Најдобрите хотели во Пунта Кана

Една од најдобрите дестинации за плажа во Централна Америка е Пунта Кана, место во Доминиканската Република каде што изобилуваат природните убавини и хотелите. Има 32 километри сонливи плажи со про transparentирни и топли води и сè што сака некој што ќе помине добро и да се одмори.

Областа Пунта Кана, заедно со соседниот Баваро, ја сочинуваат т.н. Кокос брег и тука се наоѓаат најдобрите хотели во Пунта Кана. Дали сакате да одите како двојка, со пријатели, како семејство? Во денешниот напис ќе ги знаете сите овие сместувачки капацитети, па кога ќе помине пандемијата, ќе имате сè подготвено за забава.

Најдобри хотели за парови во Пунта Кана

Нема сомнение дека Пунта Кана е една од најизбраните дестинации за меден месец. Оваа тропска дестинација е магнет за младенците. Што подобро од кристално чистите води, белиот песок и супер опсегот на опции за забава?

El Без здив Пунта Кана е на врвот на нашата листа денес. Тоа е одморалиште само за возрасни, со тивка плажа со бел песок. Најкомплетната опција за сместување, Unlimited Luxury, вклучува сè: од гурмански оброци и вина, до коктели, базен, услуга на плажа, WiFi, шоуа, спортови на вода и многу повеќе.

El Sivory од бутикот Порт Блу Тоа е уште еден хотел само за возрасни, од категорија со пет starsвезди. Неодамна е реновиран и е опкружен со огромна природна убавина. Сместен е на само 40 минути од меѓународниот аеродром „Пунта Кана“ и има поглед на Карипското Море. Тоа вклучува спа и апартмани имаат приватен балкон.

Надворешниот базен е огромен, има тениски игралишта и приватна плажа каде што можете да нуркате. Покрај тоа, тоа е 15 минути со автомобил од голф клубот Каталонија Карибе и помалку од 7 километри од забавниот парк Манати, во случај да сакате да излезете и да се прошетате.

Уште еден прекрасен хотел за парови е Тајни Cap Cana Resort & Spa. Од марината Кап Кана е оддалечено само 2 и пол километри, па оттука и името, па затоа сте многу близу спортови на вода. Исто така, има казино, бар, ресторан и отворен базен.

Исто така во близина се наоѓаат островот Делфин, Хојо Азул и неколку лагуни со слатководни води. Ниту еден пар не поминува лошо во овој специјален хотел. Конечно, меѓу многу други хотели само за парови, тука е и оној Тајните на Кралската плажа и Каталонија Кралскиот Баваро.

Првиот има многу модерен дизајн и зафаќа 640 метри бела плажа и палми. Има 641 апартман само за возрасни и непушачи и ако плаќате за луксузниот пакет, живеете во рајот 24 часа на ден. Каталонија е иста, има приватна плажа, неколку базени, два терени за голф, казино, диско и многу ресторани.

Најдобри семејни хотели во Пунта Кана

Некогаш патувате како двојка, понекогаш со деца. За среќа, Пунта Кана е исто така дестинација за семејно патување. Така, постојат хотели со семејни соби и забава наменети за најмалите.

На пример, Резерва во Парадисус Палма Реал. Овој хотел има помалку од 200 апартмани и е семеен дел од Paradisus Palma Real. Објектите се широки, со многу патеки, има спа центар и ако родителите сакаат да бидат сами, тие исто така имаат свој простор. Но, theвезда се децата, така што има посебна област за нив, со вклучена брануваа и wallид за качување. седиште за бебиња, екскурзии секој ден и ресторани со детски менија.

El Соништа одморалиште & спа центар Пунта Кана Не е ефтин хотел, ако го споредиме со другите во околината, но тоа го прави токму тоа дека не е хотел со гужва. На огромен базен е магнет за семејствата, всушност е еден од најголемите во земјата. За секого има дневна забава и многу активности: часови за танц, игри, занаети, клуб за истражувачи, екскурзии во природа и ако сте тинејџери има дури и „Тинејџерска дискотека“ ноќе.

Друга опција меѓу семејните хотели во Пунта Кана е Хотел и казино Хард Рок: Има 1790 соби, 13 базени, 13 ресторани, 23 барови и терен за голф со 18 дупки. Што повеќе, има најголемо казино во Доминиканската Република и нуди многу погодности за најмалите: сликање лице, занаети, часови за готвење, претстави, просторија за игри, ексклузивен базен за нив со два слајда и мрзлива река, мини терен за голф и wallид за качување.

