5 vendpushimet më të lira në shtëpi njëkatëshe

vendpushim-avani

Një nga ëndrrat e mia është të jem në gjendje të kaloj ditë të gjata në një shtëpi njëkatëshe në det, në një nga ato vendpushimet luksoze dhe periudhat e ëndrrave në Polinezia ose në Oqeanin Indian… Për fat të keq shumica e këtyre llojeve të hoteleve janë të shtrenjta dhe dhomat në det zakonisht kanë një çmim prej më shumë se 550 euro për natë, madje edhe jashtë sezonit të lartë.

Por a mund të ndodhë që të pasurit dhe të famshmit të kenë lënë një vrimë për ne, turistët më pak me fat? E vërteta është se kërkimi është gjetur, siç thotë fjala e urtë, dhe ka disa nga këto vendpushime luksoze me oferta më të arritshme. Le të shohim se çfarë janë ato.

Së pari, rreth dy të tretat e vendpushime me bungalot mbi ujë Ato janë të vendosura në Maldive, një arkipelag që përmban rreth 80 vendpushime. Ndiqet nga grupi i hoteleve të ngjashëm në Bora Bora, Polinezi. Duhet të kihet parasysh gjithashtu se për pushimet me rërë të bardhë dhe diell dhe çmime të ulëta nuk ka asgjë si Karaibe, gjithçka tjetër është e shtrenjtë.

Tani vendpushime me shtëpi njëkatëshe mbi ujë Maldivet janë më të lira midis qershorit dhe korrikut, Bora Bora, Tahiti dhe Moorea në mars dhe prill dhe Karaibet nga maji në nëntor. Ka me mëngjes dhe darkë, me tre vakte dhe me gjithë përfshirjen. Unë ju jap një listë të 5 vendpushimet më të lira në shtëpi njëkatëshe të verës 2015:

  • AVANI Sepang Goldcoast Resort, Malajzi: sezon i ulët nga 130 euro dhe sezon i lartë nga 143.
  • Resorti Reethi Beach, Maldive: sezon i ulët nga 257 euro dhe i lartë nga 336.
  • Royal Huahine Resort, Huahine, Paqësori Jugor: sezon i ulët nga 300 euro dhe i lartë nga 340. isshtë tre yje dhe më e lira në këtë zonë të botës.
  • Sun Island Resort & Spa, Maldive: sezon i ulët nga 293 euro dhe sezon i lartë nga 370.
  • Resorti Berjaya Langkawi, Malajzi: sezon i ulët dhe i lartë nga 315 euro.
Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*