15 plazhet më të mira nudo (I)

Ka gjithnjë e më shumë alternativa për të kryer në tonë pushime dhe sot gjejmë shumë opsione që mund t'i përdorim për të shijuar kohën tonë të lirë. Ne mund të ndjekim trendet aktuale ose të përgatisim diçka krejtësisht të ndryshme si të shkosh në plazh, por jo vetëm çdo plazh, një nudist.

Ok, e di që diçka e tillë mund të turpërojë dikë modest, por është një mënyrë tjetër për të shijuar natyrën, duke e lënë të gjithë trupin tonë të na lejojë të ndjehemi dhe të kënaqemi në çdo kohë. A e keni provuar ndonjëherë këtë?

Megjithëse nuk jam një mjeshtër në këtë fushë, larg saj, unë e di që naturizmi është një mënyrë jetese dhe nuk është diçka perverse pasi u konsiderua në vitet pesëdhjetë kur kjo lëvizje filloi të bëhej e njohur, madje edhe me refuzimin e një një pjesë e madhe e shoqërisë.

Plazhet nudiste një përvojë krejt tjetër

Mund të jetë shumë e vështirë për ju por përpiquni të lini mënjanë turpin tuaj, komplekset dhe sëmundjet dhe të provoni diçka ndryshe, do të përjetoni një ndjesi shumë të këndshme në disa prej plazheve të përdorura posaçërisht për këtë qëllim dhe për atë arsye unë kam bërë një listë me disa nga plazhet më të mira për të shijuar një pushim të mirë lakuriq, nëse dëshironi, natyrisht.

Nga postimi tjetër do t'ju ofroj shumë informacione rreth plazheve dhe vendeve ku mund të jetoni një përvojë krejtësisht të ndryshme që mund ta bëjë verën tuaj shumë të veçantë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*