типична германска храна

Колбаси

Кога мислиме на типична германска хрананеизбежно доаѓаме на ум колбаси. Навистина, нејзината гастрономија има повеќе од илјада и петстотини различни видови од нив. Но, германската кујна е многу повеќе од овој производ.

Така, јужните територии како што се Баварија o швапски споделуваат рецепти со своите соседи Швајцарија y Австрија. Слично, на запад има влијанија од познатите Француска кујна а на север има совпаѓања со Холандска и скандинавска кујна, особено кога станува збор за риба. Сепак, тевтонската кујна има некои заеднички карактеристики. Ќе ви ги покажеме, а потоа ќе разговараме за типичната германска храна.

Карактеристики на германската кујна

Кисела зелка

Кисела зелка, едно од најтипичните прилози на германската кујна

Како што рековме, германската кујна е многу повеќе од колбаси и пиво. Вториот е, можеби, типичен пијалок на земјата пар екселанс, но има и добри вина. Всушност, земјата има шеснаесет вински региони кои приближно се совпаѓаат со рамнините на големите реки како што се Рајна, Елба или Мозел.

Сортите на грозје кои најмногу растат се Ризлинг и Силванер. За да ви дадеме идеја за важноста на виното во германската култура, ќе ви кажеме дека има места наречени weinstube. Тие би биле еквивалентни на нашите винарии, па дури и во месеците на берба на грозје веинфестира. Тие се забави кои го слават и за време на кои пијат, логично, вино и јадат наречени колачи со кромид цвибелкучен.

Од друга страна, генерално, германската гастрономија се карактеризира со понуда концентрирани и силни вкусови. Друг од неговите извонредни елементи е нешто толку основно како лебот. постојат околу триста различни видови леб во земјата. Затоа, не е случајно што има два музеи посветени на оваа храна.

Во однос на исхраната и обичаите на Германците, главни оброци се појадок и ручек. Наместо тоа, вечерата е полесна. Првиот се состои од кафе или чај, јајца, кифлички и колачи, ладно месо и сирења. Што се однесува до оваа храна, таа е карактеристична за Баварија и, по проширување, за голем дел од Германија bauernfrühstück o земјоделски појадок, кој се состои од компири сварени со путер, карамелизиран кромид, сланина, јајца и црн пипер.

Централниот оброк во денот обично има главно јадење, обично месо со гарнир. Ова може да биде тестенини, зеленчук или зеленчук. Потоа има десерт. Меѓутоа, во јужните региони, можеби поради влијанието на медитеранските земји, постои обичај на аперитивно. тие го нарекуваат броцеит o имбис и обично се состои од пиво и леб со колбаси, чадено месо или сирење.

Што се однесува до вечерата, таа се прави околу седум часот навечер и е слична на нашата попладневна ужина. Едвај се состои од неколку сендвичи. Сепак, ова многу се промени во последно време. Сега и Германците вечераат на поцелосен и похранлив начин.

Конечно, ќе ви кажеме за местата каде што можете да пробате типична германска храна. Логично, имаш ресторани и пиварници во секој град во државата. Но, како куриозитет ќе ви го кажеме тоа има неред. Наликуваат на шпански кантини и можете да ги најдете на универзитетите. Тие се места кои нудат самопослужувачка храна, но прилично евтина. И покрај ова, јаде доста добро. Всушност, германскиот магазин Unicum изберете секоја година најдобрата манса во земјата. Но, откако ќе ви го објасниме сето ова, ќе ве запознаеме со јадењата што ја сочинуваат типичната германска храна.

геврекот

Брецел

Различни видови брецел, најчестиот леб во типичната германска храна

Започнуваме со овој леб, кој е можеби најрепрезентативен од повеќе од триста во Германија. Тоа е еден вид голема и тенка јамка која е родена во областа на Баварија. Постојат два рецепти за правење: едниот е од типот на леб и помек, додека другиот е во стил на колачиња и поконзистентен.

Сепак, можете да прашате во Германија, како што рековме, многу други видови леб. Меѓу другото, имате целина, пченица и 'рж (второто е познато како пумпаникел), кромид и со семки од тиква или сончоглед.

Колбасите

Колбаси

винери

Веќе попатно ви кажавме за производ како германски како колбасите. Но, мораме да навлеземе во тоа што тие значат во гастрономијата на таа земја. Ви спомнавме и дека има повеќе од мои петстотини видови. Општо кажано, тие се состојат од различни мелено месо и други зачини.

Исто така, тие се подготвуваат, пред сè, на два начина: на скара или rostbratwurst и попарени или попарена колбас. По регион, на тирингија колбас, чиј рецепт е таен, иако се знае дека содржи свинско месо и зачини како ким и мајоран.

Германците јадат колбаси на многу начини. Тие го прават тоа како ние, во хот-догови, но претпочитаат други начини. Така, на пример, придружена со компир салата наречена картофелсалата или со Популарниот кисела зелка. Вториот се користи и за придружба на многу други јадења. Се состои од салата од филаменти од зелка кои биле подложени на ферментација на млечна киселина. Како резултат на тоа, има силен киселински вкус.

