Топ 3 хотели во Аруба

Аруба Има широк спектар на хотели, што може да го отежни вашиот избор; Значи, ние ви ги доставуваме информациите за да можете да изберете помеѓу 3-те најдобри хотели.

Аруба Мериот одморалиште Поглед

1.- Аруба Хармонија Апартмани & Спа

Тоа е едно од најновите одморалишта, каде што можете да уживате во удобноста што ја барате и комплементарни услуги што никој друг хотел не ги нуди. Опуштете се во Спа или релаксирајте се во базенот додека уживате во егзотичен и прекрасен поглед на градината на одморалиштето.

Ова приватно одморалиште се наоѓа во ексклузивната станбена област на понтонски, веднаш помеѓу продавниците и плажите. Одморалиштето и спа центарот се регулираат со правилата на Фенг Шуи и има антиалергиски материјали за удобност на сите свои гости.

Апартманите имаат простории во различни бои и секој од нив е направен врз основа на природни теми. Душеците се терапевтски, посебни бањи со тушеви, тоалети и мијалници. Заедничките области се опремени во ориентален стил. Исто така, има кујна опремена со фрижидер, микробранова печка, електрична печка, тостер, апарат за кафе, итн.

Од друга страна, можете да уживате во колор и кабелска телевизија, климатизација со далечински управувач, маси и столови со многу необичен стил. Апартманите се украсени со прекрасна керамика. Пред одморалиштето, ќе најдете област каде што можете да го паркирате вашето возило без дополнителни трошоци.

2.- Одморалиште Аруба Мериот

Се наоѓа во совршена област на Palm Beach, На Одморалиште Аруба Мериот и Казино „Стеларис“ Тие ви нудат сè што ви треба за да уживате во првокласен одмор. Има пространи простории со балкони кои нудат прекрасен поглед на морето. Пливајте во импресивниот базен со украсен водопад и бар покрај базен.

Исто така, има Спа сместена во Клуб за одмори во Мериот Аруба. Исто така, ве покануваме да одите во рестораните одморалиште, каде што можете да се облечете лежерно или елегантно; во зависност од поводот.

Од моментот на пристигнување до последната минута внатре Аруба, патувањето ќе биде преполно со шармантни моменти кои ќе ги зачувате во вашата меморија.

Поглед на елегантното одморалиште на плажата Амстердам Манор

3.- Одморалиште во плажата Амстердам Манор

El Манор во Амстердам Ви нуди апсолутно сè што сакате на кратко растојание. Како пример за ова, релаксирачкиот базен е на само неколку чекори и ако продолжите да пешачите, ќе најдете патека што ќе ве води до Бар зајдисонце Горно Дек, каде што можете да уживате во добар пијалок и најдобриот поглед.

Ако претпочитате да имате поголема приватност, во Манор во Амстердам Има 72 апартмани со клима уред, целосна услуга, тераса или балкон, опремена кујна, кабловска телевизија, телефон, сеф и сл. El Ресторан со манго и Коктел бар, задоволете ги и најисклучителните непца, и возрасни и деца. Има најдобар избор на интернационални јадења за појадок, ручек и вечера.

Тие се едноставно најдоброто одморалиште за секоја активност што сакате да ја направите.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*