Гастрономија на Јапонија

La јапонска гастрономија Таа е една од моите омилени. Не сакам многу малку работи и ги охрабрувам сите што патуваат во земјата на изгрејсонцето да ги остават предрасудите и да се осмелат да пробаат сè. Апсолутно сè.

Вистината е дека јапонската гастрономија тоа е многу повеќе од суши, Значи, ако размислувате да одите на некое патување или да излезете и да пробате јапонски ресторани, тука ќе разговараме за највкусните од Јапонска храна.

Јапонија и нејзината кујна

Европската кујна нè навикна на месо и трпеза со малку и обилни јадења. Јапонската кујна е различна: има малку месо и мноштво јадења. Ми се случи да седам на маса и да мислам дека ќе завршам гладен ... но ништо подалеку не можеше да биде.

Јапонска кујна има многу сезонски јадења, регионални специјалитети и многу ресторани кои специјализираат за едно јадење, со кое достигнаа извонредно ниво. Во суштина кога зборуваме за јадење во Јапонија зборуваме за суши, темпура, рамен, соба, удон, јакитори, сашими, кари, тонкацу, окиномијаки, ориз, тофу и кисели краставички. Кои имиња!

суши

Да почнеме со суши. Дали е тој најпопуларно јадење надвор од Јапонија но во земјата, уште еден, што се појавува, особено, во посебни прилики. Плочата има ориз кој се подготвува со оцет од суши и следи одредена техника и риба. Постојат многу видови, но меѓу најпопуларните се следниве:

  • норимаки: тоа е типичен ролна, многу варијанти, па дури и се купува во комбинира (Лосон, 7/11).
  • нигири: тие се најмногу здробени топчиња од ориз со риби или школки на корицата. исто така има и многу варијанти.
  • темаки: тоа е долг и голем ролат покриен со алги од нори и исполнет со ориз, зеленчук и риба.
  • инари: тоа е ефтино суши каде што оризот се става во вреќи со пржено тофу.

Темпура

Тука зборуваме за пржен зеленчук, риба и морска храна. Станува збор за храна со португалско потекло што се појавила во земјата во XNUMX век, во Нагасаки и која со текот на времето се шири во остатокот од Јапонија со голема популарност. Обично е главното јадење и има ресторани специјализирани само за темпура, но понекогаш и за темпура како полнење на удон или соба.

Има темпура од риба, ракчиња, модри патлиџани, печурки, тиква, сладок компир па дури постои и разновидност во која се мешаат зеленчук и риба и морска храна какијаж. Темпура обично се служи, кога се прави во индивидуални форми, со малку сол и е придружена со сос или васаби или мала чинија даикон, бела репка.

Удон

неговата јуфки од пченица, подебела од соба, бела и многу вкусна. Тие можат да се јадат топло или ладно а има и повеќе популарни комбинации од другите.

Меѓу врелиот одон е и камаге, придружени со сосови и зеленчук кои понекогаш се служат во познати порции, каке со супа и пипер, популарен во Осака, од кари (толку е интензивен што треба да внимавате да не го обоите), чикара служеше со мочи (оризова торта) и набејаки Кој доаѓа со врв на темпура.

Меѓу сорти на ладен удон таму е зару, служеше на специјална чинија од бамбус, тануки Може да се сервира и топло и со темпура, китсуне и темпура исто. Вистината е дека сите тие се многу вкусни, имате арома и чорбите се најдобри од најдобрите, невозможно е да не го оставите садот празен.

постојат многу ресторани специјализирани за удон и исто така многу жици со ефтини цени, помеѓу 500 и 1000 јени.

шпорет

неговата јуфки од леќата, повеќе рустикален и леплив. Се сервираат топло или ладно и тие се исто така многу популарни низ цела Јапонија. Постојат дури и ресторани кои подготвуваат свои и не ги купуваат, постигнувајќи специјални маси и од тие причини, со поголема слава од другите продавници.

Најосновната соба е Умрев соба, со јуфки соба кои се варат и ладат и се јадат со соја сос. Некои јадења од соба се јадат само во одредени периоди од годината, на пример на новогодишната ноќ. Во супермаркетите тие се купуваат во пакувања, суви, бидејќи тука купуваме тестенини, но секогаш се подобри ако се свежи.

Други сорти на соба се каке соба со супа направена од растителни состојки, китсуне соба со пржено тофу, тануки соба со тенкацу и темпура или нанбан кој има супа од пилешко или патка.

Како и со удонските ресторани има соба рестораниПостојат дури и места кои ги нудат и двете во менито. Цените се слични и можеби нема да можете многу да ги разликувате сортите. Само треба да знаете дека ќе го сакате.

