10 hotele për t'u shfaqur në Instagram në SHBA

Hotel TWA, NY

Ka hotele në gjithçka Shtetet e Bashkuara. Është një vend i madh, kështu që oferta e hoteleve është e madhe, nga më e lira te më e shtrenjta.

Sot, në një botë ku mbizotëron imazhi dhe ku duket se të gjitha përvojat janë zëvendësuese, në vend që të përjetojnë vende, duket se ne jemi vetëm për të bërë foto dhe për t'i ngarkuar ato në rrjetet sociale. Prandaj, sot, 10 hotele për t'u shfaqur në Instagram në SHBA

Hotel TWA, Nju Jork

Hotel TWA, në SHBA

Nju Jorku është një qytet i bukur, multikulturor, i gjallë, gjithmonë me gjëra të reja për të shijuar. Është pa dyshim një nga kryeqytetet e botës.

Si i tillë, ai ka një ofertë të shkëlqyer hoteli dhe shumë nga këto vende janë për të bërë foto dhe më shumë foto ose, siç sugjeron titulli ynë sot, të mburremi në rrjetet sociale.

Hotel TWA, në SHBA

Hoteli TWA në Nju Jork është ndërtuar në vitin 1962 kur u vendos rimodeloni një pjesë të Aeroportit JFK dhe ta kthejë atë në një hotel të klasit të parë. Në fakt, Zemra e hotelit është qendra ikonë e fluturimit TWA, ku ishin restorantet, baret dhe dyqanet.

Hoteli ka dy krahë, pas ndërtesës historike, dhe ofron 512 dhoma me pamje nga pistat e uljes dhe ngritjes. Mund ta imagjinoni? Për më tepër, ajo ofron një pishinë në tarracë me kuvertë vëzhgimi, një sallë rrotulluese, Trupi i Lockheed u shndërrua në një bar koktej dhe një sistem i këndshëm mesazhesh vintage i sjellë nga Italia.

Dhomat kanë emra të çuditshëm: Suita Presidenciale Howard Hughes me pamje nga shpatet, Eero Saarlnen Suite Presidenciale me pamje nga ndërtesa historike TWA, për shembull.

Hotel TWA, në SHBA

Përveç qëndrimit këtu dhe shijimit të avantazheve të tij, ju mund të bëni një turne në të muze. Ju do të shihni ekspozitat e tyre të kostumeve të vjetra të stjuardesave, për shembull, por edhe enët e tavolinës e kështu me radhë, të gjitha nga një epokë tjetër. Ju gjithashtu mund të blini në dyqanin e tyre të dhuratave, të merrni xhup ose zinxhirë qensh, shishe ose gota me logon.

Mund të marrësh me qira një dhomë për një ditë, deri në katër orë ose më shumë nga ora 6 e mëngjesit deri në 8 pasdite, pa kaluar natën; ose fle direkt. E mira e opsionit të parë është se me një rezervim mund të shkosh në barin e pishinës.

llogarit nga 180 dollarë. Nuk e di për ju, por fotografitë nga atje lart do të duken të shkëlqyera në Instagram.

21c Muzeu Hotel, Kentaki

Hotel 21c, në Kentaki

Nuk e di nëse të gjithë do të vizitojmë Kentakin dikur, por nëse e bëjmë... po të flemë në këtë hotel? Ai thotë për veten të jetë Hoteli i parë muze i Louisville.

Është në një rrugë historike, në West Main St., dhe funksionon si një hotel dhe muze i artit bashkëkohor. Ka 91 dhoma, është më shumë një hotel butik, dhe gjithashtu shtëpia e restorantit të mirënjohur Proof on Main.

Louisville 21c është një nga muzetë më të mirë të artit bashkëkohor në botë. Një ide e mirë për këtë është përcjellë nga Davidi, dyfishi i madhësisë së origjinalit, por sapo brenda ka gjithmonë diçka të ekspozuar dhe qëndrimi juaj në hotel do të jetë i rrethuar nga arti.

