5 апликации што ќе ви помогнат да го организирате патувањето

Кога станува збор за патување, целата помош може да биде мала: дека ако го резервирате билетот на време и што е можно поевтино, ако знаете какво време и клима ќе има на дестинацијата, па да знаете каква облека да спакувате, знаете што превозни средства што ќе ги имаме на нашата дестинација за да можеме полесно да се движиме низ градот итн.

Од оваа причина денес ви претставуваме 5 апликации што ќе ви помогнат да го организирате патувањето безбедно и сигурно. Тие се апликации од сите видови и кои сигурно ќе ги користите и пред вашето патување и за време на тоа.

Airbnb

Оваа апликација ќе биде многу корисна ако не сакате да престојувате во хостели или хотели. Одете до дестинацијата каде што одите, денес имате апликација за Airbnb Кој ви носи цели куќи или соби (во зависност од тоа што ви треба и што сакате да потрошите) за да останете.

На пример, многу ја ценам удобноста на целата куќа што ми е достапна, добро, со Airbnb можам да го постигнам тоа. Во оваа апликација ќе најдете сите видови на филтри: број на соби, куќа за пушење или непушачи, ако се дозволени домашни миленици, доколку имаат паркингитн., за да можете да го најдете она што ви треба.

Препорачливо е да одлучите пред да патувате каде престојуваш.

Акуветер

Ова е една од многуте апликации што ќе ги најдете за да ги видите временските услови на местото каде што одите. Секој уред обично има претходно инсталирана апликација за да го види времето, сепак, Акуветер Тој е еден од најдобрите и најсигурни што сум ги видел.

Во него ќе најдете расчленето време и по часови и по денови и со сите видови детали: веројатност за дожд, температура, влажност и сл.

На овој начин, ќе најдете барем една недела пред патувањето какво време ќе најдете на дестинацијата каде што одите. Така можеш да се спакува според климата што ја наоѓате.

Минев

Во оваа апликација, благодарение на коментарите на безброј патници, ќе можете да се натерате и пред и кога патувате, мала идеја за што можете да најдете во дестинацијата: најпосетувани места, најдобри места за јадење, оние точки што не треба да ги пропуштате итн. Сите придружени со слики, оценки и препораки од други патници, итн.

Благодарение на апликацијата Minube можете однапред да подготвите еден вид маршрута, планирање или закажете го вашето патување за да не ја пропуштите важната работа и да уживате во оние супер познати и исто така тајни места на градот или градот што ги посетувате.

Гугл преведувач

Супер важна апликација за носење кога ќе патуваме каде било во странство и не го владееме јазикот. Гугл преведувач Тоа ќе ни го олесни животот многу полесно и кога нарачуваме оброк во ресторан и ги знаеме најосновните услуги и установи на трговски центар, на пример.

Најдобро од сè, не само што преведува текст што го додавате, туку може и преведете постери. Фотографирате постер, логично добро фокусиран, и тој веднаш ја преведува пораката што ја носи. И сè на околу 100 различни јазици, па во која и да е земја да одите, скоро сигурно ќе најдете превод.

Moovit

Оваа апликација ќе биде многу корисна ако имате јавен превоз на дестинацијата. Со него во моментот ќе видите безброј правци што можете да ги направите и какви превозни средства да преземете за да ги извршите. За да го направите ова, само ќе треба да ја знаете почетната точка, да ја додадете во апликацијата и точката на пристигнување ... На овој начин тоа ќе ви ја даде најдобрата рута што треба да ја поминете и какво превозно средство го прави ... Лесно и удобно!

Со овие апликации ќе ви требаат само две важни работи: полна батерија и 3G врска. Остатокот е парче торта. Повеќе нема да имате изговори за да не патувате.

Кои други апликации за патување сметате дека се навистина важни да ги инсталирате на вашиот мобилен или таблет систем?

 

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*