20 parqet që duhet të vizitoni në Miami (Pjesa e pestë)


kredi: jlcwalker

El Parku i Liqenit West është i njohur si "natyrë", emri i tij është për shkak të shtigjeve të tij të natyrës, zogjve vendas dhe jetës së egër. Përveç shijimit të specieve të ndryshme të kafshëve, ju mund të keni një pamje unike të vendit nga vendi juaj Kulla e vëzhgimit pesëkatëshe. Parku Isshtë e hapur nga ora 8 deri në 6 të pasdites dhe hyrja e saj është falas përveç në fundjavë (5 dollarë), është e vendosur në 751 Sheridan St.


kredi: rofanator

Një tjetër interesante Parku tematik është Bota e Fluturave, ai strehon një xhungël tropikale, kopshte botanike dhe aviaries me flutura të gjalla dhe zogj të egërPor gjithashtu ofron udhëtime me kalë i vogël, shtigje mbi kalë, një tren mini, fusha atletike, liga sportive, kanoe, kajak, anije me pedale, golf disk, shëtitje me karrocë, peshkim, gara, biçikletë dhel kopshtin zoologjik të insekteve. E vendosur në rrugën 3600 W. Shembull, shyrja u kushton 20 dollarë.


kredi: Lee Bennett

Më në fund do të shohim Flamingo Gardens, është kopshti më i madh botanik dhe shenjtërorja e kafshëve të egra në Shtetet e Bashkuara prej 60 hektarësh. Aty do të shihni zogj akuatikë, plus shfaqje të drejtpërdrejta të rralla Aves e pre dhe zvarraniket nga Florida, karroca kalon nëpër mangrova dhe këneta, dhe kopshte me flutura, zogj humming dhe bimë tropikale. E vendosur në rrugën 3750 S. Flamingo, hyrja kushton 17 dollarë.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1.   domethënë dijo

    Faleminderit për postimin e këtij lloji të informacionit. Kisha ditë që kërkoja një park me flutura .. vajza ime i do !!!! Faleminderit.