Четири дена во Newујорк за помалку пари отколку што мислите

Патување во Newујорк

Кога мислиме на патување во ујорк, ние секогаш веруваме дека џебот ќе се отвори без можност да се шие. Па, пребарувајќи и пребарувајќи, најдовме совршен лет за вас. Бидејќи добро знаеме дека патувањето ќе биде, иако за кратко време, ќе уживате во главните поенти што Newујорк ги има за вас.

Но, знаејќи дека тоа нема да ве чини колку што мислите, идејата станува уште поинтересна. Авионски лет тоа ќе излезе за помалку пари отколку што мислите. Одење ќе биде директно, додека враќањето ќе има само една станица. Кога ќе ја видите цената, ќе знаете дека каде и да погледнете, тоа компензира. Да одиме?.

Понуда за лет до Newујорк

Ние ја имаме !. Тоа е совршена понуда да можете да избегате три дена. Бидејќи логично, остатокот од времето ќе го поминеме на патување. Тоа е понуда што трае од четврток, 13 септември, до понеделник, 17 септември истиот месец. Goе влеземе директен лет од Мадрид до аеродромот Newуарк.

Понуда за лет до Newујорк

Додека да се вратиме, ќе направиме попатна станица. Што значи малку повеќе време, но сепак се проценува дека патувањето кон надвор ќе трае околу 8 часа, додека враќањето, околу 10. Значи, ако немаме што подобро да правиме тие денови од септември и сакаме да го преминеме езерцето, ние земаат за направи резервација en Последната минута.

Ефтини хотели во ујорк

Без сомнение, ние исто така сакаме да уживаме во тие денови, избирајќи добар хотел. Кога зборуваме за добро не мислиме на најскапото, бидејќи логично ќе го поминеме денот од едно до друго место. Значи, за да заштедите пари, идеалот е сместување како она што се вика Хотел „Канал лофт“. Сместено е во Кинескиот град, нешто повеќе од 4 километри од центарот. Costе чини околу 200 евра, при додавање на соодветните такси. Ако мислите дека е добра идеја, проверете на Хотели.com.

Ефтини хотели во ујорк

Се разбира, ако не сакате да ја задржите првата опција, ја имате и втората на располагање. Малку е поблиску до центарот и има цена слична на претходната. Околу 200 евра за целосен престој во Newујорк. Сега зборуваме за 'хотелот Giorgорџо' и ќе го најдете во Лонг Ајленд Сити. Дали сакате да ја направите вашата резервација?, Потоа повторно внесете Хотели.com.

Што да видите во Yorkујорк за четири дена

Знаеме дека е невозможно да се види Newујорк во овој временски простор, но барем, ќе сториме се што е можно за да се обидеме да уживаме во него што е можно повеќе. Значи, за првиот ден можеме да се приближиме „Тајмс сквер“. Може да се каже дека е еден од најпознатите плоштади во светот. Неонските знаци ќе ве фатат брзо.

Тајмс Сквер Newујорк

Потоа, можете да му се восхитувате на Бродвеј и секако, не можеме да ја заборавиме познатата 5-та авенија. Токму таа ги обединува северот и југот на Менхетен. Тоа е комерцијална улица што ќе ја имате видено во безброј филмови. Потоа, ќе застанеме на „Катедрала Свети Патрик“ затоа што е точно во оваа област. Во недела има масовно на шпански јазик. Истиот ден ќе имаме време да го видиме „Рокфелер центар“, што е комплекс на згради. Значи, можеме да направиме неколку фотографии, иако сигурно и тие ќе звучат многу за нас. Има концерти и гала, ќе најдете голема продавница „Лего“ и соседната врата, студија на телевизиската мрежа NBC.

Мост Бруклин

За време на друг ден од вашето патување, можете да се фокусирате на посета на разни области. Квинс или Бронкс и Бруклин се вашите најдобри опции. Не заборавајте да застанете на неговиот мост, бидејќи тоа е уште едно од амблематските места на Newујорк. На третиот ден можете да се расположите и да се одлучите за тоа Фери на островот Стејтн каде што за 15 минути може да се види поблиску до Статуа на слободата. Тоа е бесплатно патување, па ако на зајдисонце немате што подобро да правите, вратете се и уживајте во осветлениот град.

Сохо Newујорк

Не заборавајте да посетите музеј и да уживате во евангелска маса. Можете да ги најдете на Харлем и бесплатно, иако секогаш се дава донација. „Јавната библиотека во Newујорк“ исто така има бесплатен влез и ќе ве изненади, па не заборавајте да ја разгледате. Можеби за последниот ден, најдоброто нешто е да ги посетите модерните и добро познати населби. На Сохо или Кина Таун тие се одлични опции.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*