Совети за планирање патување за крстарење

Како да планирате патување

Ако веќе размислувате за патување со крстарење, тогаш е добро време да направите некои планирања совршено од тоа. Не можеме да заборавиме ништо! Но, не само да зборуваме за багаж, туку и за добра организација да имаме с tied добро врзано и ова започнува многу порано отколку што мислиме.

Знаеме дека ќе биде единствен момент, некои незаборавни денови, и за да се откажете од сето ова, препорачливо е да следите серија чекори. Планирањето патување за крстарење е највозбудливо И бидејќи не сакаме да оставите с everything до последен момент, ве советуваме само да ги откриете изненадувањата што ги имаме за вас.

Изберете една од најпопуларните дестинации

Можеби веќе имате на ум одредена дестинација, бидејќи е точно дека кога размислуваме за патување за крстарење, можеби е така. Но, ако не, исто така мора да ги земете предвид оние што се најбарани, за да не останете без вашето место. Крстарењата по Медитеранот се една од одличните опцииНа Зошто? Па, затоа што ни нуди повеќе од незаборавни пејзажи. На Крстарење во Грција ве поканува да ги откриете сите острови полни со митологија и споменици што мора да ги видите лично, барем еднаш во животот.

крстарење

На едната рака Атина, преку Крит, Миконос или СанториниНа Само со споменување на нив знаеме дека ќе ја имаме најпосебната комбинација на култура и плажи во светот. Додека од друга страна, исто така, крстарењето низ Карибите е уште една од бараните опции без да се занемари северна Европа што ни овозможува да уживаме во Норвешка, Санкт Петербург до Стокхолм или Копенхаген. Прошетката низ фјордовите или балтичките престолнини се исто така совршени за нашето патување со крстарење!

Не чекајте до последен момент за да направите резервација

Тоа не е патување што можеме да го направиме за кратко време, токму спротивното. Најдоброто нешто е да се обидеме да го испланираме однапред и ако тоа е наш сон, не можеме повеќе да го одложуваме. Затоа не можеме да ви дадеме фер, но приближно време: Една година однапред е најсоодветно, иако е вистина дека понекогаш можеме да го сториме тоа и пред две години. Ако ви се чини премногу, запомнете го тоа Меѓу предностите за рана резервација е да се изберат типови на крстарења, како и нивните маршрути, достапност на датуми или најголеми кабини, бидејќи тие обично се оние што се резервирани порано. Без да заборавите дека можете да искористите и одредени промоции доколку ја направите вашата резервација што е можно поскоро. На крстарења 2022 година сега се достапни за вас!

Совети за патување со брод

Која кабина да изберам

Тоа е уште едно од најбараните прашања и пред с, мора да се каже дека линијата за крстарење каде што ќе патувате секогаш може да ве советува во зависност од видот на бродот. Сепак, ние ќе ви го кажеме тоа Ако никогаш не сте биле со брод, најдобро е да се одлучите за кабина во централниот дел и на долната палуба. Повеќе од с because, бидејќи е една од областите каде што движењето на чамецот е помалку забележливо и ова ќе н prevent спречи да се зашеметиме. Кабина во долниот дел се препорачува кога навистина ќе бидете само за спиење и доволно. Напротив, ако мислите дека можете да поминете повеќе време во него одмарајќи, тогаш обидете се да го држите подалеку од областите каде што се собираат повеќе луѓе.

Што да и што не треба да носам во куферот

Пакувањето е уште еден од главните делови на секое патување вредно за неговата сол. Затоа, ништо како обложување на организирање и добро. Целосно ја забораваме фразата „За секој случај“ затоа што на крајот се наоѓаме со куфер што ги надминува дозволените килограми. Значи, запомнете дека треба да носите удобна облека за тој ден со чевли што не се лизгаатНа И да бидеме на брод и да одиме на екскурзија, иако овде ќе го смениме стилот на чевли.

За вечерните часови, вистина е дека понекогаш ќе најдеме малку понеформална вечера. Така, можете да додадете облека што е исто така. Sportsе бидат потребни и спортска облека и костими за капењеНа Иако треба да откриете дали веќе го имате на бродот, секогаш можете да носите мали лименки со вашиот гел или шампон. Но, да, не носете фен или пегла за вашата коса или облека. Бидејќи тоа е нешто што обично не е дозволено. Значи, подобро фокусирајте се на облека, додатоци и секако, четка за заби или мобилен што не ги заборавате. Се разбира, мора да ги вклучите и пасошот и картичката за вакцинација. Подготвени сте да отпловите на она што ќе биде најдобриот одмор во вашиот живот!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*