Типични германски јадења

Германија е сојузна земја со многувековна историја, па нејзината кујна само го открива ова културно патување. Не е познат како францускиот, италијанскиот или шпанскиот, но вистината е дека има низа јадења кои доколку одите на пат треба да ги пробате.

Запомнете дека областа каде што се наоѓа Германија е богата со култура и нејзините соседи придонеле некои елементи во обликувањето на модерната германска гастрономија. Тогаш денес, типични германски јадења.

Многу повеќе од колбаси и пиво

Првото нешто што ни паѓа на ум кога зборуваме за германската кујна се овие два елементи, но очигледно германската гастрономија е многу повеќе. Всушност, долгата кулинарска историја на земјата е поврзана со нејзините корени и нејзината географија. Германската кујна се развивала низ вековите и рака под рака со социјалните и политичките промени, така што денес секој регион во земјата има свое посебно јадење и свој карактеристичен вкус.

На пример, јужниот дел на земјата е познат по своите јадења од свинско месо, додека областа околу Хамбург е најпопуларен за риби. Вистината е дека месото е присутно во многу од нивните јадења, како напладне, така и на појадок.

Типичен оброк вклучува порција месо, крем сос, малку зеленчук и пиво, но потоа да ги видиме најтипичните јадења, оние кои не треба да се пропуштат.

Сауербратен

Тоа е печена говедска чорба претходно маринирана со оцет и разни зачини. Тоа е густа и калорична чорба која традиционално се служи со црвена зелка и оние кнедли наречен компир kartoffelklöbe или исто така варени компири, многу едноставни.

Месото може да биде коњско или лово кое се маринира во бел оцет и зачини неколку дена. Се работи за едно од националните јадења на Германија и секогаш е на менито на ресторанот.

Швајншаксе

Се свински зглобови а обично се со големина на човечка глава. Е печено месо, доволно е додека кожата лесно не се откине од коската и не биде мека и сочна, а таа кожа е целосно остра. Тоа е чинија многу популарен во Баварија.

Овде и месото се маринира неколку дена, особено кога резот е голем. Потоа се пече на ниска температура со часови, помеѓу два и три во зависност од големината, а најчесто се служи со компири или зелка. Во Минхен е el чинија

Риндеррулад

Ова јадење е типично за регионот Саксонија а тоа е ролат од месо со разни вкусови. Дали многу тенки парчиња месо валани со шунка, кромид, кисели краставички и сенфкои потоа се печени со црвено вино, кое остава исклучителен вкус на крајот од готвењето.

Руладен традиционално се служи со вечера со сендвичи од компири, пире од компири или црвена зелка. Како прилог можете да видите и сезонски зеленчук, зимница, печења. Сосот што останува е суштински дел од јадењето и секогаш се прелива преку месото.

Schnitzel

Иако ова јадење е австриско, во Германија стана многу популарно. Е котлет покриен со презла со сирење и шунка во срединатаКаков сендвич, послужен со компири и зелена салата.

Хасенпфефер

Што мислите за него зајачка чорба? Ако сакате чорби, Германија е за вас. Чорбите се многу типични за земјите каде што зимите се долги и сурови бидејќи се многу калорични јадења.

Во овој случај, зајачкото месо се сече на парчиња со големина на залак и се сечеи се варат со кромид и вино неколку часа додека не се згусне и се формира чорбата. Маринадата се прави со вино и оцет и се згуснува со крвта на зајакот.

Зборот хаси се однесува на германскиот зајак, зајакот и пфеферот е бибер, иако други зачини и зачини се појавуваат надвор од пиперката. Во Баварија ова јадење додава и зачинета или слатка пиперка,

Германски колбаси

Иако рековме дека германската кујна не може да се сведе на колбаси, не можеме да престанеме да ги именуваме. Има долга традиција во производството на колбаси а има и такви 1.500 видови колбаси. Има многу регионални специјалитети: белиот минхенски колбас или свинскиот колбас со кечап кој е популарен во Берлин.

Колбасите Најчесто се јадат на улица, тоа се улична храна, но точно е дека во многу ресторани се служат и во чинија и никогаш не се прескапи. Типичен колбас, на пример, е Bratwurst или колбас на скара.

