5 hostele të rekomanduara në Tokio

Tokyo Ai ka një reputacion për të qenë një qytet i shtrenjtë, por ne kemi thënë disa herë që nuk është kështu. Biletat e avionit për të arritur atje dhe transporti mund të jetë i shtrenjtë, por ju mund të flini dhe të hani për pak para, duke rregulluar shpenzimet pa humbur asnjë pikë kënaqësie.

Akomodimi në Tokio është më i shtrenjtë se në pjesën tjetër të vendit, kështu që ose merrni me qira një banesë përmes një platforme interneti ose shkoni drejt hotel Ky lloj vendi është i shkëlqyeshëm për të takuar njerëz dhe për të pasur përvoja të tjera sepse midis të huajve dhe japonezëve ju mund të përjetoni një qytet tjetër. Këtu po ju lëmë Pesë hotele shumë të rekomanduara në Tokio.

Khaosan Tokyo Origjinale

Hostshtë hoteli i parë i diçkaje që më vonë u bë një zinxhir. Mbetet një nga akomodimet më të lira në qytet kështu që nuk është aspak pretendim: dhoma gjumi të mëdha me shumë shtretër dhe një banjo të përbashkët.

Gjëja më e mirë për këtë hotel është vendndodhja, vetëm metra nga një stacion i metrosë, dhe me një pamje e lumit Sumida nga tarraca juaj që është e mrekullueshme. Ofron WiFi falas, një kuzhinë të përbashkët me frigorifer, furrë me mikrovalë dhe më shumë, dushe të nxehtë me sapun dhe shampo falas, lavanderi me makineri që kushtojnë nga 100 deri 200 jen por me sapun falas, dollapët në dhomat e gjumit, peshqirët me qira për 50 jen dhe kafe dhe çaj falas gjatë gjithë ditës.

Ky hotel ofron konvikte të përziera me katër shtretër. Çmimi është 2,200 en në natë, rreth 20 dollarë. Check-in është në mes të 3 dhe 9 pasdite dhe check-out në 11 am. Ju mund të lini bagazhet tuaja falas ditën e check-in nga ora 8 e mëngjesit deri në 8 të ditës së check-out. Vizitoni faqen e internetit në anglisht nëse jeni të interesuar dhe kontrolloni degët e tjera të zinxhirit.

Libri dhe krevati Tokio

Ky hotel Hapur në 2015 dhe është e vendosur në Ikebukuro. Ajo ka një bibliotekë të madhe të përbërë nga më shumë se 1700 tituj duke përfshirë romane, udhëzues turistikë dhe komike. Po është me fat bibliotekë-hotel.

Ofron disa 30 shtretër në dy lloje, kompakt dhe standard, banjo e përbashkët dhe WiFi. Ju mund të zgjidhni një shtrat me bibliotekën prapa, ato quhen raft librash, ose shtrati standard që është më i lirë dhe është thjesht një krevat marinari. Për dhomën standarde ju paguani 4800 jen për një natë edhe pse është pak më e shtrenjtë të premteve, të shtunave dhe ditëve para pushimeve.

Nga dhoma kompakt ti paguan 3800 jen Të dy normat janë pa taksa. Ju mund të paguani me Visa ose Mastercard dhe paraja nuk pranohet. Ju mund të anuloni pa kosto deri në tetë ditë të rezervimit dhe pastaj ka një kosto. Ka një uebfaqe të mirë në anglisht.

Irori Hostel & Kuzhina

Ky hotel është në Nihonbashi dhe paraqitet si një sit shumë lokal. Ndodhet pranë stacioneve Bakurocho, Barukoyokoyama dhe Kodenmacho. Brenda dhomave të tyre të gjumit shtretërit ndahen me perde dhe ka shumë dru. Perdet janë noren, një tekstil tipik japonez që përdoret gjerësisht në restorante dhe dyqane. Ata bllokojnë diellin, erën dhe pluhurin, por jo zhurmën, kështu që mysafirëve gjithmonë u kërkohet të jenë të qetë.

