Саго Гула Мелака, национален десерт на Малезија

Малезиски десерти

Кога патувате во некоја земја, најчесто е што сакате, покрај разгледувањето да ги видите најважните и најубавите работи во градот, да ја вкусите нејзината гастрономија. Но, покрај садовите што се типични или што туристите имаат тенденција да ги сакаат најмногу, десертите се исто така многу слатка туристичка атракција за луѓето кои доаѓаат во оваа земја. Тоа е идеален начин да откриете нови вкусови и да научите малку повеќе за културите различни од нашите.

Саго Гула Мелака

Саго од Малезија

Малезиските печива имаат многу индиски, кинески, па дури и португалски влијанија во комбинација со одреден стил на кмери… и овој десерт е пример за тоа. Саго гула мелака е во основа пудинг од саго придружен со намалување на кокосово млеко (понекогаш потопен со лисја од пандан) и сируп од палма шеќер.

Првично десертот се правеше со бисери од саго, еден вид азиска палма, но денес често се заменува со тапиока. Се јаде свеж и е едноставно вкусен. Комбинацијата на ладни бисери од саго со кремаста кокосово млеко и карамелизираниот вкус на палминиот шеќер е едноставно совршена. Иако не можеме да заборавиме дека има бои за вкусови, и можеби малку лутање за западното непце. Можете да го најдете во кој било терен за храна и во многу ресторани.

Можете да го подготвите дома

Малезиски десерт

Лесно е да се подготви во случај да се осмелите, тапиоката е релативно лесно да се најде во нашите супермаркети, иако обично е пофина и не е во форма на топки. Кокосовиот крем е исто така лесен за пронаоѓање (тој е погуста верзија на кокосово млеко, Гоја е честа марка во нашите хипермаркети). И можете да најдете палмово шеќер во кој било ориентален комесар (во цврста форма) или можете да го замените за панела (што ќе го најдете во делот за латинска храна на кој било хипермаркет) или дури и за московадо шеќер (нерафиниран кафеав шеќер).

Како е подготовката?

Прво ќе треба да ја натопите тапиоката, а потоа да ја варите во вода додека не стане транспарентна. Потоа се исцеди и се мие со ладна вода. За да го сервирате, тоа се прави ладно со добар млаз крем од кокос и лажица палма шеќер или панела или московадо шеќер стопен над оган со неколку лажици вода.

Откако ќе го подготвите ... ќе го обожавате вкусот и ќе изгледа како да сте биле пренесени во Малезија за секунда!

Малезиски познати десерти

Можеби десертот Саго Гула Мелака ви ја насолзи малку устата, но вие сакавте да знаете повеќе десерти за да можете да имате препорака кога сакате да патувате во Малезија. Или можеби само сакате да дознаете повеќе десерти за да можете да ги пребарувате рецептите преку Интернет и да ги подготвувате сами дома и да уживате во различни десерти кои немаат никаква врска со оние што ги имаме во нашата земја.

Затоа, не губете никакви детали и продолжете да читате, бидејќи можеби сте заинтересирани да ги запишувате имињата за да не ги заборавите.

ABC

Десерт АБЦ

Овој десерт е исто така познат како Аир Бату Кампур и тој е најпознат десерт во Малезија. Направен е со кршен мраз и разни додатоци како што се грав од бубрези, цедол, мешавина од овошје, слатка пченка, желе од билки и топки сладолед. Но, тој има и кондензирано млеко и сируп од јагоди за да го направи уште вкусен.

Цендол

Cendol може да се смета за поедноставена верзија на ABC, но не треба да се меша со него. Она што го издвојува од претходниот десерт е тоа што во рецептот користат кокосово млеко. Тие исто така вклучуваат состојки како желе во форма на јуфки, кршен мраз и палма шеќер.

Бубур Качанг Мерах / Хиџау

Овој десерт обично се јаде топло, со исклучок на најжешките денови кога овој вкусен десерт се ужива ладно за да се ублажи топлината на денот. Според Кинезите, црвениот грав содржи „јанг“ или топли својства додека боранијата содржи „јин“ или ладно. Рецептот се состои од црвен или зелен грав, коцки шеќер, лисја од пандан и кора од портокал.

Тау фу фах

Потеклото на овој десерт датира од династијата Западен Хан во античка Кина. Тау Фу Фах или тау Хуај, како што е попознато во Пенанг, се прави со кадифена текстура на мек тофу желе, послужен со шеќерен сируп. Овој десерт е лесна закуска која традиционално се служи топла.Но, денес, повеќето Малезијци уживаат во овој ладен десерт со додавање на состојки како кикирики, желе од билки, паста од црвен грав и други.

Куих ниоња

Малезиски десерти

Перанаканскиот или кинескиот теснец се познати по своите вкусни многу мали колачи наречени куих нијаја. Повеќето од овие мали колачи генерално имаат една заедничка главна состојка: кокос.. Тие доаѓаат во различни вкусни опции како Лапис Селатан, Пулут Инти, Кетајап, Липат Писанг, Онде Онде, Косви Пандан и многу повеќе.. Обично kuih nyonya се јаде за појадок и чај.

Дуријански додол

Традиционално, бонбони од Гоан, Додол е направен од кокосово млеко, палма шеќер, лисја од пандан и глутенско брашно. Дуринското месо се додава во последниот чекор од процесот на готвење за да му се даде тој вкус на дуријан, храна што вообичаено ја сакаат Малезијците. Додол генерално е направен за посебни прилики како славење свадба.

Gulулаб unмун

Овој пост обично се јаде на традиционалните индиски свадби Гулаб Јамун е пржена слатка кнедла со вкус направена од Хоја (цврста млекарница) и е натопена во розов сладок сируп со пријатен мирис и вкус на кардамон. Неговиот сладок вкус може да биде доста поразителен, но за loversубителите на овој вид кујна, Beе биде едноставно прекрасно!

Кој од овие десерти најмногу сакате да го испробате?

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*