5-те најдобри кампови во Каталонија

Кампување Каталуња

Иако сега не можеме да одиме на пат, сигурно дека наскоро ќе можеме, затоа е добра идеја да бараме различни идеи за да го видиме светот. Во овој случај ќе видиме кои се најдобрите кампови во Каталонија, со едноставен избор што може да ви помогне да најдете сместување по добра цена во оваа заедница.

Денес има некои кампувања кои ни нудат секаков вид удобностиЗатоа, тоа веќе не е сместување кое се издвојува само по својата добра цена, но е добар избор кога барате сместување. Toе видиме кои се најдобрите кампови во Каталонија во случај да е вашата следна дестинација.

Кампување на Родос

Кампување на Родос

Овој прекрасен кампување се наоѓа во Пунта Фалконера, во градот Роуз, на само еден километар од плажата Санта Маргарида. Од аеродромот во Girирона е оддалечено околу седумдесет километри. Во Надвор од кампот има игралиште и исто така два големи базени со простор за сончање. Тоа е идеално место за семејства и има ресторан, така што не мора да излегуваме во потрага по други услуги. Можно е да останете во целосни бунгалови со модерна декорација во која има сè, од просторија за одмор до целосна кујна, неколку спални соби и бањи. Исто така е близу до областа на плажата за да можете да уживате во ова место во случај да не сакате да го поминете денот во базенот. За оние кои го претпочитаат има простор и за шатори на кампот. Куќите од своја страна имаат капацитет до шест лица.

Кампување во бунгалови Ноу

Кампување Ноу

Одиме од област на плажа во планинска област, бидејќи ова кампување се наоѓа во Ла Гвингета, на Леида Пиринеи околу 30 километри од сортирање. Овој камп-камп има добро опремени бунгалови за најмногу шест лица. Се нуди еколошко греење, нешто што е потребно во текот на зимската сезона, што исто така е обично висока сезона во оваа област. Кабините се направени од рустикално дрво со убав планински стил, што ги прави многу попријатни. Покрај тоа, на кампот има отворен загреан базен, ресторан и кафетерија. Во близина можете да изведувате различни активности како што се планински велосипедски патеки, пешачење или скијање во сезоната.

Кампување наутички алмати

Кампување Каталуња

Овој прекрасен и модерен камп е лоциран во Кастело Д’Емпрази покрај река и на само неколку метри од плажата Сант Пере Пескадор. Сместувањето е во шаторски стил, многу пространи и имаат и тераса со поглед на реката. На ова место можеме да живееме идеално кампување, но со одлични удобности и одлична атмосфера. Во внатрешноста на сместувањето има и мала кујна за подготовка на оброци. Идејата за глампување е да се биде верен на стилот на кампување, со шатори и поедноставен начин на живот, но со одлични удобности што го прават престојот многу полесен за семејствата и групите пријатели.

Кампување во Прадо Верде

Кампување во Прадо Верде

Овој камп простор се наоѓа во Виламас, во планинска област каде има снег во зимска сезона. Пронајдовме уште еден камп, каде има одлични планински кабини за да останеме со семејството. Бунгаловите имаат до три спални соби и имаат максимален капацитет од осум лица. Тие имаат централно греење, дневна соба со софа и целосна кујна. Не недостасуваат погодности на овој прекрасен камп со планински предели. Кампот нуди и ресторан и кафетерија каде можете да имате вкусни јадења, па дури и свеж леб. Надвор има големо игралиште и исто така голема површина за скара каде што можете да направите оброци на отворено за целото семејство. Во околината можете да направите различни активности на отворено, како што се пешачење или возење велосипед.

Одморалиште & Кампување La Siesta Salou

Кампување во Каталонија

Овој комплекс е одлично одморалиште дизајнирано за целото семејство кое е меѓу најдобрите кампови во Каталонија. Има разни одморалишта со различни капацитети, иако е можно и да се престојува во простории. На Бунгалови се добро назначени, со седење со софа, кујна, бања и тераса, сите украсени во модерен и едноставен стил. Ова одморалиште, исто така, нуди многу забава за целото семејство, бидејќи има четири базени, едниот со прекрасна зона за релаксација со водени авиони и хидромасажа. Во друга има слајдови за уживање на најмалите од семејството. Комплексот има и други услуги со ресторан во шведска маса со интернационална кујна, област на супермаркет и кафетерија. Сместено е во Салу, близу плажата и ги има сите овие погодности за одличен одмор со целото семејство.

Слики: Резервација

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*