Плажи на нудисти во Тенерифе

Гола плажа

La Островот Тенерифе е една од најбараните дестинации во Шпанија за одличната топла клима во текот на целата година и за големиот број плажи што ги има. Многу од овие се голи плажи и ви дозволуваат да правите натуризам тивко додека уживате во сонцето и добро пливање. Ако ви се случува да го посетите островот, можеби ќе сакате да дознаете малку повеќе за нудистичките плажи што ги има и што нудат тие.

на голи плажи може да понудат бесплатен нудизам или да бидат простори во кои задолжително се извршува нудизам. Огромното мнозинство од нив ви дозволува слободно да изберете кој го посетува, да уживате во сите опции. Seeе видиме што може да ни понуди островот Тенерифе на Канарските острови во однос на нудистичките плажи.

Плажа Ла Техита

Плажа Ла Техита

La Техита е песочна плажа што се протега покрај Црвената планина, што е една од најкарактеристичните точки на островот што може да се види од воздухот. Оваа плажа се издвојува по своите чисти води и по тоа што е место за сурфање, бидејќи обично има бранови и ветер. Веб-страница што мора да се посети, иако има повеќе затскриени плажи, но во секој случај се издвојува по пределот во кој се наоѓа и по тоа што е една од најпознатите.

Плажа Лос Мортерос

Плажа Лос Мортерос

Оваа плажа се наоѓа во мал залив, па затоа е поинтимна и поздравена од другите поголеми. Се наоѓа во близина на Природна област на карпите на Ла Калета и урбанизацијата со исто име, што е идеално место за престој. Овој прилив е изолиран ако го споредиме со другите, но е многу пријатен и тивок, па вреди. Тоа е заштитен природен простор и затоа ќе се најдеме во многу убава средина каде што може да се практикува нудизам. Покрај тоа, тој нуди кристално чисти води совршени за нуркање или нуркање.

Плажа Ла Пелада

Плажа Ла Пелада во Тенерифе

Овој остров има многу заливи поради ерозијата на морето на вулканската карпа со текот на годините, па затоа ни нуди многу места на кои можеме да правиме нудизам на тивок начин. Плажата Ла Пелада се наоѓа непосредно покрај областа Ел Медано и тоа е мал залив меѓу карпи со типичен црн песок на островот и со должина од околу 80 метри. Таа е мала, но пријатна, нема услуги, но можете да го оставите вашиот автомобил во близина, па може да биде добра опција ако не сакате да пешачите премногу.

Плажа на црвена планина

Оваа плажа може да се види кога ќе дојдете на островот затоа што е близу до аеродромот. Знам за вулкан наречен Црвена планина тоа е навистина карактеристично и се издвојува во пределот. Оваа плажа исто така ни дава можност да правиме нудизам во уникатен пејзаж што не можеме да го најдеме на Полуостровот, па затоа не треба да се двоумиме да и пристапиме. Заливот што е познат како Плаја де Монтања Роха е многу поинтимно место од плажата Ла Техита која се протега покрај планината и е попозната. И во едниот и во другиот можете да направите нудизам иако овој мал залив во карпеста област е поздравен.

Плажа Патос

Ова е дива плажа која се смета за една од најубавите во Тенерифе да практикуваат нудизам. Кристално чисти води, темен песок и зелени планини кои се издвојуваат и создаваат неверојатен спој на бои што е навистина спектакуларен и уникатен. Сместено е покрај плажата Анкон, одделена со полица. Оваа плажа Оротава е навистина прекрасна, но мора да бидете претпазливи кога се бањате во струја, така што не е многу погодна за семејства.

Плажа Лас Гавиотас

Плажа Лас Гавиотас во Тенерифе

Ако поминете покрај плажата Тереситас, која е популарна на островот, мора да застанете на Плаја де лас Гавиотас, каде е дозволен нудизам. Опкружен е со некои спектакуларни карпи и нудизам се бесплатни, тоа е, можеме да носиме костим за капење или не. Единствениот недостаток е што при плима е помал, но ако одиме при плима може да уживаме многу подобро. Долга е само 250 метри, но е на плажа далеку од туристички комплекси во тивка област и затоа може да биде совршено да уживате во опуштен ден на плажа.

Плажа Бенихо

Плажа Бенихо во Тенерифе

Оваа плажа е навистина позната и се издвојува од Роке Бенихо и Роке ла Рападура. Тоа е добро позната слика на Тенерифе и воедно друга плажа за нудизам. Дива плажа со црн песок и многу бранови што не можеме да ги пропуштиме кога одиме на островот. Исто така е совршено место за уживање во добро зајдисонце.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*