн на ентериер, елегантен и гламурозен. Бар е исклучително место со црвени тапацирани банкети на Августин и исто така има варовнички камин кој датира од 20-тите.

клубот-јагниња-2

Одговорен за кујната на ова Ресторан во уметнички стилДеко тука е готвачот offефри Закаријан и менито го има рафинирани јадења како паштета од јагнешко орев, јагнешко корка од орев, путер од пекан, профитероли и фини коктели, сите проследени со жив џез без разлика дали одите во среда навечер или недела пред ручек за ручек.

Секако, таа е една од најскапите. Можете да го најдете на 132 West 44th, St.

Маслинова градина

Маслинова градина

Ако сте во потрага за јадете со добар поглед на градот на ниво на улица, тогаш ова е одлично место. Тоа е всушност ланец ресторани од италијанска храна, Верзија на Јенки. На Тајмс Сквер има трикатна гранка украсена во тоскански стил.

Цените се ниски, порциите се големи А лебот и салатите немаат капаче, затоа е прекрасно за гладни туристи.

храна-во-маслиново-градина

Прифаќа кредитни картички и е отворен од недела до четврток од 11 до 11 часот и од петок до сабота од 11 до XNUMX часот. Можете да јадете таму или да купите однесете и од веб-страницата можете да направите резервација. Ако одите на викенд, можеби треба да го сторите тоа.

БонКон

бонч-пилешко

Ако Олив Гарден се обиде да послужи италијанска храна тука, имаме Корејска храна. BonChon е ланец со сто ресторани низ целиот свет.

BonChon е место за јадење пикантни пилешки крилца, соја лук, кимчи и сè друго што изгледа како тоа, но специјалитет на куќата е токму пилешко: крилја, нозе, бутови и комбо, да пробате сè.

комбо-де-бончон

Цени? На пример, мал дел крилја (10 парчиња) чини 11 УСД, но комбо (шест крила и 95 бутови) чини 3 УСД. Потоа има повеќе елаборат јадења, ттеобоки за 12, такојаки за 95 долари, пржени лигњи за 11 долари, супа од удон за 95 или чинија пржен ориз за 7 долари.

Го наоѓате BonChon на 207 W 38th St. Се отвора од понеделник до среда од 11:30 до 10:30 часот, четврток затвора во 11 часот, петок во 12 часот, сабота во 11 часот повторно и недела во 10:30 часот.

Вечера за ardвездени прав на Елен

елен-ardвездена прашина

Не можете да го напуштите Newујорк без да поминете низ А. класичен вечера па еве имаме еден. Тоа е Тематски ресторан од 50-тите со добро мени во Newујорк: сендвичи, хамбургери, пастрмалии, смути.

Но, надвор од храната келнерите се тие што треба да ги видат затоа што приредуваат додека ги испорачуваат нарачките а песните се многу класични, невозможно е да не знаете повеќе од една затоа што звучат рок песни и популарни филмови.

ellensstardust-вечера-2

Тие пеат на сцената, се симнуваат и продолжуваат да ги дистрибуираат садовите. Ако сакате нешто поразлично и јадете и истовремено забавувајте се малку ова е страницата. Сигурно дека не е најдобрата храна, туку за брза храна скромен не е премногу лош.

Толоаче

толоаче

храна мексиакана Со многу тако на повидок и некои од најдобрите во градот. Кесадилите и маргарита се додаваат на списокот на ова мексиканско бистро кое има бели чаршафи, шпански плочки на wallsидовите и двоспратна просторија.

коктели во толоаш

Има супер комплетна интернет-страница на која го објавуваат менито во согласност со деновите од неделата за да можете да го посетите пред да одите. Тие се отворени за ручек, вечера и бранч на викендите што започнува во 11:30 часот наутро и завршува во 3:30 часот по полноќ.

И, ако навистина ви се допаѓа нешто, можете да застанете покрај продавницата пред да одите и да купите разни стилови на сосови и печени чилии за помеѓу 5 и 35 долари.

Хакасан

Хакасан

Разговаравме за италијанска, корејска, мексиканска и класична американска храна, но ни недостасува уште малку, па на ред е кинеска храна. Интересно место за вкус е Хакасасан, филијала на лондонскиот ресторан, која има уште шест други низ целиот свет.

Кујната е кантонска и тоа беше прв кинески ресторан со статус Мишелин. Очигледно, Не е ефтино, но ќе го јадете најдобриот печен треска со сос од шампањ и кинески мед, на пример. И декорацијата е јасно елегантна.

хакасан-2

Тоа е скапо место кое служи за мали порции. Ако сè уште одите, и можете да одите да уживате во бранч, не заборавајте да го побарате Сонцето сума затоа што тоа е најдобрата причина да се знае овој ресторан. Тоа е на улицата 311 West 43rd.

Shake Shack

шејкхек-1

Ние одиме од нешто скапо во нешто ефтино. Во таканаречената театарска област е оваа страница што служи огромни хамбургери со многу помфрит и попрво портобело плескавици со сирење и кромид, за вегетаријанците. Пиво, вино и безалкохолни пијалоци комплетираат a Едноставно, ефтино и изобилно мени.

Сè започна со количка со виршли во паркот Медисон Сквер, уште во 2004 година, но во Тајмс Сквер тоа е ресторан лоциран на 691 8-та авенија, на југозападниот агол на таа авенија и 44-та улица.

тресе-колиба-2

Продолжете да служите хамбургери, вино, пиво и виршли и отворен седум дена во неделата од 11 часот наутро до полноќ.

Дон Антонио, пица

пици-дон-антонио

А. пица во ник? Можеби е класично како виршла во аголот или јадење хамбургер на вечера. Овде можете да го пробате во Дон Антонио, на неуполитски стил.

Има многу видови пица И се вели дека домашната моцарела и бурата што ги прават овде, домашна, се едни од најдобрите во Newујорк. Можете исто така да јадете салати, крокети и очигледно, тестенини. дон-антонио во Newујорк

Досега едни од најдобрите ресторани на Тајмс Сквер, но секако тие не се единствените. Бидејќи можете да јадете храна од целиот свет, вистината е дека списокот е бесконечен заради секоја опција (пици, тестенини, суши, мексикански, шпански, руски и долга итн), има неколку примери.

Исто така, зависи од тоа дали сакате да седите во ресторан или ако сакате да јадете на улица, во една од многуте колички во оваа област на Newујорк и кои исто така го претвораат оброкот во туристичка класика, но ако барате ресторани тогаш мислам дека меѓу овие што ги набројав се најпопуларните. Не пропуштајте ги!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1.   Нара dijo

    Добро утро, ќе бидам во градот за Нова Година и би сакала да вечерам во ресторан што ми овозможува да видам како топката паѓа во 00:00 часот на 1. Планетата Холивуд ќе биде затворена. Што да препорачаш? Благодарам