Hotel 21c

Muzeu dhe hoteli Ato operojnë në pesë magazina të shekullit të 19-të, i madh, plot art: është Davidi, por ka edhe letra që bien nga qielli të shkruara me një poezi, një instalacion interaktiv i quajtur Tekst Rain, ose re në formë unazash, art që shihet nga kati i parë. dritare . Ekspozitat rrotullohen, por janë të hapura për publikun çdo ditë.

Po dhomat? Firma Deborah Berke Partners mori përsipër rindërtimin e magazinave të vjetra, duke ruajtur më të mirat prej tyre: tavane të larta, dritare të mëdha, mure me tulla. Ndoshta dhoma më e mirë për të bërë foto është Cyclone.

La Dhoma e ciklonit është të zhytesh plotësisht në art. Është në katin më të ulët, ka një krevat king size dhe një mur dhe tavan që duket si një dritare me njolla shumëngjyrëshe. Por ju mund të qëndroni gjithmonë në një dhomë të përbashkët ose të darkoni me mjeshtëri në atë restorant të famshëm të quajtur Proof on main, ku shërbejnë produkte vendase nga Lugina e lumit Ohio, ose të pushoni në banjën e tyre.

Hoteli Whitby, NY

Hoteli Whitby, Nju Jork

Ky hotel ndodhet në zemër të Manhatanit, në West 56th Street dhe 5th Avenue. Ashtu si hoteli i mëparshëm, ai shton shumë art dhe për këtë arsye e meriton të jetë në rrjetet tona sociale.

Hoteli është vetëm dy blloqe larg Central Park, kështu që është afër më të mirëve të qytetit për sa i përket restoranteve, galerive dhe muzeve.

E vërteta është se ajo ka një dekor super piktoresk dhe plot ngjyra. Në të gjitha mbizotëron një ngjyrë dhe të gjitha do t'ju pëlqejnë sepse janë të gjitha personale. Disa kanë një tarracë private dhe ofrojnë pamje të mrekullueshme të Manhatanit.

Hotel Whitby

Përveç dhomave, të të gjitha kategorive, ka një bar dhe një restorant dhe një portokalli dhe një palestër. Whitby Bar & Restaurant është gjithashtu plot ngjyra, i gjerë me tavanet e tij të larta dhe me një bar të madh dhe një tavolinë të gjatë që tërheq vëmendjen e të gjithëve. Dritaret dhe dyert janë përballë a portokallia Dielli i mrekullueshëm, kështu që nëse nuk ka re, është super i ndezur.

Nëse nuk doni ose nuk mund të qëndroni këtu, gjithmonë mund të vini dhe të shijoni një çaj pasdite. Çmimi i tij është 75 dollarë për person dhe 95 dollarë për një gotë Joseph Perrier, Brut. Përfshin biskota, sfungjer Victoria, çaj Earl Grey, një përzgjedhje sanduiçe me salmon, pulë ose krem ​​djathi dhe shijshme të tjera.

Po, ai hotel Nuk ka pishinë.

Enchantment Resort, Sedona

Resort magjepsës

Ky hotel Është në Arizona dhe të lidh me natyrën, mes shkëmbinjve dhe pishave, nën një qiell të pastër me yje.

Fillimisht ky hotel ishte një rast i veçantë, një fermë private e rrethuar nga pyjet me pisha në Red Rock Country, por vazhdoi të ofronte përvoja luksoze dhe t'i afronte njerëzit me amerikanët vendas dhe kulturën e tyre. Pra, ne shohim shtëpi prej qerpiçi me oxhaqe me dru dhe shume mobilje fshatare qe kane shume lidhje me ambjentin.

Hotel Enchantment Resort, në SHBA

Këto shtëpi të vogla janë të shkëlqyera, me kuvertë ose oborr të hapur pamje spektakolare të kanionit Boynton, dhe gjithçka është rinovuar së fundmi, duke i dhënë asaj një pamje të mrekullueshme përmirësuar tek dhomat. Por ka edhe dhoma dhe suita të përbashkëta dhe… dhoma me pishinën e tyre.