Ramen

Јадењата со јуфки и чорба се нешто увезено од Кина. Рамен е ефтина и популарна храна со исклучителна важност, не постои агол во Јапонија каде не го добивате ова. Рамените Класифициран е според основната супа така што има многу видови рамени, некои попопуларни од другите.

На пример, на шио рамен тоа е лесен, солен, со пилешка супа или понекогаш свинско месо. На мисо рамен е зачинет со мисо паста и е роден во Хокаидо, Р. шоју рамен има вкус на соја од соја и може да има супа од риба или свинско месо. И конечно тонкотсу што се прави со свинска коска за да се ароматизира супата. Погуста е и многу, многу вкусна.

Тестенините се прават од пченица и има долги и густи, но и тенки тестенини. Можете да побарате свинско месо на скара, бамбус, млад кромид, никулци од грав, варено јајце, маринирано или сурово, алги, рибини колачи камабоко, путер од путер или сув путер. И како да не е доволно, менито обично вклучува јадења како придружба, како на пр гиози (вкусни кнедли), ориз ...

Јакитори

Ако сакате месо и не сте fanубител на супи и јуфки, јакитори е за вас. Едноставно, ефтино, вкусно. Се работи за ражничи од пилешко, месо и палто, што се готват на скара. Менито е богато во специјализирани ресторани и е многу ефтино, така што со ладно пиво порачувате многу пати.

Исто така има и популарен јакиторис како momo, пилешки бут, на негатива, На цукуне со пилешко месо, зеленчук и јајце, торикава прилично мрсна или реба, пилешки црн дроб. Понекогаш можете дури и да ги изберете помеѓу солени или слатки. Воодушевување!

Сашими

Ако рибата е ваша работа и не се плашите да ја јадете сирова, тогаш сашими е за вас. Е популарна како суши и иако риба тоа е несомнено главната состојка Исто така постои и сашими со говедско месо, коњ или дивеч.

Постојат многу сашими ресторани и многу варијанти. Тие ќе ви послужат послужавник со неколку јадења од сурова риба, исечете ги на меки парчиња и секогаш многу добро претставени со зеленчук или даикон и многу мраз за да ги одржите свежи. Обично се јаде со соја сос, ги навлажнувате парчето и устата, или со васаби или рендан ѓумбир.

Варијанти? Сашими Саке, магуротаисаба, кацуо. Катсуо е популарна риба во Јапонија. Другите сашими не се риби, туку морска храна како октопод, лигњи, ракчиња, школки и кавијар.

Окономијаки

Мојот омилен! Тоа е јадење што се прави топла скара со многу зелка и маса што има различни состојки одозгора. Во зависност од тоа што го имате, окономијаки се нарекува поинаку и е неверојатно популарен во Осака и Хирошима, иако во Токио можете и да го јадете.

Темниот сос кој е многу типичен за ова јадење има одреден вкус сличен на сосот од Вустершир, но исто така се прават линии со мајонез и рендан бонито што со топлината што ја дава храната, се движи како да е жива. Постојат места каде што можете сами да го подготвите, но генерално го гледате готвачот како го прави тоа пред вас.

кари

Дали мислите на кари како зачини во тегла во вашата кујна? Ништо да се види тука во Јапонија. Тоа е прилично јадење и мириса толку интензивно што на ручек понекогаш шетате по улица и ве обзема.

Постојат ресторани со кари иако може да го купите и кари во супермаркет. Чинијата тоа е малку ориз и месо со компири и кромид. Сосот има кари и тој е многу густ и темен и прилично сладок, не толку зачинет како индискиот кари од кој потекнува. Месото може да се избере помеѓу свинско или говедско месо и јадењето обично е придружено со некои кисели краставички.

Тонкацу

Конечно, ова јадење што има свои обожаватели. Е за дебели парчиња лебно и пржено свинско месо. Тие ви служат воопшто како дел од сет, од мени, каде што има и мисо супа, кисели краставички и зелка. Има сос од синап или тонкацу, тип сос од Вустершир.

Се служи и во катсудон, што е поимпресивно бидејќи станува збор за чинија со ориз со мешавина од јајца и пиперчиња. Ако сте гладни, ова е вашата чинија. И, конечно, вообичаено е да се види сендвичи, качо сандо, во продавници за возење и возови.

Како што гледате, Јапонската кујна нуди малку од сè, секогаш фреска, секогаш добро направено. Можете да почувствувате нешто подобро зготвено од што било друго, но дури и најпопуларните и најевтините ланци нема да ве разочараат. Претворете го вашиот одмор и во гастрономски одмор. Во Јапонија нема да зажалите.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*