Лет + хотел во Тенерифе за 174 евра

Тенерифе за три дена

Ние обожаваме шопинг за вклучување Затоа што понекогаш наоѓаме понуди одлични како оваа. оди фигура патување во Тенерифе и уживајте таму три дена за многу помалку отколку што мислите. Секако, во хотел со 4 вездички и со секаков вид луксуз што го опкружува.

Willе го искористиме фактот дека веќе не е висока сезона за да можеме да си го дадеме потребниот каприц. Тенерифе, на крајот на септември, сепак ќе ни овозможи да уживаме во убавото време, кое не остава до октомври. Биди така, не можеме да пропуштиме ваква понуда. Не мислиш?

Лет + хотел во Тенерифе

Патувањето е повеќе од совршено. Се состои од а Лет и хотел во Тенерифе за само 174 евра. Поаѓањето е од Мадрид во недела, на 30 септември и враќањето, во среда, на 3 октомври. Да, три дена да уживате во примерна околина. Travelе патуваме со компанијата „Ер Европа“.

Хотелски погледи

Откако таму, ќе останеме во хотел „Spa La Quinta Park Suites“. Овој хотел се наоѓа на север од Тенерифе. На само 5 километри од центарот. Една од главните доблести се одличните погледи што можеме да ги уживаме од тоа. Сместено е на карпа со совршен поглед на Атлантскиот океан. Од оваа точка можете да го видите и Порто де ла Круз. Но, не само погледите во кои ќе уживаме тие три дена, туку и објектите.

Лет + хотелска понуда

Базените се една од главните атракции на местото. Исто така има и Фитнес центар, Спа и разни активности што можете да вработите, како што се екскурзии. Се разбира, тие не ја внесуваат цената, но тоа би било добра алтернатива. Треба да се спомене дека оваа понуда е наменета само за една личност. Дали со нетрпение ја очекувате понудата? Потоа можете да направите резервација во Румбо.ес.

Што да видите во северниот дел на Тенерифе

Порто де ла Круз

Иако сите негови области покажуваат голем интерес, северниот дел не заостанува. Бидејќи го имаме хотелот многу близу, што подобар начин отколку да ја обиколиме областа, но без да одиме предалеку. Прво, ќе уживаме во Порто де ла Круз. Тоа е мала општина, но со голема убавина. Станува збор за а рибарско село со совршено зачуван пристаниште. Имајќи повеќе од стабилни температури во текот на целата година, се позиционираше како едно од најпосетуваните места. Прошетајте низ неговиот историски центар и уживајте во неговите продавници, како и ресторани.

Порто де ла Круз

Парк Анага

Имаме и совршена природна енклава. Паркот Анага е заштитен простор во Масив на Анага. Има патеки од различни падини што го прават многу интересно да се постави добра траса. Ако ви се допаѓа природата во нејзината најчиста форма и сите видови што ви ги остава, тогаш не заборавајте да ја посетите.

Парк Анага

Сан Кристобал де ла Лагуна

Иако многумина го познаваат само по „Ла Лагуна“. Тој е втор по население град во Тенерифе и се наоѓа на северо-исток на островот. Град кој беше назначен за светско наследство затоа што е колонијален град кој не е за walидан. Овде можете да го најдете „Епархија на Тенерифе“, „Институт за астрофизика“ или аеродромот во оваа северна област. За сето ова и многу повеќе, тој се смета за интелектуален центар на Канарските острови.

Оротава Тенерифе

Ла Оротава

Тоа е уште едно од оние ќошиња што не можеме да ги заборавиме. Ла Оротава е највисоката општина во Шпанија но и со поголема нерамномерност. И улиците, црквите или градините и мавзолеите, го прават тоа многу препорачливо место. Значи, оние три дена што ќе ги посетувате во областа, секогаш можете да застанете и да ја натопите нејзината одлична убавина.

Икод де лос Винос

Тоа е општина која припаѓа на Санта Круз и е позната по тоа што е домаќин на Драго. Тој е еден од најголемите симболи на местото. Иако еднаш таму, не можеме да го пропуштиме неговиот историски центар и да прошетаме низ неговата комерцијална област. Исто така, можете да го внесете Парк Драго, која чини цена од 5 евра.

Гарачико Тенерифе

Гарачико

Кон крајот на XNUMX век, основано е уште едно од уникатните места на северот на Тенерифе. Иако во XNUMX век, поради вулканска ерупција, неговото пристаниште беше однесено. Што го прави помалку важно отколку што беше порано. Сепак, можете да уживате во друга клучна околина и да го видите замокот Сан Мигел. Алфонсо XIII му ја додели титулата град и пристаниште.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*