Конечно, Хотел и одморалишта Никелодеон, во Уверо Алто. Комбинира забава за сите возрасти со многу луксуз затоа што има 5 estrellas. И да, прегледите за ликовите што кружат на Никелодеон изобилува. SpongeBob SquarePants, секако! Што повеќе, има тематски апартманиs, апартманот Вила со ананас, со две спални, три бањи и украс на дното на бикини.

Инклузивни хотели во Пунта Кана

Инклузивните хотели се секогаш добра опција бидејќи плаќате за сè и уживате без да размислувате за дополнителни трошоци. Карипските дестинации се особено поволни во овој поглед, бидејќи човек поминува многу време во нивните објекти.

El Палатата Барсело Баваро е добро познат хотел кој има примерна локација: по должината на една од 10-те најдобри плажи на светот, според National Geographic. Објектите се сè што можете да очекувате од хотел од овој ланец; Може да се занимавате со спортови на вода, како што се нуркање со нуркање или нуркање, или кајак, да уживате во 11-те ресторани или бањата или 24-часовното казино или двата ноќни клуба.

исто така, има голф и трговски центар да ја одземе кредитната картичка. Очигледно, тие се собираат ноќни емисии и природно опкружување кое се излева од убавината.

Следува Хајат Зива капа можеа, лоциран во Плата Хуанило, на неколку километри од меѓународниот аеродром Пунта Кана.

Овој хотел е огромен и има 5 starsвезди, така што се преплавува и со луксузни и ексклузивни услуги. Една од најдобрите работи во врска со хотелот е воден парк со тобогани, водени топови, области на контролната табла, базени за сите возрасти, река ... Плажата е приватна и има шезлонги, чадори и опрема за спортови на вода. Постојат шест ресторани, официјални и неформални, и сите се вклучени во пакетот all inclusive.

El Иберостар Голем Баваро Тоа е само за возрасни, но ние го ставивме во овој дел затоа што е така се ВКЛУЧЕНО. Неговата архитектура е многу стилска, има централно езеро и многу базени, шезлонги и четири многу елегантни ресторани за јадење меѓународна кујна.

El Гранд резерва кај Парадисус е на Мелиа Палма Реал, бисерот на одморалиштата Мелија. Тоа е хотел со пет ѕвездички во Баваро, апартманите имаат приватен балкон, со живеат и обезбедена приватност со звучно изолирани wallsидови и подови. Ако сакате повеќе луксуз, тогаш опцијата е таа Пливачки-апартмани кои имаат базен приватност. Исто така има осум ресторани, теретана, приватна плажа, спа ...

El Величествена Мираж Тука е, но на Плаја Горда, во непосредна близина од два водни парка. Апартманите вклучуваат приватни балкони, кади, 24-часовна услуга, 13 базени со лежалки во бали, бар и џакузи. Ако играте тенис, тогаш има терени, ако ја сакате ноќта, диско и емисии.

Хотел со Шпански се емитува, во колонијален стил, е Одморалиште Светилиште Кап Кана што се наоѓа во Плаја Хуанило. Се чини дека стара тврдина, со кули, но иако е хол-инклузивен хотел, тој исто така спаѓа во категоријата „само возрасни“.

И, конечно, тука е Извонредност Пунта Кана, со пет starвездички, инклузивно и само за возрасни. Ако ви се допаѓа идејата за јавање, овој хотел е одличен бидејќи е многу близу до Ранчо Карибењо, специјалист за јавање коњи. Има многу романтична атмосфера, многу парови се венчаат тука.

 

Невозможно е да се направи список на сите најдобрите хотели во Пунта Кана. Изобилуваат. Денес некои се отворени, протоколи против ковид, но имаа многу тешка година. Постојат многу и затоа е препорачливо да направите список со ваши преференции пред да започнете со пребарувањето.

Ако патувате со вашиот партнер, мислам дека не ви се допаѓа идејата да имате стотици врескачки деца во близина; Но, ако патувате со најмалите, ќе сакате тие секогаш да бидат забавувани и секако, ако не сакате да се грижите за непресметани трошоци, идеалот е да изберете хотел со инклузивна содржина.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*