5 одлични пицерии за јадење неаполска пица во Мадрид

Curубопитно е што храната што е родена да го смири гладот ​​на најзагрозената популација во Неапол ги премина границите и стана едно од најпознатите и најпопуларните јадења во светот: пица.
Едно од првите сведоштва за неаполската пица се најде во Александар Думас, авторот на „Тројцата мускетари“ во 1830 година, кој зборуваше за неговите варијанти за време на неговиот престој во Неапол.

Со децении, наполитанската пица остана во регионот се додека економското чудо од 1960-тите години на минатиот век не ги инспирираше младите наполитанци да ја направат пицата дел од италијанската национална култура и скапоцен камен што требаше да биде изложен низ целиот свет.

Не е познато кога се родил рецептот, но традицијата на облекување леб со различни состојки била присутна во римската и етрурската култура. Можеби пристигнувањето на доматот во Европа по откривањето на Америка, во XNUMX и XNUMX век, го трансформираше начинот на готвење на оваа храна.

Неаполската пица штотуку ја именува УНЕСКО како нематеријално наследство на човештвото. Во Шпанија, римскиот стил стана популарен, со тенкиот и крцкав тесто, што е она што може да се најде во повеќето пицерии, додека наполитанската е потешка. Поради оваа причина, подолу ќе посетиме некои установи во Мадрид, каде што можете да пробате неколку квалитетни наполитански пици.

Пикса

Сопствениците на оваа пицерија на Кале Понзано 76 го донесоа моделот на наполитански пици, во аргентински стил, во Мадрид. Декорирано со индустриска естетика и неформалност, ова место има голема печка направена на шпанско производство на дрва каде се готват четиринаесет сорти густа и мека пица, со оглед на нивната големина, можат да се хранат најмалку две лица.

На Picsa можете да нарачате пици по половини, цели или индивидуални порции. Тие се лесно тесто, воопшто не тешки, со основен слој од три сирења на кои се ставаат преостанатите состојки.

Анема е јадро

Алма и Коразон или Анема и Кор, е неаполски пицерија-ресторан лоциран на чекор од Опера (Кале Донадос 2), кој стана едно од најдобрите места за арома на пиците во центарот на главниот град.

Клучот за успехот на пиците на Anema e Core е камена печка од Соренто, изнесена експресно од Неапол и во времето за одмор што мора да ја имаат печените пици. Иако има многу варијанти на менито, повеќе од десетина, веројатно највкусните се наједноставните. На овој начин, една од најпрепорачаните во оваа пицерија е Маргарита, направена со рукола, природен домат и автентична моцарела од бивол со назнака за потекло. Едноставно вкусно.

Регинела

На улицата МодестоЛафуенте 76 ја наоѓаме Реџинела, италијанска установа каде се подготвуваат неаполски пици во традиционален стил со печка на дрва. Тестото се прави со пченично брашно во самата пицерија секој ден за да се добијат вкусни неаполски пици и точно.

Регинела има разновидно и обемно мени каде што има постојани специјалитети и други што се готват секој месец надвор од менито. За ова, тие носат состојки директно од Италија, како што се наполитански колбаси, моцарела, босилек или сладок домат Кампанија. Уште една причина да направите брза посета секој месец на ова место.

Гросо Наполетано

Мадрид може да ужива двапати во наполитанските пици со печатот Гросо Наполетано, благодарение на пицериите што нивните сопственици ги имаат на Кале Санта Енграција 48 и Кале Хермосила 85. А, тие се отворија само пред една година.

Печките на Гросо Наполетано беа донесени директно од Неапол за да понудат густа пица со меки острици со оо-тип, двојно ферментирано, еластично тесто од брашно. Нивните пици се готват на 500ºС за една минута и половина и нивното мени не може да биде без Маргарита или Гросо, домашен специјалитет.

Како куриозитет, тие имаат услуга за достава до дома и исто така може да им се нареди да се соберат во просториите и да се однесат дома.

Тото краставица

Двајца браќа од Неапол го отворија Тоте е Пепино со цел да понудат вистинска наполитанска кујна во Мадрид. Нивното место беше крстено со име на познат пар италијански комичари и не можеше да биде поуспешно затоа што станува збор за забава на која се слави италијанската кујна, а особено пица.

Всушност, во моментот тие имаат една од најголемите понуди на наполитанската пица во Мадрид со 30 различни. Од традиционалната Маргарита до калцоне (полнети) или пржени пици, многу популарен деликатес во Неапол. Neapolitanубителите на наполитанската пица можат да го најдат овој ресторан на Кале Фернандо VI 29.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*