20-те паркови што мора да ги посетите во Мајами (петти дел)


кредит: jlcwalker

El Паркот Вест Лејк е познат како „природа“, неговото име се должи на природните патеки, автохтоните птици и дивиот свет. Во прилог на уживање во различни животински видови, можете да имате уникатен поглед на местото од вашиот Наб Obsудувачка кула петкатница. Паркот Отворен е од 8 до 6 часот попладне и влезот е бесплатен освен за викенди (5 долари), се наоѓа на улицата Шеридан 751.


кредит: рофанатор

Уште една интересна Тематски парк е Светот на пеперутките, во него се сместени тропска џунгла, ботанички градини и птичарникот на живи пеперутки и диви птициНо, тој исто така нуди возења со коњчиња, патеки за коњи, мини тренер, атлетски терени, спортски лиги, кануа, кајаци, педалинки, диск голф, возења со хајрид, риболов, трки, велосипедизам изоолошка градина со инсекти. Се наоѓа на 3600 W. Sample Road, sВлезот за u чини 20 долари.


кредит: Ли Бенет

Конечно ќе го видиме Градините Фламинго, е најголемото засолниште за ботаничка градина и див свет во Соединетите држави од 60 хектари. Таму ќе видите акуатични птици, плус ретки настапи во живо птици на плен и влекачи од Флорида, количката вози низ мангрови и мочуришта и градини со пеперутки, колибри и тропски растенија. Лоциран на 3750 патот С. Фламинго, влезот чини 17 долари.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1.   имено dijo

    Ви благодариме што објавивте ваков тип на информации. Имав денови да барам парк со пеперутки .. ќерка ми ги сака !!!! Ви благодарам.