Ноќен живот на Себу, Филипини

Отсекогаш сме велеле дека патувањето не е завршено ако не го знаеме ноќниот живот на местото, нели? Па, ако планирате да патувате во Филипини, и конкретно во Cebu прочитајте… никогаш не паѓа на кратко кога станува збор за забава во ноќниот живот. Дали знаевте дека граѓаните на Cebu Во минатото ги искористувавте вашите ноќи кои славеа заедно со вашите пријатели, колеги или членови на семејството? Да, сепак, оваа сцена се смени по војната во Виетнам. Со овој страшен настан се појави страв кај жителите кои престанаа да го користат својот ноќен живот, но не грижете се, ова радикално се промени во последните години! Посетителите од Азија донесоа тотална промена во сликата за ноќите во Cebu.

Ноќен живот во Цебу

Денес, Cebu има ноќни клубови, барови, кафулиња и дискотеки. Многу од овие места остануваат отворени до раните утрински часови. Пијалоци и јадења послужени во дискотеки, ноќни клубови, кафулиња и барови се достапни по многу прифатливи цени. Многу важен факт е дека среда се посебни денови за жените од Cebu, од едноставна причина што жените не плаќаат прием. Значи, ако припаѓате на женски пол, имате среќа… Искористете ја ситуацијата!

Овие ноќни места имаат тенденција да се гужват за време на викендите, па затоа се препорачува да се избегнуваат чаршии. Не е лоша идеја да се посети некој од овие клубови во работните денови.

Барови во Цебу

Ако сте загрижени за безбедноста на самото место, заборавете на тоа! Полицијата на Cebu Не толерира никаков вид на нарушување и тие секогаш се внимателни за одржување на спокојството во различни средини.

Од друга страна, исто така е добра идеја да ги посетите казината во Cebu . Обидете се со среќа, можеби ќе освоите пари!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*