Планови за викенд како двојка

Викенд како двојка

Направи планови како двојка Тоа е нешто одлично, бидејќи помага да се подобри врската и пред се не исполнува со нови искуства и посебни моменти. Не мора да чекате за празниците за да можете да правите мали планови, бидејќи имаме викенди. Затоа ќе ви дадеме неколку идеи и инспирации да направите планови за викенд како двојка.

Un викенд како двојка за многу планови, особено ако знаеме како да бараме понуди и да уживаме во различни искуства. Очигледно, ќе мора да размислиме за хоби и вкус на секоја двојка, но секогаш ќе најдеме план што ќе се прилагоди на она што го сакаме.

Бегство во рурална куќа

Еден од најпосакуваните планови по една недела работа е да одите во тивка област со нашиот партнер. Бегството во рурална куќа е совршено за уживање како двојка. Постојат многу рурални куќи кои исто така нудат посети на околната природа. Можеме да бараме и куќи во кои ќе уживаме во еден типичен оброк или оние со големи отворени базени. Викендот во рурална куќа може да биде идеален за полнење на батериите и уживање во интимност како двојка.

Викенд во бања

Спа за парови

Ова е уште еден план што најмногу се бара да се помине викендот со парот. А. спа центар ни нуди мноштво идеи за релаксација. Општо земено, постојат понуди во кои можете да ја користите заедничката површина на базените, а третманите обично се плаќаат на друго место. Паровите имаат дури и специјални пакети за заедно да направат масажа или некој друг третман. Од капење во џакузи до испробувачки терапии во вода, бањите нудат секакви идеи за да не биде досаден викендот.

Природно пешачење

Најактивните парови можат да се придружат направете некоја патека за пешачење. Постојат многу добро означени патеки, со нивоа на тежина прилагодени на нашата физичка состојба, за да можеме да го избереме оној кој најмногу ни одговара. На овие правци е можно да влезете во природа и да уживате во голем спокој додека вежбате многу здрав спорт. Споделувањето на овие видови хоби со вашиот партнер е одлична идеја, а исто така и пешачењето е многу економично. Лесно е да се најдат правци ако не живееме во големите градови, без да патуваме премногу.

Откривање на агли

Бегство на парови

Сигурно има и такви специјално катче во близина на местото каде што живеете дека сè уште не сте виделе. Може да направите список на неоткриени блиски места во кои сакате да одите. За овие видови посети не е потребно повеќе од викенд, па затоа се совршени за посета како пар на алтернативен план. Од мали градови до природна област или близок град, сè може да биде добро место да избегате малку од рутината со парот.

Авантуристички викенд

Авантури како двојка

Ако обајцата сакате емоции, сигурно ќе си поминете одлично со а авантуристички викенд. Под ова мислиме на план во кој и двајцата можете да уживате во ново искуство што е возбудливо. Од рафтинг до јавање коњи, поштенски постави или качување по карпи. Треба само да се консултираме со парот и да ги бараме можностите што ги имаме во близина на местото каде што живееме. Во денешно време е многу лесно да се најдат информации преку мрежата, па затоа е одлична можност за двајцата.

Викенд во градот

Ако имате ум на град во кој отсекогаш сте сакале да одите и е доста близу, тогаш продолжете. Плановите во градот исто така можат да бидат многу интересни. Ако одиме да посетиме град, секогаш ќе мора да донесеме нешто планирано за да не пропуштиме ништо. Викендот може да биде краток во зависност од градот бидејќи во некои има многу да се види. Од најважните споменици на најсимболичните улици, најживите области и ресторани што не смеете да ги пропуштите. Создавањето список може да ни помогне да го видиме градот целосно, без да оставиме ништо важно.

Гастрономски патишта

Постојат парови кои навистина сакаат гастрономски искуствабидејќи можат да уживаат во нови вкусови и јадења. На кое било одмор, можеме да ги испробаме типичните јадења или да одиме во ресторан кој има добри критики. Но, има многу парови кои уживаат да прават гастрономски патишта. Можеме да бараме специјални настани, како што се натпревари со предјадења, кои стануваат сè почести, но исто така е можно да се оди во најпопуларните ресторани и барови во секое време.

Бегство до Париз

Париз како двојка

Ако сакаме да ја фрлиме куќата низ прозорецот, ништо поромантично да се прават планови како двојка Од брзото викенд бегство во Париз. Постојат летови со ниска цена, иако тие не секогаш се совпаѓаат за време на викендот, но можеме да бараме алтернативи. Поентата е да го изненадиме нашиот партнер со најромантичниот град во светот.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*