Најдоброто од геј живот во Бангкок

Бангкок ноќе

Бангкок тој е главен град на Тајланд, земја што многу патници ја сметаат за една од најдобрите дестинации во Азија кога станува збор за две работи: спектакуларни плажи и ноќен живот.

Многу туристи сметаат дека Бангкок е оној мека на геј туризам во Азија затоа што ги има многу барови, сауни и ноќни клубови геј Значи, ако ви се допаѓа идејата да одите на патување и да комбинирате плажи, ефтиниот туризам (Тајланд не е скапа земја), културата и ноќниот живот Бангкок несомнено се чини дека е прв на маршрутата.

Град Бангкок

Пејзажот го прави градот и градот го прави пејзажот. Бангкок Се наоѓа на делтата на реката Чао Праја, во централниот дел на земјата, и е населен со околу осум милиони луѓе, но во приградската област има двојно повеќе население.

Иако населбата датира од XNUMX век и беше во XNUMX век стана центар на територијата, тогаш наречена Сијам, големата модернизација на градот се случи во XNUMX век. Како што обично се случува кога еден град расте надвор од контрола ниту проект, резултатот е нешто без структура, со недоволни јавни услуги и прилично хаотичен.

Веќе некое време Владата спроведе некои подобрувања, особено во транспортот, но има толку многу луѓе кои живеат заедно, толку многу бучава, толку многу неонски светла, што Банкок ќе ве шокира, иако да, мислам дека ноќе тоа ќе ве забавува многу.

Ноќен живот во Бангкок

Ноќен живот во Бангкок

Во Бангкок има многу барови, клубови и сауни и тој е еден од најдобрите градови во светот да излегува навечер воопшто или да биде хомосексуалец особено. Ноќниот живот на Банкок има репутација на дивјак, но мора да се каже дека тоа не е како порано затоа што во последниве години владата стави акцент на почитување на одредени регулативи за контрола на употребата на дрога, голотија, распоредот и други.

Денес повеќето од баровите, дискотеките и рестораните мора да се затворат пред 1 часот по полноќ а на неколкумина им е дозволено да продолжат до 2 часот по полноќ. Неформалните барови се отворени цела ноќ, да, но не и оние кои се поорганизирани. Како туристи мораме секогаш носете го вашиот пасош бидејќи полицијата може да го побара тоа или да влезе во барот или дискотеката, да го запали светлото, да побара документи, па дури и да направи тестови за дрога. Не секогаш, не често, но може да се случи.

Улица за геј барови во Бангкок

Потегот, центар на целиот ноќен живот на хомосексуалците, застанете покрај Силом. Секој град има свое геј место и Силом е сè тука. Сè На улиците на Силом ќе најдете ресторани, барови, луксузни хотели, високи облакодери и стотици тезги на улиците кои концентрираат многу локални жители и странци.

Тезгите продаваат малку од сè, од облека до храна, по ефтини цени. Не дека целото ова место е хомосексуалец, затоа за ова треба да ги посочите главните улици кои се: Силом Сои 2, Сои 4 и Саи самрак.

DJ станица во Бангкок

Првиот е едноставен уличка со неколку хомосексуални клубови, меѓу нив најпознат од сите, диџејската станица. На влезот, кој е бесплатен, ви го проверуваат ранецот, но добрата работа е што цените се исти во сите локали И можете да одите од бар до бар со стаклото во рака, без разлика каде сте го купиле. Музиката е прилично интернационална, а публиката е мешана. Секогаш има луѓе, иако многу повеќе за време на викендите.

Дискотеката што не можете да ја пропуштите е Dj станица. Има три ката и има ревии Повлечете кралици така што е најпознатото место во градот. Може да одите со БТС до станицата Чонг Нонси или Сала Даенг или со МРТ до станицата Силом. Од таму дискотеката е на неколку чекори. Обично се затвора помеѓу 3 и 4 часот наутро. а влезот е поевтин во работните денови, со еден бесплатен пијалок, а поскап за викендите со два пијалаци.

Улицата Силом Сои во Бангкок

Овие се други ноќни клубови во Силом:

  • Луцифери Диско: луѓе со рогови, електронска музика. Се отвора секој ден помеѓу 7 часот и 2 часот по полноќ. Влезот е бесплатен.
  • Сои Танија: атмосферата тука е јапонска. Во Патпонг има многу јапонски бар и ресторан, но тоа не значи дека е место за Јапонците.
  • 9 Ноќен клуб: има три ката и многу луѓе. Има многу гламурозно шоу за драг-кралица. Се отвора секој ден од 7 часот.
  • Тапас: тоа е геј пријателско, но не и гејско место.

Втората геј улица се вика Силом Сои 4, кратка улица полна со геј барови. Идеално е да седнете со пијалок и да гледате како луѓето поминуваат. Забавата експлодира помеѓу 9 и 12 часот наутро и е заедничко место да ја започне ноќта пред да замине на танцување. Најфреквентни барови се Балкон Барм Телефон и Странец Бар.

Силом сои

Област на црвено светло во Бангкок е самракот Сои или Сои Пратучаи. Одете по барови, шоуа за момчиња y стремечи и таков вид на работа. Во најголем дел сè размислува за странски туризам. Пејзажот е полн со неонски светла насекаде и многу луѓе, така што вистината е дека ова место не може да се занемари.

Најдобри се Тајландски претстави облечени како каубои, или скоро облечени би можеле да кажеме. Една од најдобрите претстави го прави тоа Момци од Бангкок. Голи тела? Понудата на повидок? Ова е самракот на Сои.

Гого Бар во Бангкок

На кратко, она што треба да ви биде јасно ако сакате да направите хомосексуален туризам во Бангкок дека има три места за посета ноќе и можете да ги посетите сите во ист ден ... иако мислам дека би ја дозирале забавата.

Силом Сои 4 е улица на геј барови, Силом Сои 2 улица на хомосексуални дискотеки и Сои Самрак улица на секс. Што ве интересира?

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*