Најдобри дискотеки, клубови и барови во Азија (Дел 1)

Нормално кога мислиме да направиме патување до Азија Ми доаѓа на ум, посети на мавзолеи, антички култури, верски туризам, масовни аџии, рајски плажи, чудна гастрономија, па дури и напредна технологија. Сепак, тоа не е единственото нешто што го нуди прекрасниот континент на Далечниот исток. Овој пат решивме да подготвиме различен водич за патувања, во потрага по забава за ноќниот живот. Дали сте подготвени за турнеја најдобрите дискотеки, клубови и барови во Азија? Еве одиме

Фото: Патување 

Ноќните клубови немаат на што да им завидат на одличните ноќни клубови. NY o Ибица. Азија има своја работа, а нејзините луѓе знаат многу добро да се забавуваат. Многумина го сметаат за еден од најдобрите азиски клубови што ги наоѓаме „Светот на Сузи Вонг”, Смешно име за ноќен клуб. Па, ако сакате да го знаете ова место, тогаш мора да одиме ПекингВо Кина. Ова место, многу посетувано од локалното население, е посебно за да се напие пијалок по напорниот работен ден. Вистина е, ние како туристи нема да одиме во потрага по релаксација по канцеларијата. Сепак, тоа е многу добра опција да поминете пријатен момент. Interestе ве интересира да знаете, ако сте жена, дека во среда е дама ноќ до 11 часот, па влезот кај мажите не е дозволен до тоа време.

Фото: Максимилијан Хекер

Продолжуваме со обиколка на кинеската територија и се селиме на Шангај. Тука ќе уживаме во Куќа во живо на АРК од најдобрата карпа во Кина. Ако сте lубител на музика и барате нови звуци, тогаш ова место е совршено за да ги запознаете најдобрите од националните бендови. Барате забава во Хонг Конг? Најмногу препорачани ноќни клубови тука се C Club, Q Club (тој редовно нуди меѓународни диџеи на електронска музика), клубот Hei Hei и Летечки клуб. Последново е едно од најексклузивните во областа, само за членови и создадено од славниот француски индустриски дизајнер Филип Старк. Исто така вреди да се спомене и Змеј око, многу ексклузивен клуб, на кој присуствуваат национални модели, актери и пејачи. Веќе знаете, ако сакате да бидете близу до кинескиот авион, мора да дојдете овде.

Фото: kev / null en Фликр 

Признат како еден од најдобрите клубови во светот, Министерство за звук, исто така има локација во Азија, токму во Сингапур. Силно се препорачува за оние кои сакаат електронска музика. Сингапур продолжува да нè изненадува со своите живописни ноќи и нè запознава со други алтернативни места како што се Центар и Ембарго y Кожурец.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*