Плажа Вулакомб, плажа во Велика Британија

Плажа Вулакомб

Обично не одиме во области како Обединетото Кралство или Шкотска за да гледаме плажи, бидејќи времето обично не е добро. Но, ова не значи дека тие не се места каде што можете да најдете спектакуларни и навистина убави песочни области од кои можете да ги искористите. Плажа Вулакомб Таа е една од оние плажи кои се неверојатни.

Оваа плажа се смета за една од најдобрите во Обединетото Кралство, така што е место за одење ако сме на одмор. Сепак, како што рековме, времето ретко ја придружува времето, само во текот на летната сезона. Сепак, тоа не е само место за сончање, бидејќи нејзината природна убавина е атракција сама по себе.

Оваа плажа е многу обемна песочна област, долги пет километри и прилично широк, така што е можно да се видат луѓе во текот на целата година, или одење, џогирање или одмор во природна средина. Опкружен е со карпи и има некои области со куќи, но генерално има многу природно и осамено опкружување, идеално за loversубителите на спокојството.

Оваа плажа се наоѓа во областа на Северен Девон, и е наградено со сино знаме. Тоа е идеално место за семејства и сурфери, и стана простор во кој ќе уживате во спортот и неколку сончеви денови во текот на летото. Во екот на сезоната тие исто така имаат спасувач и служба за безбедност.

Е семејна плажа бидејќи е прилично тивко, добро се комуницира и има области со безбедни и плитки води. Но, тоа е добро познато и од сурферите, бидејќи во него има меѓународен турнир. Постојат дури и училишта за да научат да уживаат во овој спорт. За да стигнете таму има автобуси и голем паркинг во областа, со лесен пристап до сè.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*