Совети за да добиете многу поевтини летови

Кога патуваш, авионот се уште е една од опции што најмногу ги избираат многу патници ширум светот, така што добивањето ефтини и достапни летови за скоро сите буџети е скоро приоритетна задача. Во оваа статија сакаме многу да ја олесниме оваа опција и на тој начин да заштедиме за повеќе можни патувања во иднина. Не мислите ли дека е одлична идеја?

Следете ги овие упатства за да добиете поевтини летови ...

Пребарувајте во компаратори на цени

Можете да одите страница по страница, на различните авиокомпании што работат во вашата земја и кои го поврзуваат тој град во кој живеете со оној друг што сакате да одите и да го посетите, или напротив, заштедете време и пари, извршувајќи ги овие пребарувања на оние веб-страници кои се посветени на споредување на цените и ви нудиме од најевтините до најскапите и најцелосните.

На овој начин, вие не само што ќе заштедите драгоцено време за кое сигурно немате вишок, туку исто така ќе имате широк спектар на можности (авиокомпании, цени, услуги и сл.) За избор.

Ставете го предупредувањето за цената

Многу страници на компаратори и други авиокомпании даваат можност за креирајте сигнали за цена во случај да паднат, известете не преку е-пошта или смс на нашиот мобилен телефон. На овој начин нема да мораме постојано да бидеме свесни дали цената на тој лет што го сакаме паднала или не. И, ако вашата загриженост е друга: поголема понуда на дестинации, на одредени датуми или популарни дестинации на пофлексибилни датуми, исто така ќе имате можност во пребарувачите како на пр. Кајак, На пример.

Обложувајте се на флексибилноста

Ако немате специфичен и фиксен датум за летање и можете да искористите неколку достапни датуми, тоа е најдоброто нешто што може да ви се случи доколку сакате да заштедите што сакате. На овој начин, изборот флексибилни денови, денови над и под избраниот датум или дури и промена на месецот, можете да заштедите добар скок на стапките на летови. Сега е во лето, кога најмногу ја сфаќаме разновидноста на цените што постојат и разликата помеѓу нив помеѓу летањето еден или друг месец. Кој би ја измислил ниската, средната и високата сезона?

Одлучете се за поевтини, но подеднакво убави и егзотични дестинации

Ако на која било страница за летови бараме дестинации за Рим, Париз, Берлин или Newујорк, логично е и нормално дека тие излегуваат на добар врв, бидејќи тие се најбараните дестинации од луѓе и компаниите го искористуваат . Сепак, има и доста убави и егзотични дестинации, но многу малку познати тие се навистина ефтини за да летаат во нив. На пример, ви звучат познати градови како Темишвар или Ламезија Терме? Можеби не се Милан или Барселона, но имаат и свои привлечности за да ги видат и ве уверуваме дека износот на заштеда на разлика помеѓу еден град и друг е огромен.

Со парите што може да ве чинат да патувате на добро познато место, можете да направите две и до три патувања до помалку барани места, но исто толку убави.

Како забелешка, ние исто така ќе кажеме дека постојат пребарувачи и компаратори на цени кои, поставувајќи го буџетот за патувањето што сакаме да го направиме, ни нудат некои дестинации или други. Оваа алатка е добар начин да се прилагодиме 100% на буџетот што го планиравме однапред и на тој начин да не гледаме повеќе „сочни“ опции, но малку изводливи (барем за моментот).

Пресметајте ги дополнителните такси

Во многу наврати, барајќи го посакуваниот лет, наидовме на супер ефтини цени кои од почетокот изгледаа нереални. И толку нереални беа! Затоа што тогаш кога требаше да се плати вкупниот износ, вклучително и даноците, излезе од контрола и тие беа скоро слични или 100% еднакви на оние цени што ги откажавме од самиот почеток затоа што беа претерани.

Затоа, препорачуваме да обрнете внимание на сè кога купувате лет: во различното стапки дека те ставаат, во Багаж, и со рака и со сметка, и, конечно, што ни наплаќаат за плаќање со една или друга картичка.

Мора да разгледате сè кога купувате авионски билети. Не ни давај ѓубриња!

И, конечно, сакаме да ве прашаме: Со кои авиокомпании сте ги направиле најдобрите летови? И со кои се најлоши? Броејќи го нашето искуство, можеме да си помагаме едни на други.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*