Картофелсупе и други супи

супа од пиво

супа од пиво

Типичната германска храна вклучува многу варијанти на супи. Во принцип, тоа е силни рецепти да се загрее. Меѓу нив, повикот картофелсупе, кој се прави со супа од месо, компири, моркови, целер, кромид и некои компоненти од месо, главно колбаси.

Повеќе curубопитен е супа од пиво, кој се подготвува со овој напиток, супа од месо, путер, кромид, парчиња пржен леб и малку власец. исто така е направено супа од аспарагус o тиква. А, за куриозитет, ќе ви кажеме дека тие подготвуваат, како нас, супи од лук. Но за да го подготват не ги користат забите, туку листовите. Така, неговата боја е зелена, а нејзиниот вкус е многу различен.

Од своја страна, на стап фладле е типично за Баварија и се прави со парчиња месо исечкано на кришки, ловоров лист, бибер, власец, магдонос и сол. Полесна варијанта е супа од јазол, кој ги има овие топчиња од гриз, кромид, морков и морско оревче. Посилно е супа од грашок, кој е традиционален во Северна Рајна-Вестфалија, како што обично се служи со колбаси и леб.

Зглоб: Ајсбејн

Зглоб на свинско месо

Eisbein: зглоб со кисела зелка

Едно од месото кое го претпочитаат Германците е свинското месо. Тие исто така консумираат многу телешко и живина како пилешко, гуска или гуска. Исто така, дивечот како дива свиња или срна, ниту зајакот или козата не недостасуваат во нивната исхрана. Тие дури јадат многу коњско месо, особено во Долна Саксонија.

Но, ако се вратиме на свинското месо, еден од неговите омилени делови е зглобот, кој се користи за готвење на јадењето т.н. Ајсбејн. Логично, има зглоб подготвен во рерна на ниска температура за да се постигне саканата текстура. и е придружена со кисела зелка, варени компири, пире од грашок, па дури и ќофтиња. Но, се подготвува и едноставно печено и не е единствениот начин на конзумирање на свинско месо што го имаат Германците.

Токму во регионот штотуку споменавме дека Саксонски котлет или каселер. Како оваа што ја јадеме овде, тоа е чадена и солена свинска котлета. Но, тие обично ја придружуваат и неа кисела зелка или зеленчук.

Шницел или виенска ескалопа

Schnitzel

Шницел или виенска ескалопа

И покрај неговото име, тоа е широко консумирано јадење во Германија, но и во Италија па дури и во Шпанија. бидејќи тоа не е ништо друго освен а панирана телешка ескалопа. Односно, тоа е миланската ескалопа што ја знаеме кај нас. Понатаму, неговото име овде е најсоодветно, бидејќи првото писмено спомнување на овој рецепт е пронајдено во милански ракопис од XNUMX век.

Сепак, неговата подготовка е посебна. Не е доволно месото да се препече и да се пржи. Претходно мора да се удри со чекан за да омекне. Потоа се поминува низ пченично брашно, изматено јајце и презла. И, конечно, се пржи на путер. Резултатот е вкусен и, како што ви кажавме, е дел од типичната германска храна.

харинга и други риби

ролмопс

ролки за харинга

Германците не се многу посветени на големите рибни препарати. Едно од најпопуларните мезе во земјата, сепак, е ролна, што е филе од харинга валани во кисела краставица или кромид и маринирани во оцет. Тоа е исто така ценето пастрмката од областа на Црна шума, кој обично се подготвува во папилот.

Што се однесува до школките, тие доаѓаат од северно Море. Во регионите во близина на ова, вообичаено е да се земе еден вид мали ракчиња наречени крабен На појадок. Тие исто така се консумираат школки во реновски стил, кои имаат сос од бело вино, кромид, морков, праз, лимон, магдонос и црн пипер.

Штрудла и други печива

Торта од Шварцвалд

Торта од Шварцвалд

Ја завршуваме нашата обиколка на типична германска храна во колачите во земјата. Еден од неговите најпознати препарати е штрудла. Иако по потекло од Австрија, масовно се консумира низ цела Германија. Се состои од пита од лиснато тесто која се полни со различни креми или пасти и се покрива со шеќер во прав. Најпопуларниот е јаболкото.

Но, има и германска кујна со вкусни колачи. Еден од најпознатите е црната шума, кој има слоеви од чоколаден бисквит натопени во кирш кои наизменично се менуваат со крем и вишни. На крај се кулминира и со чоколадни струготини.

Исто така вкусно е чизкејк o käsekuchen, кој се подготвува со рикота или кварк сирење, јајца, крем, шеќер и други состојки. Нормално, се служи ладно и придружено со сос од брусница.

Како заклучок, ви ги покажавме главните јадења што го сочинуваат типична германска храна. Логично, има многу други како прскаат, која е тестенина во облик на тркалезна форма придружена со различни производи. Или на фрикаделен, кои се еден вид пржени ќофтиња кои имаат мелено месо, јајце, презла, сол и бибер и се служат со тартар или бел сос. Не мислите дека се вкусни рецепти?

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*