Natyrisht nuk ka të bëjë vetëm me qëndrimin në hotel, por për të shijuar mjedisin e tij. Pra, mund të regjistroheni për përvojat që ata ofrojnë këtu: çiklizëm malor, ngjitje, shëtitje nëpër Grand Canyon, një spa, shëtitje me makinë, golf, joga, tenis ose shikimi i yjeve me një ekspert të qiellit të natës.

Venediku, Las Vegas

Venecianët

Siç thonë ata këtë Është hoteli më i madh në Shtetet e Bashkuara. Është një kazino dhe hotel luksoz i vendosur në Las Vegas dhe gjithçka është ndërtuar dhe zbukuruar me lajtmotivin e Venedikut, ne Itali.

Las Vegas është një qytet në Nevada dhe me siguri e keni parë këtë vend në më shumë se një film. Epo, nëse do të jeni në rrjetet tuaja sociale, atëherë meriton të tregoheni në Instagram.

veneciane, hotel në Las Vegas

Më parë ka qenë Hoteli Sand, por sot ka këtë emër. Ofertat 4049 dhoma dhe një kazino prej 11 metrash katrorë. Ka gjithashtu një qendër konventash dhe një hotel tjetër, The Palazzo. Në realitet, ai është i madh sepse është pjesë e një të madhe kompleks hotelier e cila arrin në 7128 dhoma dhe suita.

Në vitin 1998 hoteli i mëparshëm Sand u shkatërrua dhe filloi ndërtimi i kazinosë Veneciane Resort Hotel. Së fundi, Ajo u hap në vitin 1999 me praninë e Sofía Loren.

Strat, Las Vegas

Hoteli Strat

Një tjetër hotel në Las Vegas është ky. Emri i plotë është Hotel Strat, Kazino dhe Kulla dhe pa dyshim është një ikonë e këtij qyteti të Nevadës.

Kulla e saj simbolike arrin 350 metra lartësi, ka dy pishina, shumë restorante dhe një kazino me sipërfaqe 7400 metra katrorë.

Hotel The Strat 2

Të gjitha dhomat janë moderne dhe kanë një banjo private, dhe ka një pishinë 1400 metra katrorë në katin e 8-të.

Në Las Vegas ka të bëjë me lojëra dhe shfaqje në mënyrë që të ftuarit të mund të shijojnë gjithashtu shfaqje të ndryshme dhe restorante të të gjitha llojeve.

Hotel Nobu, Ceasars Palace

Hotel Nobu

një hotel tjetër Në Las Vegas, ndodhet ne Bulevardin Jug, dhe super luksoz. Ka nje dekorim në stil japonez me prekje moderne.

Ajo u konceptua nga kuzhinieri Nobu dhe vetë Robert DeNiro. brenda Ceasars Palace, kështu që gjithçka është me cilësi të lartë. Ajo ofron shërbime relaksi për mysafirët ose vizitorët e saj, me banja dhe spa, një palestër moderne dhe një qendër masazhi të botës tjetër.

Hotel Nobu

Dhomat janë të shkëlqyera, moderne dhe me vepra arti. Aty eshte nje pishinë të jashtme, një kazino të brendshme dhe një sauna.  Të gjitha dhomat kanë një TV 55 inç, dok për iPod dhe pajisje Natura Bisse.

Llogaritni një mesatare bazë prej 600 dollarë në natë pra po ka luks.

Mbretëresha Mary

Hotel Queen Mary

Mbretëresha Mari Është një nga anijet oqeanike më të famshme në botë. Ajo u ndërtua nga White Star Line, në Skoci, dhe udhëtimi i saj i parë ishte në maj 1936.

