Типични јадења за Јапонија

Го обожавам јапонска хранаТоа е нешто во кое многу уживам секогаш кога патувам, а веќе некое време и во мојот град. И тоа е дека со текот на времето, други јапонски јадења станаа популарни покрај сушито.

Тоа е, во однос на типични јадења за Јапонија не е сè поврзано со суши. Има толку многу вкусни јадења! Затоа, ако можете да патувате или да најдете добар јапонски ресторан во вашиот град, не двоумете се. Да се ​​проба е кажано!

Јапонска кујна

Јапонската кујна е многу стара и тоа е кујна која во основа се базира на ориз, риба, пилешко и свинско месо. Се разбира, во равенката се додаваат тестенини, во некои сорти, а аромите и вкусовите се многу различни од она на што сме навикнати.

Сушито стана многу популарно пред многу години, но е далеку од најдобар пример за јапонска кујна. Се сеќавам дека жалам што само вакво јадење можеше да се јаде во мојот град пред 20 години, кога се вратив од првото патување во Јапонија и сакав да продолжам да јадам рамен, соба и јакитори и сè друго... Каква фрустрација!

Но, за среќа сега, секојдневната јапонска кујна е поблиску. Ајде да видиме тогаш типични јадења.

Онигири

ми се допаѓа ова снек и тоа е нешто што никогаш не престанувам да го купувам во конбини, продавниците што го населуваат секој квадратен метар од кој било јапонски град или дестинација.

Тоа е еден вид на сендвич со ориз со различни филови: може да биде пилешко, свинско, зеленчук, туна... Оризот обично е зачинет и понекогаш има лист алги што го покрива. Топчињата од ориз се или кружни или триаголни во форма.

Тие секогаш се продаваат свежи и евтини.

Јакинику

Денеска на скара Корејски, рака под рака со к-драми, но Јапонците имаат своја верзија: јакинику. Парчињата месо се со многу добар квалитет и можно е да се вклучат вагју, тоа масно месо што е толку ценето и скапо во овие земји.

Сечињата месо се мали и се користи сос поинаков од класичните скари.

шпорет

Ова е многу популарна и многу традиционална сорта на тестенини. На зару соба Се прават од пченица и се служат посебно со нивниот сос. Значи, ги навлажнувате пред да ги ставите во уста.

Тоа е едноставно јадење што обично се служи со власец и алги и обично се продава во продавници специјализирани за соба или удон. Во традиционалните ресторани обично не недостасува.

Јакитори

Ова е брза плоча и разновидни што можете да ги нарачате тивко седејќи во барот на еден од оние традиционални мали јапонски ресторани. Генерално јакиторите се прават со пилешки парчиња, различни кроеви, и пивото е најдобрата компанија.

Во јакиторите пилешкото се користи речиси се, бидејќи покрај месото ги јадат органите и можете да ги нарачате со различни сосови, слатко, слатко и кисело, солено... Има видови јакитори попопуларни од другите, на пример Негима, момо или цукун.

Шабу - шабу

Ако одите во зима и е многу студено, добро манџа тоа е најдоброто и за тоа е шабу шабу, јадење со многу парчиња месо и зеленчук варени во супа и сос. Не е тешко јадење, напротив, и е сосема здраво по количината на зеленчук што го содржи.

Шабу шабу е исто така многу социјално јадење бидејќи е вообичаено да се собира околу тенџерето, кое продолжува да крчка на тивок оган, додека разговараме и се дружиме.

Окономијаки

Мислам дека ова е моето омилено јадење. Се работи за а палачинка направени со брашно, вода и изматени јајца кои се варат на многу топла решетка и имаат чисто рендана или сечкана зелка. Една од најпопуларните верзии на ова јадење е okonomiyaki од Хирошима, па ако одите на прошетка во овој град обидете се да не заборавите да го пробате. Но секако има и други сорти и не е неопходно да се патува во Хиросихима за да се ужива.

Секој регион користи различни состојки и тоа го прави вкусот на okonomiyaki различен на секое место. И воопшто не е скап, го има во изобилство и супер се ужива.

Јапонски кари

Ако има нешто што не можете да го избегнете додека шетате низ Јапонија, тоа е да ја почувствувате аромата на јапонското кари. Особено за време на ручек. Лично мислам дека малку заситува и ако не ти се допаѓа се нервираш, но тоа е пладневно мени кое е секогаш достапен и бидејќи е толку популарен, можете да најдете различни цени.

Самиот кари е интензивен, на крајот на краиштата е мешавина од зачини и има кари во Индија, Шри Ланка, Тајланд... Овде во Јапонија кари поминува низ чинија со месо и зеленчук комбинирани во густ, темен сос. И оризот, се разбира. Меѓу сите верзии најпопуларна е кацу кари кој вклучува панирано и пржено месо, кое може да биде свинско или пилешко, ориз од страна и многу сос од кари.

Тоа е тешко јадење, па ако го придружувате со котлета од пиво, не сакате да одите понатаму подоцна.

Темпура

Темпура е во основа пржена храна Според мене мора да е свежо направен и со квалитетно масло. Има мајстори за темпура, па ако го имате џепарлакот, треба да платите за најдобрите верзии. Темпурата вклучува зеленчук и риба за да можете да јадете ракчиња, моркови, слатки компири, тиква... всушност, листата е бесконечна.

Темпурата оди рака под рака со интензивен сос, сол, а понекогаш и ориз. Можете дури и да нарачате со тестенини, но најчестата верзија е само темпура. Ако сакате да пробате добра темпура, тогаш обидете се да отидете на a темпура-ја, но ќе ве чини околу 50 евра или повеќе... Во изакаја е поевтино, меѓу 6 и 20 евра и за индивидуални затајувања можете да одите во супермаркетите каде што цените се уште поевтини.

Ramen

Моето второ омилено јадење? Корените на ова јадење се претпоставува дека се кинески, но во денешно време нема Јапонец кој не го сака ова јадење кое стана супер јапонско. Постојат многу варијанти на рамен, на стилови, на вкусови, со различни состојки за избор.

На пример, на тонкотсу рамен Се прави со свинска коска и е многу популарен. Вистината е дека можете да ги пробате сите сорти без да знаете што барате. Не двоумете се, сите се вкусни. Никогаш не сум пробал чорби толку вкусни, толку вкусни и со вкусови толку различни од класичните чорби од пилешко или зеленчук, што некој го јаде дома.

суши

Па, во списокот на типични јадења на Јапонија не можете да олтарувате суши, класичната комбинација на ориз и риба. Има многу места каде што можете да јадете суши, но кога станува збор за живеење одредено искуство, најдобро е да отидете во еден од тие ресторани со ротирачки суши бенд. На „Ротирачки суши»Тоа е многу забавно и го прави искуството со јадење нешто незаборавно.

А ако не сакате да одите да јадете суши, тогаш можете да ги најдете и во супермаркет или во конбини.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*