Бегства со деца

Дали планирате семеен одмор? Сè уште не сте ја решиле дестинацијата што сакате да ја посетите? Со идеите што ги предлагаме подолу, децата ќе уживаат во убавината: тематски паркови, животни и аквариуми, диносауруси, авантури во морето и во поло ... Подгответе се да живеете уникатно искуство што ќе го паметите цел живот како тоа одлично семејно патување во кое уживавте како никогаш порано. 

Првото крстарење

Се повеќе и повеќе патници избираат крстарења за да уживаат во неколкудневни одмори бидејќи нудат можност за посета на неколку дестинации истовремено на брод полн со погодности и со широк спектар на активности за одмор. Одењето на семејно крстарење е добра идеја затоа што најмалите ќе уживаат во искуството со организирање на ексклузивни активности за нив, како што се претстави и игри.

Покрај тоа, повеќето крстарења имаат агол за деца каде квалификуван персонал надгледува во секое време дека децата се забавуваат во безбедна средина за поголем мир и слобода на родителите. По интернат, семејството ќе добие безбедносни нараквици и дури може да изнајми и пејџери или телефони ДЕКТ за мала доплата, така што нивните членови можат да останат во контакт постојано.

Децата можеби не се навикнати на ваков одмор, но сигурно ќе го живеат како многу посебна авантура што ќе ја паметат цел живот, бидејќи ќе им овозможи да размислуваат за морето во целиот свој сјај, да откријат каков е животот на бродот рамка и исполнуваат различни дестинации една по друга.

Слика | Мали патувања

Одење меѓу диносаурусите

Ако вашите деца некогаш ве прашале каков е животот на Земјата пред милиони години, најдобриот начин да го објасните е со посета на Динополис Теруел (Полигоно лос Плаос, С / Н), единствен тематски парк во Европа специјализиран за диносауруси Од своето отворање во 2001 година, привлече илјадници луѓе благодарение на нејзината совршена комбинација на наука и слободно време.

Влегување во Динополис Теруел значи патување назад во времето во праисторијата. Авантурата започнува во монтажата Патување низ времето, каде што ни е објаснето потеклото на планетата и диносаурусите со помош на аниматронски суштества и специјални ефекти со кои наидуваме на патот, па дури и ни приредуваат изненадување. Потоа атракција Последна минута обидете се да одговорите зошто исчезнале диносаурусите и што се случило потоа.

Друг од најинтересните простори во Динополис Теруел е музејот, каде остануваат изложени фосили на диносауруси и други јурачки суштества. Навистина возбудлива турнеја во која можеме да ги набудуваме гигантските скелети на морски и копнени диносауруси како што е Тираносаурусот Рекс. Говорејќи за овој примерок, шоуто Т-Рекс реално пресоздава мошне реален примерок чиј татнеж ве остава скаменет.

Цената на билетите за Динополис Теруел е 28 евра за возрасни и 22 евра за деца и пензионери.

Океанографот на Валенсија

Валенсија е дом на најголемиот аквариум во Европа, Oceanogràfic на градот уметности и науки (Carrer d'Eduardo Primo Yúfera, 1 Б). Поради неговиот дизајн и димензии, како и неговата биолошка колекција, ние сме пред аквариум во кој се претставени главните морски екосистеми на планетата и во кои видови разновидни како делфини, фоки, ајкули, морски лавови или белуги и моржите коегзистираат., единствените примероци што може да се забележат во шпански аквариум.

Зградите што го сочинуваат Океанографскиот поим се идентификуваат со следните водни средини: умерено и тропско море, Медитеран, мочуришта, океани, Антарктик, Арктик, острови и Црвено море, покрај делфинариумот. Идејата што ја следи овој уникатен простор е посетителите на Океанограф, деца и возрасни да ги научат главните карактеристики на морската флора и фауна од порака за почит кон зачувување на животната средина. Детскиот билет чини 22,30 евра, а возрасниот 29,70 евра.

Слика | Википедија

Домот на Пипи Долгиот Чорап

Малите можеби не се запознати со приказната за малата кучка Пипи Лангструмп, како и нивните родители, но тие ќе останат без зборови кога ќе го посетат тематскиот парк што ги оживува приказните на писателката Астрид Линдгрен, во Вимерби во јужна Шведска.

Нејзиното име е Светот на Астрид Линдгрен (598 85, Вимерби) и на површина од 130.000 м2, подесувањата на неговите книги се детално преработени. Посетителите можат да ги обиколат додека уживаат во шоуа засновани врз нивните романи, нивните привлечни ликови и различни области за игра.

Во рамките на паркот има и различни простории за јадење, вклучувајќи површина од мали кабини и бугенвили на периферијата кои нудат сместување во случај да сакате да поминете повеќе од еден ден тука.

Цените за посета на паркот Долгиот Чорап Пипи се 15,34 евра за возрасни (од 15 години) и 10,39 евра за деца (помеѓу 3 и 14 години). Вратете се во вашето детство и испланирајте бегство со децата во Шведска!

Слика | Откривање на Финска

Канцеларијата на Дедо Мраз

Не секој има можност да го посети отец Нел во неговата канцеларија (Oulулумаантие 1, 96930 Рованиеми)Значи, идејата да се биде еден од оние среќници сигурно ќе ги исполни малите во куќата со возбуда. Неговиот оперативен центар се наоѓа во срцето на Рованиеми, во финска Лапонија.

Илјадници луѓе од целиот свет го посетија отец Нуел, неговиот ирвас и џуџињата, кои им кажуваат на посетителите за нивната работа и за некоја тајна на пријателскиот старец.. Покрај тоа, тие ќе ја овековечат посетата со високо квалитетни фотографии и видеа за да го паметат овој ден засекогаш. Тие се отворени во текот на целата година.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*