Ajo mori emrin e gruas së mbretit George V, Mary of Teck, Mbretëreshës së Mbretërisë së Bashkuar dhe Perandorit të Indisë, dhe kishte një dizajn të bukur Art Deco, më shumë se 50 pyje nga e gjithë bota dhe shumë luks: pishinë të brendshme, dy, një studio muzikore, biblioteka, fushë tenisi me vozis dhe shërbim telefonik që për atë kohë ishte i mrekullueshëm.

Në vitet '50, epoka e anijeve oqeanike mori fund dhe u zëvendësuan nga avionë, kështu që Mbretëresha Mari u pensionua në fund të viteve '60. Kështu që, Në vitin 1967, qyteti i Long Beach e bleu atë dhe e shndërroi në hotel dhe muze.

Hotel Queen Mary

Hoteli u mbyll në vitin 2020 për shkak të pandemisë Covid, por vitin e ardhshëm qyteti mori sërish përgjegjësinë dhe e rivendosi atë. Për këtë ai ende mbledh para dhe ofron turne me guidë çdo ditë.

Anija ka më shumë se 300 kabina origjinale të klasit të parë, me dekorimet e restauruara dhe cdo gje ne funksion. Ju mund të zgjidhni këto kabina luksoze ose dhoma më të thjeshta. Gjithashtu ka bare dhe restorante.

Një përvojë e mrekullueshme do të ishte një darkë në Sir Winston's Restaurant & Lounge, me pamje panoramike të Oqeanit Paqësor. Dhe nëse nuk mundeni ose dëshironi të qëndroni, gjithmonë mund të merrni pjesë në një koncert, një shfaqje fishekzjarre ose të shijoni një çaj pasdite ose një mëngjes të vonë të së dielës.

Urban Cowboy, Nashville

Hotel Kauboj Urban

Nëse ju pëlqejnë filmat me kauboj ose ndiheni sikur jeni në Perëndimin e Egër, por me luks, atëherë do t'ju pëlqejë shumë ky hotel.

Ka vende të ndryshme, por Nashville, qyteti i muzikë tipike amerikane, është ai që na thërret sot. Kjo në East Nashville dhe na ofron suita të dekoruara me kujdes, të gjitha brenda një rezidencë elegante viktoriane që daton nga shekulli i 19-të.

Shtëpia Publike Bar

Shtëpia e vjetër sot strehon Parlor Wine Bar, ku ka shfaqje live gjatë natës, Shtëpia Publike funksionon si një bar antik dhe ka edhe një karrocë antike për t'u ulur dhe për të pirë një koktej.

El Urban Cowboy Nashville Është në 1603 Woodland St. dhe motoja e saj simpatike është Arritni si të huaj, largohuni si miq.

Motel Clown, në Nevada

Hotel Klloun

Hotele dhe filma horror ato mund të shkojnë dorë për dore. Kështu mendoi Vijay Mehar në vitin 2019. Ai tashmë kishte përvojë në industrinë e hotelerisë, por donte diçka ndryshe.

Kështu mendoi për këtë hotel dhe me paratë që fitoi si kuzhinier në Doha, Kanada dhe Australi hapi hotelin Clown në Nevada.

Ai nuk qëndroi kurrë, kështu që hoteli pa dhe do të vazhdojë të shohë shumë ndryshime. Pjesa e jashtme është me ngjyra të ndezura, duket si cirk dhe prej këtej emri. Ideja juaj është se çdo mysafir ka një përvojë të madhe kur qëndroni.

Hotel Clown, në Nevada

L kllounët e mëdhenj që janë në ndërtesë tërheqin vëmendjen, por pronari i saj i çuditshëm gjithashtu dëshiron që mysafirët të jetojnë në 13 dhomat e hotelit përvoja të tmerrshme. A do të jetë e mundur?

Ekziston edhe një Muzeu i Kllounit dhe nuk mungojnë njerëzit kureshtarë dhe fansat e fantazmave dhe të paranormales. Pra, a jeni gati të udhëtoni në Shtetet e Bashkuara, të qëndroni në një nga këto hotele dhe ngarkoni fotot tuaja në Instagram?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*