15 plazhet më të mira nudiste (II)

1 - Montalivet (Francë) Lëvizja ndërkombëtare naturiste filloi këtu në 1950 dhe fitoi nderin të bëhet plazhi i parë nudo në botë. Sot është një parajsë për të gjithë, pavarësisht nga mosha dhe ku mund të shihni nga beqarët deri te familjet e tëra.

Mund të themi se është një nga cepat më të mirë të botës pasi që jo vetëm ka atë që është plazhi, por ekziston edhe një kompleks hotelier i pajisur me kampe, dyqane, shtëpi njëkatëshe dhe alternativa të ndryshme rekreative dhe sportive ndër shumë të tjerë.

nudist

Dëshiron një zhytje?

Duhet të kihet parasysh se meqenëse Franca është një destinacion shumë i afërt me vendin tonë dhe gjithashtu se ne kemi shumë alternativa transporti, ato e bëjnë këtë një nga opsionet më të mira nëse duam të fillojmë në këtë apo nëse tashmë keni përvojë në këtë, diçka që mijëra njerëz tashmë kanë mundur të shijojnë, të cilët e konsiderojnë Montalivet t'i shoqërojë gjatë pushimeve të tyre.

2 - Greatshtë Great Pregons (Mallorca), është një gji i vogël, por i bukur në Ishujt Balearik, i vlerësuar shumë nga të gjithë ata që e vizitojnë atë. Isshtë një plazh vërtet parajsor, diçka që do të na ndalojë të na duhet të shkojmë shumë më tej për të kërkuar diçka kaq të veçantë, me rërë të hollë dhe ujëra bruz, si ato që shfaqen gjithmonë në revistat dhe kartolinat e destinacioneve. Ajo është gjithashtu e rrethuar nga plazhe të tjera që përdoren gjithashtu për nudizëm, kështu që e gjithë zona është ideale për praktikimin e nudizmit. Ti guxon?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*