5 kampingu më të mirë në Katalonjë

Camping në Katalunja

Edhe pse tani për tani nuk mund të shkojmë në një udhëtim, me siguri që do ta bëjmë së shpejti, prandaj është një ide e mirë të shkojmë duke kërkuar ide të ndryshme për të parë botën. Në këtë rast do të shohim cilat janë vendet më të mira të kampingut në Katalonjë, me një zgjedhje të thjeshtë që mund t'ju ndihmojë të gjeni strehim me një çmim të mirë në këtë komunitet.

Në ditët tona ka disa vende kampingu që na ofrojnë të gjitha llojet e komoditetevePrandaj, nuk është më një strehim që shquhet vetëm për çmimin e tij të mirë, por është një zgjedhje e mirë kur kërkoni strehim. Ne do të shohim se cilat janë kampingjet më të mira në Katalonjë, në rast se është destinacioni juaj i ardhshëm.

Kampimi në Rodos

Kampimi në Rodos

Ky vend kampim i bukur ndodhet në Punta Falconera, në qytetin e Roses, vetëm një kilometër nga plazhi i Santa Margarida. Isshtë rreth shtatëdhjetë kilometra nga aeroporti i Girona. Në Jashtë kampingut ka një zonë shesh lojërash dhe gjithashtu dy pishina të mëdha me hapësirë ​​për banjo dielli. Isshtë një vend ideal për familjet dhe ka një restorant, në mënyrë që të mos na duhet të dalim në kërkim të shërbimeve të tjera. Possibleshtë e mundur të qëndroni në shtëpi njëkatëshe të plota me një zbukurim modern në të cilin ka gjithçka, nga një dhomë rri kot në një kuzhinë të plotë, disa dhoma gjumi dhe banjo. Alsoshtë gjithashtu afër zonës së plazhit për të qenë në gjendje të shijoni këtë vend në rast se nuk doni të kaloni ditën në pishinë. Për ata që e preferojnë ka edhe hapësirë ​​për çadra në kamping. Shtëpitë nga ana e tyre kanë një kapacitet deri në gjashtë persona.

Bungalot Nou Camping

Camping Nou

Ne shkojmë nga një zonë plazhi në një zonë malore, pasi kjo kampingu ndodhet në La Guingueta, në Pyrenees Lleida rreth 30 kilometra nga Renditja. Ky kamping ka shtëpi njëkatëshe të pajisura mirë për deri në gjashtë persona. Ofrohet ngrohje ekologjike, diçka që është e nevojshme gjatë sezonit të dimrit, i cili gjithashtu është zakonisht sezon i lartë në këtë zonë. Kabinat janë bërë prej druri fshatar me një stil të bukur malor, gjë që i bën ata shumë më komod. Përveç kësaj, në kamping ka një pishinë të hapur të nxehtë noti, një restorant dhe zona e kafeterisë. Në afërsi ju mund të kryeni aktivitete të ndryshme të tilla si rrugë biçikletë malore, shëtitje ose ski në sezon.

Kampim Nautic Almata Glamping

Camping në Katalunja

Ky kamping i bukur dhe modern ndodhet në Castelló d'Empúries pranë një lumi dhe vetëm disa metra nga plazhi i Sant Pere Pescador. Strehimet janë çadra të stilit glamping, shumë të bollshme dhe gjithashtu kanë një zonë tarracë me pamje nga lumi. Në këtë vend ne mund të jetojmë një përvojë ideale kampe, por me komoditete të shkëlqyera dhe një atmosferë të shkëlqyer. Brenda akomodimit ka edhe një zonë të vogël kuzhine për të përgatitur vaktet. Ideja e glamping është të jesh besnik ndaj stilit të kampeve, me çadra dhe një mënyrë jetese më të thjeshtë, por me komoditete të shkëlqyera që e bëjnë qëndrimin shumë më të lehtë për familjet dhe grupet e miqve.

Kampimi Prado Verde

Kampimi Prado Verde

Ky vend kampingu është i vendosur në Vilamòs, në një zonë malore ku ka dëborë në sezonin e dimrit. Gjetëm një kamping tjetër ku ka kabina të shkëlqyera malore për të qëndruar me familjen. Shtëpitë njëkatëshe kanë deri në tre dhoma gjumi dhe kanë një kapacitet maksimal prej tetë personash. Ata kanë ngrohje qendrore, një dhomë të gjallë me një divan dhe një kuzhinë të plotë. Nuk ka mungesë të lehtësive në këtë kamping të bukur me peisazhe malore. Kampingu gjithashtu ofron një zonë restoranti dhe kafeneje ku mund të keni pjata të shijshme dhe madje edhe bukë të freskët. Jashtë ka një shesh lojrash të madh dhe gjithashtu një zonë të gjerë Barbecue ku mund të bëni vakte në natyrë për të gjithë familjen. Në mjedis mund të bëni aktivitete të ndryshme në natyrë të tilla si shëtitje ose çiklizëm.

Resort & Camping La Siesta Salou

Kampim në Katalonjë

Ky kompleks është një vendpushim i shkëlqyeshëm i projektuar për të gjithë familjen që është ndër vendet më të mira të kampingut në Katalonjë. Ka vendpushime të ndryshme me kapacitete të ndryshme, megjithëse është gjithashtu e mundur të qëndroni në dhoma. Bungalot janë të mirë-emëruar, me një zonë të shtrojë me një divan, kuzhinë, banjo dhe një zonë tarracë, të gjitha të zbukuruara në një stil modern dhe të thjeshtë. Ky vendpushim gjithashtu ofron shumë argëtim për të gjithë familjen, pasi ka katër pishina, njëra prej tyre me një zonë relaksuese të mrekullueshme me avionë uji dhe hidromasazh. Në një tjetër ka diapozitivë për kënaqësinë e më të voglit të familjes. Kompleksi gjithashtu ka shërbime të tjera me një restorant në stilin shuplakë me kuzhinë ndërkombëtare, një zonë të supermarketit dhe një kafene. Ndodhet në Salou, afër plazhit dhe i ka të gjitha këto lehtësi për një pushim të shkëlqyeshëm me të gjithë familjen.

Imazhe: Rezervimi


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*