Ky hotel ofron një konvikt i përzier e shtatë personave me krevat marinari për 3000 jen në natë ose një dhomë gjumi për gjashtë me një krevat teke ose dyshe për 3500 jen Ka dritë leximi, WiFi falas, priza dhe kondicioner. Këto dhoma gjumi janë të vendosura në katin e dytë dhe këtu ka edhe një hapësirë ​​të përbashkët me një dritare. Dushet janë në katin e gjashtë dhe ka tualete në secilin kat. Dushet ndahen sipas gjinisë.

Në katin e tretë ka më shumë dhoma gjumi dhe kati 5 është një dysheme vetëm për gratë e cila mund të mbajë 18 persona në shtretër marinari për 3.300 jen në natë. Shërbimet falas përfshijnë një tharëse flokësh, WiFi, dushe 24-orëshe, shampo, sapun, një kuzhinë të përbashkët me enët e saj dhe dollapët e vegjël. Duke paguar ju merrni një sërë pastë dhëmbësh dhe furçë, pantofla, peshqirë, lavanderi dhe më shumë. Më e shtrenjta është qiraja e peshqirëve për 200 jen, pjesa tjetër janë qindarka dhe më shumë.

Dyert e hyrjes mbyllen në orën 11:XNUMX por ato ju japin një kod për të hyrë anash nëse mbërrini më vonë. Në katin e parë do të përshëndeteni nga një fireplace fantastike për të shmangur netët e ftohta të dimrit të Tokios.

Zabutton

Nëse dëshironi të jeni në zemër të qytetit, atëherë mund të zgjidhni këtë hotel e vendosur në Minato-ku. Në të njëjtën kohë është një lokal kështu që nëse dilni natën dhe zgjoheni të varur ...

Ajo ofron katër lloje dhomash:

  • një konvikt i përzier për shtatë persona a 3.500 jen në natë për person.
  • një konvikt femër për katër persona me të njëjtin çmim
  • një dhomë gjumi dyshe për 8000 jen për natë në dhomë
  • një dhomë gjumi private dyshe për të njëjtin çmim.

Kafeneja shumë e freskët funksionon nga ora 8:30 e mëngjesit deri në ora 8 pasdite. Check-in është nga ora 3 e pasdites deri në orën 9 të pasdites dhe check-out është në 11 të mëngjesit. Ju mund të ruani bagazhet tuaja deri në nisjen ose mbërritjen tuaj dhe Kartat e kreditit nuk pranohen. Ka WiFi falas, një kuzhinë të përbashkët, banjo të përbashkët, makina larëse dhe tharëse dhe dollapë.

Fëmijët pranohen nga 10 vjeç por jo në dhomat e gjumit të përbashkët por në dhomat dyshe ose dyshe.

Hostel Sakura

Sakura ofron një hotel dhe një hotel. Hoteli është në lagjen Asakusa, i famshëm për tempujt e tij dhe brenda ecjes në distancë të Tokyo Skytree. Ka staf që flet shumë gjuhë y ju mund të kontrolloni deri në 8 pasdite e cila është super e përshtatshme.

Ofron tre tipe dhomash dhe është krijuar për të dy udhëtarët në grup dhe udhëtarët solo. Dhoma e gjumit kushton 3000 jen për një shtrat në ditë, pak më pak se 30 dollarë, dhe ka midis gjashtë dhe tetë krevate marinari. Janë konvikte të përziera. Dhomat private janë dyshe dhe ideale për çiftet. Ato kushtojnë 8500 jen për një natë.

Pastaj ka dhoma për grupe me katër, gjashtë dhe tetë shtretër për çmime prej 13 mijë, 18, 600 dhe 24, 400 jen. Çdo dhomë ka ajër të kondicionuar, dritë për shtrat, dollapë, priza dhe WiFi. Në secilin kat të hotelit ka dushe 24 orë, një ashensor dhe një banjo.

Sigurisht, Tokio ofron shumë mundësi të tjera akomodimi, madje edhe dhjetëra hostele të tjerë, por ne shpresojmë që midis këtyre pesë është edhe i juaji.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*