Тоа е најпопуларната улична храна во земјата: генерално се прави со свинско и говедско месо и е зачинета со ѓумбир, морско оревче, колиндер или ким, ким. Се служи на скара со крцкава кожа и се капе во сенф и кечап. Понекогаш може едноставно да се нарача во леб или со кисела зелка. Е типично германско летно јадење.

Друг многу популарен вид на колбаси е knockwurst или варен колбас. Се прави со мелено говедско или свинско месо и изгледа како огромно виршла. Но, постојат разлики бидејќи е поголем од типичен хот-дог и неговите состојки се многу подобри. овој колбас има розова нијанса и а благ чаден вкус бидејќи откако ќе зоврие малку зачади. Се служи со леб и дижон сенф.

Друг колбас што треба да го пробате е веисвурст. Тоа е традиционален баварски колбас кој се прави со мелено говедско месо и шунка, зачинето со магдонос, лимон, кромид, ѓумбир, кардамон.

Во принцип, се служи на сред утро, како закуска, бидејќи се готви во топла вода, без да врие за да не се скрши кожата. По се служи со геврек со малку сладок сенфеј свежо пиво.

Продолжуваме со колбасите: currywurst. овој вид на германски колбас Измислен е во Берлин во 1949 година и се прави со свинско месо и сос од кечап и кари во прав. Се чини дека овие состојки ги обезбедиле британските војници кои биле во градот по завршувањето на војната.

Се сервираат на скара и во денешно време се супер популарни, па дури има и музеј за нив. И во Берлин и во Хамбург се послужуваат со помфрит и се ставаат во лепче.

Картофелпуфер

Како што видовте компирите се многу присутни во германската гастрономијадо. Тие влегоа во земјата на крајот на XNUMX век и до XNUMX век беа супер популарни. Картофелпуферот е а пржена палачинка од компири, компирот се пасира и се меша со магдонос, кромид и јајца.

Има кружен облик и најчесто се служи за појадок со јајца, или со сос од јаболка или павлака.

Kartoffelkloesse

Тие се типични сендвичи од компири и има два начина на подготовка: или со мешање суров и варен компир или директно со пире од варен компир. додека не се пасира, па се прават мали топчиња кои се варат во посолена вода.

Тоа е типично секундарно јадење а понекогаш дури и се служи само со зеленчук. Ако оди како прилог, додаваат сос. Тоа е многу популарна закуска и можете да дознаете за нејзината историја во Музејот за сендвичи во Тирингија, еден од најдобрите музеи посветени на гастрономијата.

Кисела зелка

Тоа е едноставно ферментирана зелка и тоа е низ целата земја. зелката се сече многу ситно и се ферментира долго. Тоа трае долго и е нешто кисело, поради бактериите кои ги ферментираат шеќерите во зелката.

Се служи и како додаток на јадења со месо.

спацел

Тоа е вегетаријанско јадење, тестенини од јајца, а многу е популарен не само во Германија туку и во Швајцарија, Австрија и Лихтенштајн. Се прават домашно со брашно, ново, сол и малку ладна вода.

Тестенини потоа се сечат и се варат во зовриена солена вода додека не исплива. Подоцна се сервираат со многу топено сирење и иако може да биде главно јадење само по себе, генерално се служи како додаток за месо.

Butterkäse

Овој вид сирење повеќе се појавува на границата со Швајцарија и има а вкусна кремаста текстура и нежен вкус. Тоа е половина масти, чист путер, и има а силна арома.

Брезелн

Тоа е германска верзија на геврек и ќе го видиш тоа тие се продаваат многу по улиците, магацините и супермаркетите. Дебели се, малку солени и со сусам одозгора. Може да се јадат сами или со сенф.

Конечно, никој не може да јаде во Германија без да пие пиво. Германија има голема традиција на пиво, со векови. Сортата Пилснер е најпопуларна од сите, но секој регион или град или град има своја верзија. 

Баварија е најпознатиот пивски регион и тука можете да вкусите добро пченично пиво. Дали има типични германски десерти? Да, на колачиња од джинджифилово или лебкучен, на апфелкучен или пита со јаболка, штрудлата со афион, палачинки или кајзершмарн, тортата Шварцвалд, типичниот божиќен столен ...

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*