Топ 5 хотели во Курасао

1.- Хотел на плажата Авила

El Хотел на плажата Авила Тоа е семеен бизнис, кој има историја повеќе од 200 години.

Вентилаторите на таванот полека се вртат. Палмите на плажа како да ве пречекуваат. Пенливите рибарски чамци течат низ синото море. Полна месечина го брка жешкото сонце на запад. Се развива уште еден совршен и магичен ден, додека theвездената ноќ сè уште чека да излезе.

Срцето на Хотел на плажата Авила Тоа е прекрасна вила во колонијален стил, каде што денес се наоѓаат лобито и неколку извршни канцеларии на хотелот. Оригиналната вила се проценува дека е изградена кон крајот на XNUMX век. За време на британското владеење, на почетокот на XNUMX век, станала резиденција на британските гувернери, а потоа и на Холанѓаните. Оригиналниот дел од комплексот беше наречен „Алијанса на Ла Бел".

Приватна плажа одморалиште на плажата Сонцето Вотерс

2. - Одморалиште на плажата Сонцет Вотерс

Picturesивописни планини, заливи, карпи и тивки води ја опкружуваат околината Одморалиште на плажата Сонцет Вотерс на златниот брег на Курасао. Одморалиштето е познато по своите прекрасни плажи, затскриена и тивка локација и лесен пристап до области за нуркање лоцирани на островите. Ова одморалиште е совршен портрет на островот.

Одморалиштето има 70 соби, од кои повеќето имаат панорамски поглед кон морето и приватните тераси. На гостите им се достапни широк спектар на активности, вклучително и употреба на флоти за спортови на вода, базен со блиски бар, нуркање, нуркање, голф, тенис, екскурзии, истражувања во национални паркови, казино и шарен град за истражување.

Дојдете и доживејте ја карипската магија на островот Курасао, богата со историја и со жива култура.  

3. - Хотел и казино Холидеј Бич

Сместено е на прекрасната плажа Кокос, на западниот брег на Курасао, На Хотел и казино за одмор на плажа е единствениот приморски хотел на островот што е на кратко пешачење од светски познатите продавници на историскиот Вилемстад. Со 200 соби, тие го сместуваат едно од најголемите казина во Карибите и ресторан Дени е, отворено 24 часа на ден.

Објектот на хотелот се состои од две четирикатни згради. Голем и освежителен базен сместен во средина на двете згради, е совршен за да се прослави секој настан. Приватната плажа и нуркачкиот центар на одморалиштето се само неколку чекори од базенот.

4. - Хотел Кура Хуланда

Само 15 минути од аеродромот, Хотел Кура Хуланда, член на "Водечки мали хотели на светот”, Почива на славните Залив Света АнаВо Вилемстад централен (главниот град на Курасао) Овој хотел со 80 соби се наоѓа во комплекс познат како Кура Хуланда, проект за зачувување на животната средина и историјата.

Во XNUMX и XNUMX век, холандските колонијални згради ги сместувале единствените соби и апартмани на хотелот, опкружени со прекрасни пејзажи. Четири извонредни ресторани, три барови, два базени, теретана / спа центар, музеј од светска класа и конгресен центар.

Одете на веб-страницата на хотелот за да добиете бесплатно сместување на четвртата ноќ.

Хотел Кура Хуланда објекти

5. - Хотел Флорис апартман

El Хотел Флорис апартман Тоа е најдобриот пример за тоа што е прва класа, ужива во раскошот комбиниран со холандскиот колонијален стил и карипскиот темперамент. Влезете преку прекрасни врати од махагони до најдобриот хотел во Курасао, услугата е изненадувачка, а вработените многу пријателски расположени. Дизајниран од најдобриот холандски дизајнер, Јан де Буври, Хотел Флорис апартман поставува нови стандарди за животниот стил на болницата во Курасао.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*